Sayfa 121/329 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221 ... SonSon
Arama sonucu : 2625 madde; 961 - 968 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    https://invst.ly/q1zbl

aylık

6.71 çok önemli..

ayı 6.71 altında kapatırsa

ki ay sonuna daha çok var.

4.60 ları hedeflemek isteyebilir..

bide tirendsel bakalım

EEEE 4.77 olmuş..

4.60 gördü sayılırmı..

şimdi eğer olursa ilk hedef 5.42 üzerine çıkmak

sonrada kırdığı düşenin üzerine çıkmak olacaktır..

tabi bence.

2. 4.87 ye 72bin mal koymuslar.biraz mermim var.25bin adedini alirim almasina da cesaret edemiyorum

Vay arkadaş ya

Bu şirketin yok sattığının farkında olmayan var galiba

4.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    Vay arkadaş ya

Bu şirketin yok sattığının farkında olmayan var galiba

Bugün yatırımcı ilişkilerini aradım, yarım saat konuştuk. Durum tam olarak düşündüğümüz gibi değil. Durumu merak eden özelden yazarsa telefonla durumu aktarabilirim.

5. Merhaba. Ben Konfrut Gıda Şirketinizin hisse senetlerine yatırım yapan bir küçük yatırımcıyım. Hisselerinizin son zamanlarda borsada yaşadığı kayıplar nedeniyle ciddi miktarda zarara uğramış durumdayım. Bunun sebebini anlamak için şirketin son bilançosunu inceledim ve aşağıdaki konularda uyarıda bulunmayı uygun gördüm.

1. Hisseleriniz ciddi anlamda düşüş gösterdi. Hisselerinizin sığ olması nedeniyle küçük miktardaki işlemlerle fiyatı büyük marjlarda düşüş gösterebilmekte, bu da hisselerinizi spekülasyona hatta manipülasyona açık hale getirmektedir. Hisselerinizin cari durumuyla ilgili bir sorumluluk hissetmiyor musunuz? Bu durumla ilgili tedbir almak adına diğer pek çok şirketin yaptığı gibi, bir geri alım programını gündeminize almayı düşünüyor musunuz?

2. Bilançonuzu incelediğimde grup şirketlerinden ciddi miktarda alacağınız olduğunu, aynı zamanda grup şirketlerinden kredi kullanmanız nedeniyle ciddi miktarda faiz ödediğiniz anlaşılıyor. Neden alacağınız ve borcunuzu muhasebeleştirip faiz yükünden şirketi kurtarmıyorsunuz. Bu bilerek şirketi zarara uğratmak değil midir? Türkiye'de faaliyet gösteren şirketi zarara uğratıp, Almanya merkezli başka bir şirkete menfaat sağlamak suretiyle hem biz küçük yatırımcıları, hem de Türkiye Cumhuriyeti ni zarara uğramış olmuyor musunuz? Bu konudaki müracaatlarımı SPK'ya, Maliye Bakanlığı'na ve Cimer'e de yapacağım.

3. Yine bilançoyu incelediğimde bir önceki yıla göre cironuzun arttığını, buna mukabil karlılığınızın azaldığını tespit ettim. Bunun nedenin de maliyet artışlarını, ürün satışı fiyatlarına yansıtmamanız olduğu bilanço rakamlarından anlaşılmaktadır. Bu durumda yine Konfrut Gıda'yı; yine grup şirketlerine menfaat sağlamak maksadıyla zarara uğratmış olmuyor musunuz? Bu konudaki müracaatlarımı SPK'ya, Maliye Bakanlığı'na ve Cimer'e de yapacağım.

4. Gıda maddelerine aşırı talebin olduğu, ve ürün fiyatlarının Konfrut Gıda lehine yükseldiği bu ortamda, şirketinizin menfaatini düşünerek gelen talepleri karşılamak suretiyle stok miktarını eritmek yoluna mı gidiyorsunuz, yoksa grup şirketlerinden müteakip zamanlarda gelecek talebi karşılamak maksadıyla stok miktarını muhafaza etmek yoluna mı gideceksiniz. Bu durumda Şirket yine zarara uğrayacaktır. Gümrük işlemlerinde virüs salgını nedeniyle mevcut olan kısıtlamalar nedeniyle grup şirketlerine ihracatını yapamadığınız ürünleri potansiyel ve hazır müşterilere satmamanız durumunda da, ugrayacağımız ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ugrayacağı zararlar nedeniyle ilgili tüm mercilere müracaat edeceğiz. Bu durumun şimdiden tespit edilmesi maksadıyla da gerekli müracaatlarda bulunacağız.

Yukarıdaki konularda mail yoluyla ve telefon vasıtasıyla bilgilendirilmek istiyorum. Arz ederim.
    BU MAİL'İ ŞİRKETE VE DOHLER'E ATTIM. GÖRMEDİĞİM YA DA YANILDIĞIM BİR KONU VAR MI? İSTİŞARE EDİP DURUMU ANLAMAYA ÇALIŞALIM.

6. Şirket grup şirketleri menfaatine zarara uğratılmasa, piyasa şartlarına göre çalışsa inanıyorum ki, çok kısa sürede şu anki fiyatı kadar temettü öder. Fakat şirket ilişkili taraflar menfaatine zarara uğratılıyor. Hep beraber ciddi baskı uygulasak durum değişebilir diye düşünüyorum. Benim gibi ciddi zararda olup birlikte birşeyler yapalım diyen varsa istişare edebiliriz.

7. Sanırım benden başka ciddi çarpılan yok. Ben başımın çaresine bakayım

Maalesef yabancı ortaklı şirketlerde bu dolaplar dönüyor

Mesela çimbeton

Yıllık 100 milyon ciro yapıyor

Ama her sene 1-2 milyon zarar yazıyor

Var olan arsaları satıyor onlarda hüüüp oluyor

Yerli şirket bile yurt dışında kıytırık firma alıyor

Onun üzerinden önce devleti

Sonra bizi soyuyorlar

Devlet bunları bilmiyormu. Biliyor

Ama neden önlem almıyor. İşde burası meçhul

Mesela altın hisse nedir ya.

Adam %99 hissesini piyasaya versede o 1 hisse ile şirketin hala sahibi olabiliyor

Temettüyü kafana göre vermek nedir ya. Bu Temettüyü vermiyeceksen neden arz oluyorsun

Ayrıcalıklı pay nedir ya. Ky:ya %5 temettü verirken ayrıcalıklı paya%30 temettü nedir

Zaten maaş huzur hakkı falanfilanla şirketi yiyiyorsunuz bide Temettüyü iç ediyorsunuz

Demiyor otorite.. O demeyincede kafalarına göre iş yapıyorlar

Tabi bence

Sayfa 121/329 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •