Sayfa 186/329 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon
Arama sonucu : 2625 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

1. arkadaşlar sizi bilmem ama ben cimere yazacağım..yatırımcı ilişkilerinede yazacağım..sonuç çıkarmı çıkmaz..adamlar işi kılıfına uydurmuştur..

ama içim rahat olsun..

yapmadım dememek adına yapacağım..

2.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    arkadaşlar sizi bilmem ama ben cimere yazacağım..yatırımcı ilişkilerinede yazacağım..sonuç çıkarmı çıkmaz..adamlar işi kılıfına uydurmuştur..

ama içim rahat olsun..

yapmadım dememek adına yapacağım..
    dostum haklısın ..
    bizler şirketin büyümesinden karlılığından değer kazanmasından umutla yatırım yapan insanlarız,
    lakin finansal tablolarda hareket etme marjları vardır hele çeyrek dönemlerde çok aleni yapmaktalar.bunu da YMM ve Bağımsız denetim firmaları kurallara azami uyarak(ne gerekiyorsa anlamında) yaparlar..
    cimer veya maliye nin bakacağı tek şey vergi ziyaı ına sebep olmuşlarmıdır .ana firmadan borçlanma konusunda bunu da dediğim gibi ilişkili firmalar,transfer fiyatlandırması kurallarına uygun yaptıklarını tahmin ediyorum.
    klmsn da da Brezilya lı büyük ortağı ile aynı işlemleri yaptığı ortaya çıktı.
    hülasa yatırım yaparken şirketin piyasada ki ağırlığı kadar patronu da önem kazanıyor..
    bizler temettü vermesin yeter ki firma büyüsün derken onların zihniyeti çok farklı..paylaşımcı olmayan ,verilerini saklayan güven sarsan firmadan hayır gelmez ...
    şahsi görüşümdür...

3. Direk maliyeye yazacağız arkadaşlar spk falan hikaye..spk diye bir kurum yok ülkede inanmayın...

Ama maliye verginin peşine düşer..
    Bunuda iyi bir dil ile anlamak lazım..

Yani maliyeye şirketin grup şirketlerinden borçlandigini bunu yaparken tabiki özel sektör veya kamu bankalarından faiz fiyatı alınıp alınmadığınin tespit edilmesi faizler düşüyor bir yapılandırma olup olmadığı ve maliyetler..

Maliyetler kısmının şisirlidigini önceki bilançolar ile bu bilanco arasında ciddi satış maliyeti oluşturup kâr marjlarının düştüğü bununda kârı ve vergi yı etkilediği yönünde işaret olduğu nu anlatmak lazım..

Ben uygunu bulmakta zorlaniyorum hırsız olmadigim veya kafam o tarafa çalışmadığı için..

Şimdi bu şirket hırsızlığa soyundu ise yapacaktır..

Tabi bunu yatırımcı ilişkilerinde ki bülent tabanliya da sormak lazım ama onada üslubu bozmadan çünkü adam orada personel...

Patron çalıyorsa onun yapacak birseyi yok

Borsa da fırsatlar bitmez sen yeterki parayı bitirme...

4. benim tek takıldığım nokta yatırımlarını bitirdi bu yatırımları da enerji maliyetlerini düşürmek verimliliği artırmak için yaptı.
    biten yatırımların aktifleştikten sonra maliyete amortisman yükü gelir.toplamdaki maliyet artışlarını anlamakta zorluk çekiyorum.
    bunun izahını istemek gerekir brüt kar marjında ki daralma çok manidar..
    böylesi bir ortamda satışları karşılamakta zorlanıyoruz diyeceksin,sevkiyatta her türlü zorluğu aşıp mal satacaksın..devreden stok kalemini hiçe sayacaksın ..alın işte napalım çok beklentiye girmişsiniz bizim de bir hesabımız var demeye getirmişsiniz..
    akşamdan sabaha kadar yazsak nafile ..

5. Tamda öngördüğüm gibi hareket ediyor. 9.80 den elimde olan kadar ekleme yaptım. Gelirse 9.20 lerde tekrar alıp bekleyeceğim.

Redmi 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. knfrt
    Bilançoyla oynayıp vergi kaçırdı
    Bunu kör sağır herkes anladı ama ülkemizde maalesef bu tür şeyler serbest yatırımcı zarar etmiş kimin umurunda

7. bugün bilanço sonrası sitem ediyoruz haklı olarak ...
    günlük al sat için girmemişiz hisseye yatırım amacıyla girmişiz.,
    ky küçük yatırımcıyız ky keriz yatırımcı anlaşılmasın...
    büyüyen gelişen gelecek görmüşüz aylardır beklemişiz karşılığını da beklemek bizim en doğal hakkımız.
    firma yetkilileri sanmasın ki bizler vurkaç yapan kişileriz..
    mali tabolarda bu kadar sapmanın hesabını sorarız ,sizler de izah etmek zorundasınız..
    Son düzenleme : KAIZER; 29-05-2020 saat: 16:54.

8. Yatırımcı ilişkileri ile uzun bir görüşmem oldu. Sizlerle değindiğimiz konuları kendisine detaylı olarak anlattım. Bu sonuçların mantıkla hiç bir izahının olmadığını belirttim. Kendisi elinden geldiğince not aldığını ve muhasebe-mali işlerle ilgili birime ileteceğini ve orada irdeleneceğini söylediler. Yatırımcı ilişkilerinden gelen mail ise şu şekilde;
    ....
    Ancak dediğiniz gibi şirket resmi internet sitesindeki yatırımcı ilişkileri bölümünde iletişim bilgilerimiz şu an gözükmüyor. Yakın zamanda bir güncelleme yapıldı. Muhtemelen bu aşamada bir sorun oldu. IT ekiplerimiz ilgili bilgileri buraya en kısa sürede yeniden ekliyor olacak. Uyarınız için teşekkürler.

Geçtiğimiz hafta yönlendirdiğiniz mail telefonda da dile getirdiğim üzere bizlere ulaşmadı. Bu mail üzerinden yeniden paylaşmanızı rica ederiz.

Bugünkü görüşmemizde altını çizdiğiniz hususları aşağıda özetlemeye çalıştım. Bir ilaveniz varsa lütfen ekleyiniz.

Özellikle üretimden satışlar tonaj olarak %80 artarken, satışların parasal karşılığının nasıl %58 seviyesinde arttığına dair detaylı bir çalışma talep ettiniz.
    Satışların maliyetinde gözlemlenen yaklaşık %100’ lük artışa sebep olan önemli kalemler hakkında detaylı olarak bir bilgilendirme talep ettiniz.
    Gruba olan krediye ait faiz hesaplamasının hangi prensipler çerçevesinde yapıldığına dair detay talep ettiniz. Kredi yerine bedelli sermaye artışını önerdiniz (Bu önerinizi tekrar yönetim kurulunun dikkatine sunuyor olacağım).

Her ne kadar genel tespitlerimizi sizlere iletmiş olsak da detaylı bir çalışma yapıp en kısa sürede sizleri bilgilendireceğiz.
    İlginize teşekkür ederiz.

Sağlıkla kalın.

Sayfa 186/329 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236286 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •