Sayfa 315/329 İlkİlk ... 215265305313314315316317325 ... SonSon
Arama sonucu : 2625 madde; 2,513 - 2,520 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by balıkçı Yazıyı Oku
    Çok güzel bilgi paylaşımlarınız için çok teşekkürler Sayın Değerlemeli....Size başarılar dilerim.
    Yatırım finansman şirket görüşmesi yapmış.
    Sonuçda, şirketin büyüme potansiyeli dikkate alınarak, 2023 yılında Ebitda nın 5.x lere gerileyebileceği, bunun da
    stratejik öneme sahip tarım sektöründe faaliyet gösteren, büyüme performansı sergileyen bir şirket için cazip bir değerleme
    sunduğu yorumunu yapmış.

Ayrıca , şirketin 1.,2.ci ve 4. çeyrekte daha iyi sonuçlar aldığı, 3. çeyreğin em zayıf çeyrek olduğu belirtilmiş.
    Öxetle, bu analiz raporunun okunması çok yararlı olur.
    Açıkçası, 3. çeyrek bende hayal kırıklığı yarattığı için pozisyonumun çoğunu kapstmıştım. Bu rapor fikrimi değiştirdi gibi.

Yatırım tavsiyesi değildir.

2. İyi akşamlar dostlar… ben de raporu okudum ve yıl sonu için beklenen kar rakamı benim düşündüğümden çok daha iyi… çıkardığım sonuç her üçüncü çeyrek sonrası alım fırsatı olabilir

3. yatırım tavsiyesi değildir

4. ANALİZ-Konfrut Gıda Analist Toplantı Notları(Yatırım Finansman Menkul Değerler) [FNC-NEWS]

Konfrut Gıda yönetimi ile bir görüşme gerçekleştirdik. Şirket hakkında güncel beklentileri ve toplantıdan öne çıkan noktaları aşağıda paylaşıyoruz.
    · Almanya merkezli Döhler Grup bünyesinde faaliyet gösteren Konfrut Gıda?nın ana iş kolu daha önce meyve suyu konsantreleri üretimi iken, 2020 yılında kurulan bağlı ortaklık Konfrut AG ile tarım sektöründe faaliyetlere başlanmıştır.
    · Konfrut AG 2020 yılında Döhler ve Konfrut?un %50-50 ortaklığı olarak kurulmuştur. 2021 yılı sonunda ise Konfrut Gıda bu iştirakteki payını %50?den %100?e çıkarmıştır.
    KONFRUT AG tarımsal hammaddelerin üretim, tedarik, depolama ve lojistiği gibi alanlarda faaliyet göstermektedir. Şirket tarım sektörünün her alanında uçtan uca dijital bir tedarik zinciri oluşturması hedefiyle çalışmalarını yürütmektedir. Bu kapsamda ihracat parametrelerine uygun yüksek kaliteli tarımsal ürün üretimi teşvik edilmektedir. Üretimin yüksek kalitede ve istikrarlı şekilde sürdürülmesi için sözleşmeli tarım yöntemi de kullanılmakta, anlaşma yapılan çiftçilerin tarımsal üretim için ihtiyaçları tedarik edilmekte ve üretim alanları dijital olarak takip edilerek, hasat zamanında lojistik olarak ürünlerin fabrikalara sorunsuz ulaşması sağlanmaktadır. Şirket yönetimi çiftçilere sunmuş oldukları sözleşmeli tarım modeline ilginin giderek arttığını belirtmektedir.· Şirketin meyve suyu konsantresi ve püreleri üretim faaliyetleri toplam 80 bin m2 üretim alanı bulunan ve Denizli Çal?da yer alan tesislerde gerçekleştirilmektedir. Şirket, bu tesiste kullandığı hammaddeleri bağlı ortaklığı olan Konfrut AG?den tedarik etmeye başlamıştır. Konfrut AG ayrıca tedarik ettiği meyveleri, Döhler Gıda?nın Türkiye?deki diğer tüm fabrikalarına da satmaktadır.
    -Konfrut AG sayesinde Döhler grubun kendisinin tedarik ettiği hammaddenin toplam hammadde ihtiyacına oranı %5 seviyesinden %35 seviyesine yükselmiştir. Şirket bu rakamın %55-60 seviyesine çıkabileceğini belirtmektedir.
    -Konfrut AG ayrıca işlenmemiş tarımsal ürünlerin direkt olarak ihracatına da başlamış, Kasım ayında Almanya merkezli bir perakende zincire nar satışı yapmak üzere anlaşma imzalamıştır.
    Rize İyidere'de devreye alınan 7 bin metrekarelik çay lifi depolama ve peletleme tesisinin, çay lifi tedarikinde bir merkez üssü haline gelmesi hedeflenmektedir. Sürdürülebilir çay tarımının yapılması için çalışan ve bu doğrultuda standartlar belirleyen Yağmur Ormanları Birliği (Rainforest Alliance - RFA) sertifikası Haziran ayında alınmış, 2022 yılı Haziran-Eylül dönemini kapsayan çay hasadında alımlarının %27'sini RFA sertifikalı olarak gerçekleştirmiştir.
    Şirket tarımsal ürün çeşitliliğini arttırma girişimlerine devam edeceğini, son olarak malt ürün grubunu da operasyonlarına dahil ettiğini, bunun gibi yeni ürünler ile büyüme ivmesinin sürdürülmesinin hedeflendiğini belirtmiştir.
    Konfrut AG?nin güçlü büyümesi sayesinde 2020 yılında 273 milyon TL olan Konfrut?un cirosunun, 2022 yılında 2 milyar TL üzerinde olması beklenmektedir. Bizim tahminimiz büyümenin 2023 yılında da süreceği ve artan tarımsal ürün fiyatlarının da etkisiyle önümüzdeki sene 4-5 milyar TL ciro seviyesine ulaşılabileceği yönündedir.
    Şirketin 2020 yılında %14 marj ile 38 milyon TL seviyesinde olan EBITDA performansı ise, 2022 yılında Konfrut AG?nin bir miktar marjları aşağı çekmesi nedeniyle tahminen 220-240 milyon TL civarında gerçekleşebileceğini düşünüyoruz.
    Şirket kar marjlarının mevsimsel olarak yılın ilk iki çeyreğinde daha yüksek olduğunu, bunun sebebinin söz konusu dönemde daha fazla satış yapılan organik ve yüksek kaliteli ürünlerin etkisi olduğunu belirtmektedir. Ciro olarak ise yılın ikinci yarısının ve özellikle son çeyreğin en yüksek mevsimsel dönem olduğu belirtilmektedir.Önümüzdeki dönemde karlılığı arttırıcı soğuk hava deposu ve lojistik yatırımların devam edebileceği, bu kapsamda EBRD gibi kuruluşlar ile finansman görüşmelerinin yapıldığı belirtilmektedir.· Şirketin net borcu 202 milyon TL seviyesinde olup, net borç/FAVÖK rasyosu 1,1x seviyesindedir. Net işletme sermayesi yaklaşık 400 milyon TL civarında olup, borçlanmanın temel kaynağı işletme sermayesi ve son dönemde yapılan yatırımlardır. Şirketin 1.6 milyon USD (29.5 milyon TL karşılığı) döviz fazla pozisyonu vardır ve ihracatın toplam satışlar içindeki payı 2022 yılı ilk 9 ayında %18 seviyesindedir.
    Son 12 aylık sonuçlara göre KNFRT hisselerinin F/K çarpanı 15.5x ve EBITDA çarpanı 12.1x seviyesindedir. Fakat 2023 yılında büyüme ivmesinin devamı ile EBITDA çarpanının 5.0x civarına gerileyebileceğini, bunun da stratejik önemi giderek artan tarım sektöründe faaliyet gösteren ve güçlü büyüme performansı sergileyen bir şirket için cazip bir değerleme sunacağını düşünüyoruz.
    https://www.sabah.com.tr/finans/kap-...ews%5d-2188075

5. İyi pazarlar… mehmet beyin bir aydır knfrt ile ilgili pozitif yazıları var ama söylemleri çok net… borsa hiçbir zaman bu kadar net olmadı benim penceremde… 7 liralardan beri yatırımcısı olduğum şirkete çok güveniyorum ama her bilançoda yeniden değerliyorum… herkese bol kazançlar ytd

Sayfa 315/329 İlkİlk ... 215265305313314315316317325 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •