Sayfa 296/329 İlkİlk ... 196246286294295296297298306 ... SonSon
Arama sonucu : 2625 madde; 2,361 - 2,368 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by neon06 Yazıyı Oku
    Maşallah güzel bilanço geldi,yarın tavanı göreceğiz muhtemelen ancak çorbacılar işi mok edebiliryinede farketmez bayram sonrası kaldığımız yerden devam ederiz... (Bu bilançodan sonra kısa vadecilerin yerini yeni gelecek orta uzun vade yatırımcılar alacaktır...)
    Benim için kademeli satış dönemi başlamıştır,neredeyse 1 yıl sonra karı gördüğüm ilk hissem diğer hisseler de maliyet düşürmem lazım.Kalanlara hayırlı olsun
    Biz Bu Vatanı Bir Toprak Parçası Diye Değil.TÜRK lüğümüze Yurt, Bayrağımıza Gönder, Uğruna Can Verecek Sevdamız Diye Sevdik...!

AKSEN ve EGSER den sonra kendime güvenebileceğim bir hisse daha bulmanın huzurunu yaşıyorum.
    Umarım şirket beni yanıltmaz.
    Uzun birlikteliğin ilk adımları olsun.

3.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    AKSEN ve EGSER den sonra kendime güvenebileceğim bir hisse daha bulmanın huzurunu yaşıyorum.
    Umarım şirket beni yanıltmaz.
    Uzun birlikteliğin ilk adımları olsun.
    Aklıma takılan bir şey var. Enflasyon dönemi bittikten sonra bu kâr marjları sürdürülebilir mi? Şirketin stokları yüksek. Bu stokların enflasyon döneminde marjlarda etkisi nedir? Satışlar artıp marjlar düşse de karlılık korunabilir tabi. Ama marjlar korunup Satışlar artarsa çok daha yüksek kâr görebiliriz.

Sizin fikriniz nedir sn. Playmaker ?

Alıntı Originally Posted by meddlesome Yazıyı Oku
    Aklıma takılan bir şey var. Enflasyon dönemi bittikten sonra bu kâr marjları sürdürülebilir mi? Şirketin stokları yüksek. Bu stokların enflasyon döneminde marjlarda etkisi nedir? Satışlar artıp marjlar düşse de karlılık korunabilir tabi. Ama marjlar korunup Satışlar artarsa çok daha yüksek kâr görebiliriz.

Sizin fikriniz nedir sn. Playmaker ?
    Burada asıl hikaye bu marjlarla beraber şirketin sahip olduğu vizyon ve büyüme iradesi.
    Bu durum faaliyet raporunda detaylı olarak anlatılmış.
    Klasik bir gıda şirketinden fazlası olma hikayesi.
    Bu vizyonun arkasında DÖHLER GIDA SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ gibi uluslararası bir marka güvenilirliği olması

%100 sahibi olduğu Konfrut AG Tarım A.Ş. üzerinden yürütülen faaliyetler tamamen büyüme odaklı.

Konfrut AG Tarım A.Ş. faaliyetlerini aşağıdaki 3 ana iş birimi altında yapılandırmıştır:
    1. HAMMADDE : Zirai hammadde üretim ve tedariki
    2. LOJİSTİK : Tarım ürünleri entegre depolama ve lojistik faaliyetleri
    3. ENDÜSTRİ : Tarıma dayalı sanayi için endüstriyel ürün ve hizmetler

Diğer yandan, Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Akkent-Denizli fabrikasında meyve ve sebze suları ve
    konsantreleri üretimi yapılmaktadır.

Her neyse faaliyet Raporunu dikkatle satır satır okuyun derim. Her satırında dolu dolu bilgilendirme var. Umut var.

Ben çok faaliyet raporu okudum ama böyle dolu dolu faaliyet raporu çok az okudum diyebilirim

5.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Burada asıl hikaye bu marjlarla beraber şirketin sahip olduğu vizyon ve büyüme iradesi.
    Bu durum faaliyet raporunda detaylı olarak anlatılmış.
    Klasik bir gıda şirketinden fazlası olma hikayesi.
    Bu vizyonun arkasında DÖHLER GIDA SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ gibi uluslararası bir marka güvenilirliği olması

%100 sahibi olduğu Konfrut AG Tarım A.Ş. üzerinden yürütülen faaliyetler tamamen büyüme odaklı.

Konfrut AG Tarım A.Ş. faaliyetlerini aşağıdaki 3 ana iş birimi altında yapılandırmıştır:
    1. HAMMADDE : Zirai hammadde üretim ve tedariki
    2. LOJİSTİK : Tarım ürünleri entegre depolama ve lojistik faaliyetleri
    3. ENDÜSTRİ : Tarıma dayalı sanayi için endüstriyel ürün ve hizmetler

Diğer yandan, Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Akkent-Denizli fabrikasında meyve ve sebze suları ve
    konsantreleri üretimi yapılmaktadır.

Her neyse faaliyet Raporunu dikkatle satır satır okuyun derim. Her satırında dolu dolu bilgilendirme var. Umut var.

Ben çok faaliyet raporu okudum ama böyle dolu dolu faaliyet raporu çok az okudum diyebilirim
    Teşekkürler 👍

6. arkadaşlar ben yeni yeni bu şirkete bakmaya başladım, ama anlamadığım şey 2021 son çeyrekte yaklaşık 600 ml satış yapmış ve kar çok düşük, satışların çoğu yurtdışı olmasına rağmen satışların maliyeti çok yüksek. bunun nedeni ne acaba? bir de satışların sürdürülebilirliği için ne düşünüyorsunuz acaba? şirketin satışlarını ihracat rakamı vb herhangi bir yerden takip edebilir miyiz acaba?

7. arkadaşlar şirketin bilançosunu incelerken kısa vadeli yükümlülüklerde ertelenen gelirler diye bir kalemde 265 milyonluk bir fark var, içeriğine baktığımda döhler gıdaya ödenecek bir borç diye görüyorum( olaya çok hakim değilim, o yüzden bilen hocalarımdan yardım istiyorum). bu kısa vadeli yükümlülük şirketin karlılığını düşürür mü acaba?

8.  Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    arkadaşlar şirketin bilançosunu incelerken kısa vadeli yükümlülüklerde ertelenen gelirler diye bir kalemde 265 milyonluk bir fark var, içeriğine baktığımda döhler gıdaya ödenecek bir borç diye görüyorum( olaya çok hakim değilim, o yüzden bilen hocalarımdan yardım istiyorum). Bu kısa vadeli yükümlülük şirketin karlılığını düşürür mü acaba?
    şirketi döhlere yem ediyorlar..

Sayfa 296/329 İlkİlk ... 196246286294295296297298306 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •