Sayfa 702/803 İlkİlk ... 202602652692700701702703704712752802 ... SonSon
Arama sonucu : 6418 madde; 5,609 - 5,616 arası.

Konu: Günlük viop ticarethanesi

1. Dun bir arkadas viop forumunda paylasmis. Hintli bir yatirimcinin bizim borsamizda islem yaptigini ve cok gizli bir algoritma kullandigini.
    Bu beni cok heycanlandirdi. Daha cok calisma istegi ile doldum. Bilinenlerin disinda cok farkli teknikler gelistirmemiz gerektigini dusunuyorum. Calismalarimin sonuclarini bende burda paylasmaya calisicam. Ama grafiksiz. En azindan pozisyona girip cikarken. Bunun icin simdiden ozur dilerim.

Sevgiler
    Şeker Dünyam

2. Son düzenleme : mühendisyatırımcı; 23-01-2021 saat: 11:54.
    Tamamen acemi bir borsacıyım. Söyldiklerim fikir alışverişi içindir yatırım yaparsanız zarar edersiniz.

3. Kanaliz1 isimli bir sosyal medya kullanıcısı
    Borsa'da nasıl başarılı olunur? konulu Yeni eğitim videosu yayınlamış ilgilenenlere..

4. TechnicianCryp1 isimli sosyal medya kullanıcısınınBSTRATEJİ Önerisi ..
    strateji piyasada işlem yapan balinalardan kaçıp, onlardan faydalanma yöntemidir.
    Yaptığımız hamleler sayesinde kazanç sağlarız.

5.  Alıntı Originally Posted by mühendisyatırımcı Yazıyı Oku
    selamlar...
    grafinize bakınca 50-100-200 ortalama kullanıyor ve 9 günlük stop noktası gibi...
    ve son 200 barın yüksek-düşük-kapanışını 3 bölüyor, çıkan sonucu 3 günlük ortalama ile kıyaslıyorsunuz....
    eğer kesişime sinyal ürettirsineniz ve grafiği h-h4 olarak kullanırsanız daha güzel sonuçlar alınabilir....
    selamlar....
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

6.  Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    3 günlük ortalama ile kıyaslıyorsunuz....
    eğer kesişime sinyal ürettirsineniz ve grafiği h-h4 olarak kullanırsanız daha güzel sonuçlar alınabilir....
    ...
    @yörük@ adlı kullanıcıya tekrar itibar puanı vermedim teşekkür ederim kardeş

bize gereken STRATEJİ ve dostların geçmiş tecrübeleri deneyip yanılacağız tekrar deneyip bulana kadar çabalayacağız sonunda en iyisiyle piyasada kazanç elde edeceğiz inşaallah ..

7. @TechnicianCryp1 kullanıcısından alıntı

Bu bilgiler işlemlerde duygularımıza değil , stratejimize sadık kaldığımız sürece bize kazandıracaktır. !!!

Yarın aynı saatte bunu yakın zamanda yaşanan en bilgili insanların bile stratejisine sahip çıkmadığı bir olayla kanıtlayacağım.

İyi çalışmalar

Geçmişte tecrübeli dostların üstüne basa basa Strateji belirleyerek Stop kullanarak işlem açın demelerindeki sebebi anlıyormuyuz ?.

8.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    @yörük@ adlı kullanıcıya tekrar itibar puanı vermedim teşekkür ederim kardeş

bize gereken STRATEJİ ve dostların geçmiş tecrübeleri deneyip yanılacağız tekrar deneyip bulana kadar çabalayacağız sonunda en iyisiyle piyasada kazanç elde edeceğiz inşaallah ..
    sn rosense,
    selamlar....dediğiniz gibi gereken strateji... temel-teknik-algoritma-robot bir yere kadar....
    teknik için birkaç kelam etmek isterim.....
    tekniğin temeli yalnızca fiyat....fiyatlar ise boşlukta.... arz talep ile oluşur.....

teknik adına tüm hesaplamalar.. bu fiyatlarla yapılır...... grafiklerde mum-çubuk-çizgi-heikin-renko kullanmak fiyatı süslemek....

öyleyse teknikçi fiyata takılmamalı bana göre.....

fiyatı zemine oturtmada sadece hareketli ortalamalar yeter....1günlük ortalamayı 3günlük ortalamaya kestirin ve strateji testini yapın ...çoğunda yeterli olduğunu görürsünüz....

fiyat önemli değilse... önemli oan zaman mı.... eğer zaman önemli olursa periyotları düşük kullanmak gerekir...
    fakat düşük periyot...görmeyi engeller....mecburen mtf yapmak gerekir....böylece üst periyotları daha alt periyotlara indirirsiniz...

lakin bu durumda mtf sini yaptığınız indikatör...düşük grafikliği bozmaya başlar....sebebi indikatörü aynı değerle kullanıp....
    periyodu mtf yaptığınız içindir....

öyleyse tekniği basitleştirmek için bir veya birkaç indikatörü iyi anlamak yeter.....

karmaşıklığı gidermek için en az sayıda indikatörle çalışmalısınız....
    birbirleri ile uyumunu kesinlikle strateji testine sokmalısınız.....

teknikçi aslında zamanlamayı yakaladıkça başarılı oluyor.....

inanın bin tane indikatör kullansanız... hepsiylede baksanız.... sonuç üç aşağı beş yukarı aynı yere çıkar....
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

Sayfa 702/803 İlkİlk ... 202602652692700701702703704712752802 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •