Sayfa 187/329 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287 ... SonSon
Arama sonucu : 2625 madde; 1,489 - 1,496 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

1. Yatırımcı ilişkileri milleti geçiştirecek klasik cevaplar verecektir sonuç olarak bir şey çıkmayacak spk ve maliye hesap sormasa adamların yaptığı usulsüzlük yanlarına kar kalacak, ayrıca kar beğenilmedi diye %10 eksi yapması çok insafsızca oldu bedelli yapmasa batacak olan şirketler kar açıklayan şirketlerden çok kazandırıyor bizim borsamızda neye yatırım yapacağımızı şaşırıyoruz
    Bundan sonra ne olur yayaya mı geçer aşağı mı salar?
    Şirkete olan güven sarsıldı şirket bu konuda güven tazeleyecek bir şeyler yapmalı aksi halde enayi gibi bu şirketin hissesini niye alalım

2. 9.30 boşluğunu kapatmak isteyecektir..

3.  Alıntı Originally Posted by ree1 Yazıyı Oku
    Yatırımcı ilişkileri milleti geçiştirecek klasik cevaplar verecektir sonuç olarak bir şey çıkmayacak spk ve maliye hesap sormasa adamların yaptığı usulsüzlük yanlarına kar kalacak, ayrıca kar beğenilmedi diye %10 eksi yapması çok insafsızca oldu bedelli yapmasa batacak olan şirketler kar açıklayan şirketlerden çok kazandırıyor bizim borsamızda neye yatırım yapacağımızı şaşırıyoruz
    Bundan sonra ne olur yayaya mı geçer aşağı mı salar?
    Şirkete olan güven sarsıldı şirket bu konuda güven tazeleyecek bir şeyler yapmalı aksi halde enayi gibi bu şirketin hissesini niye alalım
    Oradan gelecek cevaba minnet etme gibi bir düşüncem yok. Gelecek cevabı da değerlendirip SGK'ya detaylı bir başvuru yapacağım.
    Satışlar ton bazında % 80 artmış, kur % 17 artmış ama kar gerilemiş. Fiyatlar TL bazında geçen seneye göre hiç değişmese dahi bu yıl ki satışların en az 91,7 milyon TL olması gerekirdi. Anlaşılan bunlar geçen yıla göre TL bazında dahi fiyatları düşürmüşler.

4. Bu şirkete yatırım yaptığım ilk günlerde burada belirttiğim hususlar gerçekleşti ve maalesef ciddi zarara uğradım. her zaman temel analize göre yatırım yapan bir yatırımcı olarak şirketi çok ayrıntılı inceledim. Şirketin karını ve patronun yaklaşımını birlikte değerlendirdiğimizde bence bu fiyatlar çok pahalı. Çünki;
    1.İlk çeyrek karını diğer çeyreklerde de elde ettiğini düşünürsek fk 15-20 arası bir rakam oluyor. Pd/dd ise uzun sire 2 üzerinde seyreder. Bu rakamlar yatırım yapılabilir değerlerden çok uzak.
    2.İlk çeyrekte herşey şirketin lehineydi. Ucuz hammadde, geçen seneden devreden ciddi stok ki bu stoğun bir kısmı kar marjı yüksek reprosese girmiş üründü. covid nedeniyle gıda ürünlerinde meydana gelen fiyat artışları bu çeyrekte şirket lehine olan bazı gelişmelerdi. Ayrıca Bülent TABANLI 2019 yıllık bilançonun zayıf gelmesinin en önemli nedenini son çeyrekte yapılan iadeler olarak dile getiriyordu. Bu iadeleri reprosese soktuklarını yüksek katma değerli ürüne dönüştürdüklerini, bu durumun önümüzdeki dönemde bilançolarda artı değer olarak kendisini göstereceğini belirtiyordu.
    3.Önümüzdeki dönemde ilk çeyrekte şirket lehine olan şartların aynı zamanda tekrar buluşması zayıf ihtimal.
    4.Bir kere hırsızlık yapan her zaman bunu tekrarlayabilir. Hatta bir zarar görmezse dozunu artırabilir. Sonuçta girdi olan meyveler büyük kurumsal firmalardan sağlanmıyor, çiftçiden topluyor. 3 yerine 5 yazıp girdi maliyetini istediği gibi şişirebilir. nitekim birşeyler yaptığı da ortada.

Gelelim bizim ne yapabileceğimize. Türkiye'de hukuk davaları mağdur tarafın gayretiyle yürür ve sonuca ulaşır. Hiçbir kurum sizin hakkınızın peşinde koşmaz. Ceza davalarında olduğu gibi ben kuyuya bir taş atayım elbet bir çıkaran olur stratejisi hukuk davalarında işlemez. O yüzden tek çare avukat tutup bu şirketi hoplatmak. Bunu hem hakkımızı aramak, hem de vergi kaybı nedeniyle milli bir görev olarak görüyorum. Sonuç alır mıyız? Tabi ki alabiliriz. Bilançoda düzeltme yapılır, şirkete ceza kesilir ve bu cezalar kusurlu gerçek kişilere rücu edilir ve de bir daha çalmaya korkarlar. Bu şirkete yatırım yapan arkadaşların çoğu bilinçli yatırım yapan, bilgili arkadaşlar. Zira bu hisse; fiyatı yerlerde sürünen, küçük yatırımcının incelemeden yatırım yapacağı şirketlerden değil. O yüzden birlikte hareket edersek sonuç alabileceğimize inanıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by zonn Yazıyı Oku
    Bu şirkete yatırım yaptığım ilk günlerde burada belirttiğim hususlar gerçekleşti ve maalesef ciddi zarara uğradım. her zaman temel analize göre yatırım yapan bir yatırımcı olarak şirketi çok ayrıntılı inceledim. Şirketin karını ve patronun yaklaşımını birlikte değerlendirdiğimizde bence bu fiyatlar çok pahalı. Çünki;
    1.İlk çeyrek karını diğer çeyreklerde de elde ettiğini düşünürsek fk 15-20 arası bir rakam oluyor. Pd/dd ise uzun sire 2 üzerinde seyreder. Bu rakamlar yatırım yapılabilir değerlerden çok uzak.
    2.İlk çeyrekte herşey şirketin lehineydi. Ucuz hammadde, geçen seneden devreden ciddi stok ki bu stoğun bir kısmı kar marjı yüksek reprosese girmiş üründü. covid nedeniyle gıda ürünlerinde meydana gelen fiyat artışları bu çeyrekte şirket lehine olan bazı gelişmelerdi. Ayrıca Bülent TABANLI 2019 yıllık bilançonun zayıf gelmesinin en önemli nedenini son çeyrekte yapılan iadeler olarak dile getiriyordu. Bu iadeleri reprosese soktuklarını yüksek katma değerli ürüne dönüştürdüklerini, bu durumun önümüzdeki dönemde bilançolarda artı değer olarak kendisini göstereceğini belirtiyordu.
    3.Önümüzdeki dönemde ilk çeyrekte şirket lehine olan şartların aynı zamanda tekrar buluşması zayıf ihtimal.
    4.Bir kere hırsızlık yapan her zaman bunu tekrarlayabilir. Hatta bir zarar görmezse dozunu artırabilir. Sonuçta girdi olan meyveler büyük kurumsal firmalardan sağlanmıyor, çiftçiden topluyor. 3 yerine 5 yazıp girdi maliyetini istediği gibi şişirebilir. nitekim birşeyler yaptığı da ortada.

Gelelim bizim ne yapabileceğimize. Türkiye'de hukuk davaları mağdur tarafın gayretiyle yürür ve sonuca ulaşır. Hiçbir kurum sizin hakkınızın peşinde koşmaz. Ceza davalarında olduğu gibi ben kuyuya bir taş atayım elbet bir çıkaran olur stratejisi hukuk davalarında işlemez. O yüzden tek çare avukat tutup bu şirketi hoplatmak. Bunu hem hakkımızı aramak, hem de vergi kaybı nedeniyle milli bir görev olarak görüyorum. Sonuç alır mıyız? Tabi ki alabiliriz. Bilançoda düzeltme yapılır, şirkete ceza kesilir ve bu cezalar kusurlu gerçek kişilere rücu edilir ve de bir daha çalmaya korkarlar. Bu şirkete yatırım yapan arkadaşların çoğu bilinçli yatırım yapan, bilgili arkadaşlar. Zira bu hisse; fiyatı yerlerde sürünen, küçük yatırımcının incelemeden yatırım yapacağı şirketlerden değil. O yüzden birlikte hareket edersek sonuç alabileceğimize inanıyorum.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Şirketi maliye bakanlığına bilanço hırsızlığı yaparak vergi kaçırıyor diye şikayet etmek mantıklı geliyor
    Spk ya şikayet etsen boşuna çünkü bu güne kadar spk nın bir işe yaradığını görmedim
    Maliye bakanlığı inceleme başlatırsa şirket bundan sonra bu yollara başvurmaktan korkar
    Ayrıca şirketi arayarak yada mail atarak yaptığınız bilanco hırsızlığını bilip bundan şikayetçiyiz diyerek uyarmalıyız

7.  Alıntı Originally Posted by zonn Yazıyı Oku
    Bu şirkete yatırım yaptığım ilk günlerde burada belirttiğim hususlar gerçekleşti ve maalesef ciddi zarara uğradım. her zaman temel analize göre yatırım yapan bir yatırımcı olarak şirketi çok ayrıntılı inceledim. Şirketin karını ve patronun yaklaşımını birlikte değerlendirdiğimizde bence bu fiyatlar çok pahalı. Çünki;

Çok üzülerek bunları yazıyorum,Alman şirketi sayılan bu şirket maalesef yasalarımızdaki açıklardan ve yeterince sıkı olmayan denetimler vb sebeblerle herkesin malumu olan olayı gerçekleştirdi..bu saatten sonra ciddi yatırımcıların gelmeyeceği aşikar,gelmeyi almayı düşünenlerde vazgeçti,artık konfurt yatırımcı gözünden düşmüştür asla güvenilmez bir hisse olmuştur..yazık ettiler,Almanyada yapın bakalım bunları başınıza ne geliyor,Benim bu olaydan çıkardığım en büyük ders insanlar çiğ süt emmişlerdir eğer yasalarla ciddi yaptırımlar yoksa veya uygulanmıyorsa minareyi çalan kılıfına uyduruyorsa ve denetimler değişik sebeblerle yapılamıyorsa Alman bile olsa güvenilmezdir,her türlü ....işi yapar...cidden yazık oldu ,yazık ettiniz...kaybolan güven zor gelir...umarım devletin ilgili kurumları harekete geçer,gerekli işlemler yapılır,ama zor hiçbirşey değişeceğini sanmıyorum...
    Son düzenleme : zeugma07; 30-05-2020 saat: 12:52.

8. Bunlar bide ihracat yapıyoruz diye teşvik te alıyor dur kimbilir.. Avrupa li devletlerin yaptığı sömürgecilik hareketine benziyor.. Meyve bizim sebze bizim üretimi biz yapıyoruz..Onlar işin kaymağı ni yiyiyor.. yediği kaymağı da bize kuru ekmek olarak gösteriyor.. Bilanço ya bak .. dalga geçmişler.. Anlaşılan kur yükselmesi ni ters hesaplamış..

Sayfa 187/329 İlkİlk ... 87137177185186187188189197237287 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •