Sayfa 314/329 İlkİlk ... 214264304312313314315316324 ... SonSon
Arama sonucu : 2625 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

1. Kırmızı nar mı
     Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Şirketimizin 100% iştiraki Konfrut AG Tarım A.Ş. faaliyet göstermekte olduğu üç ana iş biriminden Zirai Hammadde Üretim ve Tedariki İş Birimi altında, 2021 yılında başlatmış olduğu taze meyve ve sebze ticareti büyümesini, Kasım 2022 içerisinde Avrupa'nın en büyük 5 perakende zincirinden biri olan Alman menşeili bir zincire ilk taze meyve ihracatını gerçekleştirerek devam ettirmiştir. Bu kapsamda, 2023 yılı ilk çeyreği itibarıyla 1.200 ton nar ihracatı gerçekleşmesi planlanmaktadır.

Taze meyve ve sebze ticaretinde büyüme hedefimiz doğrultusunda farklı ürünlerde ihracat ve iç piyasa satış kanallarının geliştirme çalışmalarına devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
    GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by grand2023 Yazıyı Oku
    Kırmızı nar mı

GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yok mor nar

Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Yok mor nar
    Forum şenlenmiş :D

4. Biraz geç kalmış olsam da birkaç kelam etmek isterim. Bilanço ile ilgili olarak şirket son üç yıldır satışlarını arttırıyor. Efk ve net kar marjında ciddi bir sıkıntı yaşamıyor . Son üç çeyrektir brüt kar marjında düşüş var. Bilanço da en büyük gider kaleminin üretim maliyetleri olduğunu görebilirsiniz. Buna paralel olarak finansal giderler de yükselince net kar baskılanmış. Rutin olarak şirket 3. Çeyrekte ilk iki çeyrekten daha yüksek üretim maliyeti ödüyor. Firma ile bu konu görüşüldü. Bu çeyrekte meyve sıkım fabrikası çatıştığı için maliyetler en üst seviyede. Bir de alımın en yüksek olduğu dönem olunca her üçüncü çeyrekte karlar aslında paralel olarak düşüyor. En yüksek karı genellikle 1. Çeyrekte… ama son dönemlerde diğer kalemler ve ihracat devreye girmeye başlamış. İşler değişiyor gibi…
    Nar ticaretinde beklene ciro cevap verilmese de yollarca Romanya pazarına nar satmış biri olarak kaba hesap yaptım. Tarlada 8 tl narın fiyatı. Toplama ve paketleme maliyetleri ile transport eklendiğinde (tır başı maliyet 7000 Euro civarı) bir tır da en fazla 16 ton nar olabilir. Bu da 80 tır eder. Gümrük maliyeti alım fatura üstünden %10. Dolayısı ile 20
    Milyona yakın maliyet olur 1200 tonun. Satışını Almanya da bilmiyorum ama Romanya da 1.5 euro kilo başı net 0.6 euro(10tl gibi) bu satıştan 12 milyon net kar kalırdı pazarı Romanya olsaydı(son çeyrek karı kadar). Almanya daha pahalıdır diye düşünüyorum.
    Bir de hem paketleme hem transport hem de depolamayı şirket kendi yapıyor Artık…
    Şirketimizin geleceği çok iyi olacak diye düşünenlerdenim.
    Umarım tanışmam (ytd)

5.  Alıntı Originally Posted by Degerlemeli Yazıyı Oku
    Biraz geç kalmış olsam da birkaç kelam etmek isterim. Bilanço ile ilgili olarak şirket son üç yıldır satışlarını arttırıyor. Efk ve net kar marjında ciddi bir sıkıntı yaşamıyor . Son üç çeyrektir brüt kar marjında düşüş var. Bilanço da en büyük gider kaleminin üretim maliyetleri olduğunu görebilirsiniz. Buna paralel olarak finansal giderler de yükselince net kar baskılanmış. Rutin olarak şirket 3. Çeyrekte ilk iki çeyrekten daha yüksek üretim maliyeti ödüyor. Firma ile bu konu görüşüldü. Bu çeyrekte meyve sıkım fabrikası çatıştığı için maliyetler en üst seviyede. Bir de alımın en yüksek olduğu dönem olunca her üçüncü çeyrekte karlar aslında paralel olarak düşüyor. En yüksek karı genellikle 1. Çeyrekte… ama son dönemlerde diğer kalemler ve ihracat devreye girmeye başlamış. İşler değişiyor gibi…
    Nar ticaretinde beklene ciro cevap verilmese de yollarca Romanya pazarına nar satmış biri olarak kaba hesap yaptım. Tarlada 8 tl narın fiyatı. Toplama ve paketleme maliyetleri ile transport eklendiğinde (tır başı maliyet 7000 Euro civarı) bir tır da en fazla 16 ton nar olabilir. Bu da 80 tır eder. Gümrük maliyeti alım fatura üstünden %10. Dolayısı ile 20
    Milyona yakın maliyet olur 1200 tonun. Satışını Almanya da bilmiyorum ama Romanya da 1.5 euro kilo başı net 0.6 euro(10tl gibi) bu satıştan 12 milyon net kar kalırdı pazarı Romanya olsaydı(son çeyrek karı kadar). Almanya daha pahalıdır diye düşünüyorum.
    Bir de hem paketleme hem transport hem de depolamayı şirket kendi yapıyor Artık…
    Umarım tanışmam (ytd)
    Umarım yanılmam. Bu arada bilançoyu yorumlarken kalem kalem yazmak istemedim rakamlarla boğmak istemem kimseyi.

6.  Alıntı Originally Posted by Degerlemeli Yazıyı Oku
    Biraz geç kalmış olsam da birkaç kelam etmek isterim. Bilanço ile ilgili olarak şirket son üç yıldır satışlarını arttırıyor. Efk ve net kar marjında ciddi bir sıkıntı yaşamıyor . Son üç çeyrektir brüt kar marjında düşüş var. Bilanço da en büyük gider kaleminin üretim maliyetleri olduğunu görebilirsiniz. Buna paralel olarak finansal giderler de yükselince net kar baskılanmış. Rutin olarak şirket 3. Çeyrekte ilk iki çeyrekten daha yüksek üretim maliyeti ödüyor. Firma ile bu konu görüşüldü. Bu çeyrekte meyve sıkım fabrikası çatıştığı için maliyetler en üst seviyede. Bir de alımın en yüksek olduğu dönem olunca her üçüncü çeyrekte karlar aslında paralel olarak düşüyor. En yüksek karı genellikle 1. Çeyrekte… ama son dönemlerde diğer kalemler ve ihracat devreye girmeye başlamış. İşler değişiyor gibi…
    Umarım tanışmam (ytd)
    Teşekkürler Sn. Degerlemeli, faydalı bir bilgilendirme olmuş. Ben de şirketin geleceğinden çok umutluyum, inşallah yanılmayız. Şirketle kendiniz görüştünüz sanırım.

7. Evet kendim ama rakamsal olarak bu kadarını ben beklemiyordum. Bilançoyu incelediğim Zaman son üç yıldır üretim maliyetleri üçüncü çeyrekte ilk iki çeyrekten daha çok oluyor. Bir de pazarlama ve personel giderleri iki kat artmış. Finansal borçlar 52 milyon zarar yazmış… oluşan durum olağan ama geçici… stoklar 400 milyona yakın artmış. Sonuçta bunlar önümüzdeki çeyreklerde satılacak.kanaatimce enseyi karartmanın anlamı yok… benim öngörüm son çeyrekte 60 milyon civarı karne toplamda yılı 160-180 milyon ney kar ile kapatmadı yönünde… hayırlısı ytd

8.  Alıntı Originally Posted by Degerlemeli Yazıyı Oku
    Umarım tanışmam (ytd)
    Çok güzel bilgi paylaşımlarınız için çok teşekkürler Sayın Değerlemeli....Size başarılar dilerim.

Sayfa 314/329 İlkİlk ... 214264304312313314315316324 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •