Sayfa 915/942 İlkİlk ... 415815865905913914915916917925 ... SonSon
Arama sonucu : 7533 madde; 7,313 - 7,320 arası.

Konu: VKGYO Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ..AKIN.. Yazıyı Oku
    Sayın KEENan siz olayı yanlış anlamışsınız bedelli sizin elinizdeki malın ederini değiştirmez sadece adedini değiştirir ister 5 tl den ister 10 tl den bedelliye gitsin hiç bir şey değişmez olay bittikten sonra elinizde aynı parayı eden daha çok kağıt olur sadece hepsi bu önemli olan yatırımcıların bedelliye vereceği tepki dir.tepki olumlu olursa bedelliden önce de sonrada hisse primlenir yani sizin cebinize bedelli oluyor diye avantadan para veya hisse girmez saygılarımla.
    Bakalım yanlış mı anlamışım; misal elinizde 1000 lot vkgyo hissesi var. Misal 2 TL. den hisse bölündü. Yeni oluşan fiyat 2+1=3. ve 3:2=1.5 TL. yeni fiyat. Eğer bedelliye katılmazsam 1000x1.5= 1500 TL. değerinde hissem olur. Oysa bölünmeden önce 2000 TL. değerindeydi? Cebimden 1000 TL daha koyup bedelliye katımazsam zarardayım. Zararda olmamak için cebimden 1000 TL para koymam lazım. Nasıl değişen birşey yok?

2.  Alıntı Originally Posted by KEENan Yazıyı Oku
    Bakalım yanlış mı anlamışım; misal elinizde 1000 lot vkgyo hissesi var. Misal 2 TL. den hisse bölündü. Yeni oluşan fiyat 2+1=3. ve 3:2=1.5 TL. yeni fiyat. Eğer bedelliye katılmazsam 1000x1.5= 1500 TL. değerinde hissem olur. Oysa bölünmeden önce 2000 TL. değerindeydi? Cebimden 1000 TL daha koyup bedelliye katımazsam zarardayım. Zararda olmamak için cebimden 1000 TL para koymam lazım. Nasıl değişen birşey yok?
    Diğer türlü eğer 10 TL. den bölünse 11:2=5.5 TL. eder. 5.5x1000=5.500 TL. değerindeki hisseme sadece 1000 TL koyarak 11.000 TL. ye sahip olurum. Bu daha cazip değil mi? Bence daha cazip.

3.  Alıntı Originally Posted by KEENan Yazıyı Oku
    Diğer türlü eğer 10 TL. den bölünse 11:2=5.5 TL. eder. 5.5x1000=5.500 TL. değerindeki hisseme sadece 1000 TL koyarak 11.000 TL. ye sahip olurum. Bu daha cazip değil mi? Bence daha cazip.
    Anlatmak istediğim yatırımcı açısından bakın olaya. Amacınız bedelli sermaye artışı yaparak buna katılım sağlamak ise ben düşük fiyattan bölünecek hissenin bedellisine girmek istemem. Çünkü girmezsem zararım beni korkutmaz. Ama fiyat yüksek olursa zarara girmemek için para koymak isterim. Bundan önceki bedelli sonrası fiyatların nasıl süründüğü ortadayken kim gelip katılır şimdi senin bedelli sermaye artışına? Verdiğim 2 örneğe bakarsak düşük fiyatta zararım 500 TL olur katılmasam da olur derim katılmam da. Ama 10 TL. den bölünse 5.500 TL. olur eğer bedelliye katılmazsam. Bu da bedelliye katılmaya beni teşvik eder. Bilmem anlatabildim mi...
    Saygılar...

4. benim yorumlarım tamamen bedelliye katıldığınızı düşünerek yapılmıştır bedelliye katılmazsanız her türlü azdan az çoktan çok zarar edersiniz son yazdığınıza katılıyorum az zarar edeceksem riske girmeye gerek yok bölünsün ortalık durulsun 3 5 yukardan alırım diye düşünen olacaktır

5. Merhaba

Vkgyo nün hikayesi bedir belirli projesi var mi

6. Var arkadaşım. Proje yapıyoruz diyerek her 3-4 yılda bedelli yapıp yatırımcısını cükmek. Sonra toplanan paralarla zor durumdaki yandaş müteahhitlerin projelerinden 1+1 daire alarak paraları çarçur etmek.
     Alıntı Originally Posted by Servetaktr Yazıyı Oku
    Merhaba

Vkgyo nün hikayesi bedir belirli projesi var mi
    MI 8 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. İnsanlar biraz araştırsın. Bu hisse 2014 Ocak ayında kaç liraymış. 6 yıldır düşüp niye pul olmuş. Hadi düşmüş, niye hiç tepki vermemiş diye?

MI 8 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Borsada herşey varda bu hissede olan hiç bir yerde yok ve hiç bir yatırımcıda bireysel yada topluluk halinde konuya itirazda bulunmuyor.. Şöyleki bırakalım dev şirketleri ulus devletler bile bütün imkanları seferber etmiş durumdayken bu şirketin bu zor dönemlerde yatırımcıdan para istemesine hiç bir tepki yok.

Sayfa 915/942 İlkİlk ... 415815865905913914915916917925 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •