Sayfa 291/329 İlkİlk ... 191241281289290291292293301 ... SonSon
Arama sonucu : 2625 madde; 2,321 - 2,328 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by KAIZER Yazıyı Oku
    17 şubatta başlayan yatırım fonları alımı 1.239 M.lota ulaştı.kısa sürede satış yapmaları fon mantığına aykırı geldi bana ..satışların fonlardan olmadığını düşünüyorum şahsen...
    Takasta gözünen o benim yorumum değil

2. Hisse gitmek istiyor gibi ama sanırım bu yapılan satış gitmesini engelliyor.
    Yatırım fonlarından İş'e geçiyor, bakalım işin sonu nasıl olacak, bilançoya kadar biter umarım.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Hisse gitmek istiyor gibi ama sanırım bu yapılan satış gitmesini engelliyor.
    Yatırım fonlarından İş'e geçiyor, bakalım işin sonu nasıl olacak, bilançoya kadar biter umarım.
    Zamanında SPK şikayet etmişler di haklılar bu kadar yatırımcıya geçirmeye çalışan bir grup olamaz

4.  Alıntı Originally Posted by Egem Yazıyı Oku
    Zamanında SPK şikayet etmişler di haklılar bu kadar yatırımcıya geçirmeye çalışan bir grup olamaz
    Fon olunca bir şey yapamıyorlar galiba, şahısları şikayet etmişlerdi sanırım.

5.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Fon olunca bir şey yapamıyorlar galiba, şahısları şikayet etmişlerdi sanırım.
    Bu fonlar milletin parasını peş kes çekiyor

6. Ak yatırım bugün alımda maliyeti 504 kimin parasını böyle harcıyorsun

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Zaten frigo ile knfrt değerlemesi yaparken bir konuyu atladığımı farkettim.

FRIGO faaliyet kar marjı yüzde 35 lerde iken KNFRT yüzde 10 civarında.
    Dediğiniz sebepten olabilir.
    İlişkili taraf olayı pek sevmiyorum. TİRE 90 lıllarda çok kar eden güzel bir şirketti. Sonra ÜLKER aldı şirket kar edememeye başladı. Şimdi ÜLKER çıktı, şirket yeniden eski günlerine dönüyor.

Umarım KNFRT da şirket ortakları biraz daha şirketi gözetirler.
    9 Aylıkta 217M ciro 35M faaliyet karı
    Son çeyrekte ise 594M ciro 53M faaliyet karı edilmiş.

Normalde satışlar arttıkça birim sabit maliyetler düşeceği için kar marjı artması gerekirken düşmüş

Tüm bunlara rağmen KNFRT yatırım yapılabilir görülüyor. Özellikle son çeyrekteki 53 milyon faaliyet karı her çeyrekte elde edilebilirse bu hisse fiyatları çerez kalır.

Yani 200 milyon faaliyet karı şirketin iskontolu piyasa değeri bile 1,5 milyar eder ki sermaye 132 milyon olduğuna göre 11 Lra demek. Yani 11-20 arasında bir fiyat potansiyeli olur.

Dediğim gibi varsayımlara dayalı bir hesaplama bu. Bu nedenle yatırım tavsiyesi değildir.
    Portföyümün Gıda için ayırdığım kısmı Önce %70FRIGO %30 KNFRT yapmıştım.
    Fakat s%50 - %50 ye dönüştürdüm.

1. 31. 12.2021 yılı faaliyet raporundan.

1. Şirketimiz’in hali hazırda iştirakleri arasında yer alan ve %50 sermaye payına iştirak edilen Konfrut AGTarım Anonim Şirketi'nin sermayesinin %50'sini temsil eden payların Döhler Gıda Sanayi AnonimŞirketi'nden devralınması işlemiyle ilgili olarak Konfrut AG Tarım Anonim Şirketi'nin değerlemesiyaptırılmış, Zen Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Anonim Şirketi'nin SPK'nın SermayePiyasasında Değerleme Standartları Hakkında Tebliğ (III-62.1) ve Uluslararası Değerleme Standartlarıuyarınca yapılan Fiyat Tespit Çalışması sonucunda hazırlanan 28.12.2021 tarihli değerleme danışmanlıkraporu ile devir işlemine konu %50 oranındaki şirket paylarına 2.398.139,00 TL (iki milyon üç yüz doksansekiz bin yüz otuz dokuz Türk Lirası) değer biçilmiş, değerleme raporunda belirlenen değer üzerindenpayların satın alınmasına karar verilmiş ve bu doğrultuda Döhler Gıda Sanayi Anonim Şirketi ile28.12.2021 tarihinde pay devir sözleşmesi imzalanmıştır.

Konfrut AG Tarım A.Ş.’nin %100 payla sahiplenilmesi sayesinde, konsolide satışlarımız 2021 yılında birönceki yıla göre %197,4 oranında artış göstererek 272.828.610 TL’den 811.448.972 TL’ye çıkmıştır.

Gelir tablosunun incelenmesinden de anlaşılacağı gibi, Şirketimizin 2020 yılında döneminde esas faaliyetkarı 48.784.916 TL iken, 2021 yılında 94.480.259 TL olarak gerçekleşmiştir. Dönem karı ise 2020 ve2021 yılları için sırasıyla 24.407.282 TL ve 50.712.077 TL olarak kaydedilmiştir.
        Finansal detaylı bilgilendirme, Faaliyet Raporu ile birlikte yayınlanan Finansal Rapor içerisinde yeralmaktadır.
        2020 Eylül ayında faaliyetlerine 8 kişi ile başlayan iştirakimiz Konfrut AG Tarım A.Ş. kadrosundaki 52çalışanla, 2021 yılı ilk yarısında solo bazda 93.885.041 TL olan satışlarını 2021 Aralık itibarıyla658.204.910 TL’ye yükseltmiştir.

İyi büyüyen, tarım ve gıda şirketi.
    2022 ilk çeyrek bilançosu iyi gelirse şirket ve hisse fark edilir belki.

Sayfa 291/329 İlkİlk ... 191241281289290291292293301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •