Sayfa 299/329 İlkİlk ... 199249289297298299300301309 ... SonSon
Arama sonucu : 2625 madde; 2,385 - 2,392 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,375
    Şirketimizin 100% iştiraki Konfrut AG Tarım A.Ş. faaliyet göstermekte olduğu üç ana iş biriminden "Lojistik: Tarım ürünleri entegre depolama ve lojistik faaliyetleri" altında, meyve ve sebze taşımacılığı için özel tasarlanmış fiber havuz ve frigo dorseler için 50 milyon TL değerinde yatırım kararı almıştır. Bu yatırımla 2022 yılında 100 bin tonun üzerinde zirai hammadde taşınması hedeflenmektedir.

Şirketimizin aldığı bu stratejik yatırım kararı, lojistik sektöründe mevcutta var olan ve ileride artması beklenen tedarik ve maliyet artış risklerini yönetebilmek adına kritik bir öneme sahiptir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

26.05.2022 GELEN KAP HABERİ

Şirketimizin 100% iştiraki Konfrut AG Tarım A.Ş.‘nin faaliyet göstermekte olduğu üç ana iş biriminden "Hammadde: Zirai hammadde üretim ve tedariki" altında, Rize'nin İyidere ilçesindeki çay lifi peletleme tesisi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Yatırım Teşvik Belgesi (4.bölge) sağlanmıştır. Söz konusu tesisimiz planlandığı şekilde Haziran 2022'de faaliyete alınacaktır.

7 bin metrekarelik kapalı alana sahip bu tesis ile mevcut peletleme kapasitesi iki katına çıkarılacak ve lojistik maliyetlerinde önemli bir avantaj elde edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kısa vadede AKSEN den sonra en güvendiğim hissem KNFRT beni mahçup etmedi. Aslında frigo dikkatimi çekmiş ve almaya başlamıştım ki, KNFRT düşük halka açıklık ve beklentileri ile bana daha çekici geldiği için KNFRT a kaymışıtım.
    İyi ki öyle yapmışım. KNFRT daki çıkış bana yeniden hareket alanı kazandırdı. Şimdi FRİGO aşağıda kaldı gibi.
    Yine de KNFRT ile devam

Endeks yemyeşil iken KNFRT eksi yaptı.

Tecrübelerime göre beklentili bir hissenizde eminseniz beklemeye devam edin. Çünkü bu hareketler tamamen sizin direncinizi kırmaya dönük hareketlerdir.
    Spekülatör diyin tahtacı diyin bunlar kurt gibi adamlardır.

Diyelim bir hisse 5 TL ve bunun 1 yıl sonraki ederi 20 TL olacaksa bunu en iyi tahtacı bilir. 5 ten 20 ye giden süreçte malı elinizden almak sizi satmaya zorlamak için her yolu dener.

Bu yüzden küçük yatırımcıdan en çok duyduğunuz söz şudur; yaa durdu durdu tam ben sattım yükselişe geçti.
    Oysa sadece sen satmadın, seninle aynı psikolojiye sahip bir çok küçük yatırımcı da senin gibi sattı.

AKSEN bugün 21 lerde ama 2 ye bölünmemiş hali ile 42 lerde. Naci Ağbal görevden alındığında en hızlı düşen hisse idi, 9.28 tabana oturmuştu. (yani 4.50 lerde) 21 lere gelene kadar endeks yeşil tüm hisseler prim yaparken dikkat ederdim o kırmızı yakardı.
    EGSER 3 ay önce 14.20 tabanda 2.4 milyon satıcı vardı. Sonra 27 lere kadar yükseldi.

Burada mantık şu. Senin güvendiğin hissenden şüphe etmeni sağlamak. Bak tüm hisseler yürüyor bu uyuza bağladı. Bunda beklenti olsa yürümez miydi diye düşünmeni sağlamak. Ayrıca diğer hisselerde para kazanma imkanı varken senin kazanmayı bırak kaybederken satman daha kolay olacaktır.

Satarsan olacakları söyleyeyim; Senin yürüyor diye aldığın hisse primini biraz geri verecek, o arada sen çıkmıyor diye sattığın hisse prim yapacak. Bu sefer zararı kabullenemediğinden hisseni daha yukarıdan geri de almak da istemeyeceksin.

Neyse herkese bol kazançlar.
    Ben KNFRT satmayın demem. Alın da demem.
    Ben gördüklerimi düşündüklerimi yorumladım. Benim sabit hisselerime dokunmuyorum. Düşebilir de ama benim gözümde değerini asla kaybetmez. Yeter ki şirketin performansına olan inancımı kaybetmeyeyim.

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Endeks yemyeşil iken KNFRT eksi yaptı.

Tecrübelerime göre beklentili bir hissenizde eminseniz beklemeye devam edin. Çünkü bu hareketler tamamen sizin direncinizi kırmaya dönük hareketlerdir.
    Spekülatör diyin tahtacı diyin bunlar kurt gibi adamlardır.

Diyelim bir hisse 5 TL ve bunun 1 yıl sonraki ederi 20 TL olacaksa bunu en iyi tahtacı bilir. 5 ten 20 ye giden süreçte malı elinizden almak sizi satmaya zorlamak için her yolu dener.

Bu yüzden küçük yatırımcıdan en çok duyduğunuz söz şudur; yaa durdu durdu tam ben sattım yükselişe geçti.
    Oysa sadece sen satmadın, seninle aynı psikolojiye sahip bir çok küçük yatırımcı da senin gibi sattı.

AKSEN bugün 21 lerde ama 2 ye bölünmemiş hali ile 42 lerde. Naci Ağbal görevden alındığında en hızlı düşen hisse idi, 9.28 tabana oturmuştu. (yani 4.50 lerde) 21 lere gelene kadar endeks yeşil tüm hisseler prim yaparken dikkat ederdim o kırmızı yakardı.
    EGSER 3 ay önce 14.20 tabanda 2.4 milyon satıcı vardı. Sonra 27 lere kadar yükseldi.

Burada mantık şu. Senin güvendiğin hissenden şüphe etmeni sağlamak. Bak tüm hisseler yürüyor bu uyuza bağladı. Bunda beklenti olsa yürümez miydi diye düşünmeni sağlamak. Ayrıca diğer hisselerde para kazanma imkanı varken senin kazanmayı bırak kaybederken satman daha kolay olacaktır.

Satarsan olacakları söyleyeyim; Senin yürüyor diye aldığın hisse primini biraz geri verecek, o arada sen çıkmıyor diye sattığın hisse prim yapacak. Bu sefer zararı kabullenemediğinden hisseni daha yukarıdan geri de almak da istemeyeceksin.

Neyse herkese bol kazançlar.
    Ben KNFRT satmayın demem. Alın da demem.
    Ben gördüklerimi düşündüklerimi yorumladım. Benim sabit hisselerime dokunmuyorum. Düşebilir de ama benim gözümde değerini asla kaybetmez. Yeter ki şirketin performansına olan inancımı kaybetmeyeyim.
    Bu yorumu yazdığımda KNFRT'u 6.40 a düşürmüşlerdi.
    Bugün 7.40'ları gördü.
    Dün çıkmıyor diye vedalaşanlar bugün ne hissediyorlardır acaba.

6. hafta..

7. gün.. devamke..

Alıntı Originally Posted by sevenhill Yazıyı Oku
    gün.. devamke..

Daha yolun başındayız.
    3 Yıl daha burada olursak çok farklı şeyler göreceğiz gibi.
    Hissediyorum.

Sayfa 299/329 İlkİlk ... 199249289297298299300301309 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •