Sayfa 741/802 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791 ... SonSon
Arama sonucu : 6415 madde; 5,921 - 5,928 arası.

Konu: Günlük viop ticarethanesi

1.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Bir özeleştiri yapalım pozları sigortalamışken. Çok basit bir oyunu çoğu zaman sırf detaylarda (kısa periyodlarda) boğulduğumuz için zorlaştırmakta üstümüze yok. Aslında oyun gerçekten basit ilkel düzeyde bile olsa EW den haberdar birisi için.

Aşağıdaki günlük graf bunun özeti.

1-2-3 dalgalar tamam, 4 tamam veya tamamlanmak üzere (şahsi fikrim o da tamam) 5 başlamak üzere veya başladı (Ben başladığını ve 5.2 aşağı düzeltme dalgası içinde olduğumuzu düşünüyorum). 5.3 ve son olarak 5.5 zirvesi sonunda beklediğimiz orta şiddetli realizasyon başlayacak (ABD borsalarında %10 luk, artık bizde ne kadar olursa). 5.5 ile nereye gideriz, eski zirvenin üzerine, ne kadar gideceğimizi de göstergeler söyler zaten. Önemli olan trendde kalabilmek.

Diyelim ki bu sayım hatalı, hiç önemli değil, XU030 da 1545.49 gibi 4 dibi dediğimiz bir dip var. Orası kırılırsa sayım hatalı olabilir, sat gitsin. Kırılmadığı takdirde ise hala 5. Dalga zirvesi yukarıda duruyor demektir.

Yukarıdaki mavi alçalan trend yukarı kırıldığında 5. Dalga olgunlaşıyor, long olamasan bile short olma demektir. Bu durumda yapılacak tek iş 5. Dalga zirvesini beklemek. Bu arada 5.2 düzeltmesi kısa kaldı eski sistem ile 2000-2500 puan daha inebiliriz. Ama sonunda yukarı yönelmesini beklerim mavi alçalan trend çizgisini kırarak. Yok bu düşünce yanlış ise ve 4. Dibini kırarsa sat gitsin tekrar yukarı çıkıncaya kadar.

Son olarak, Çok Teşekkürler Sn fuzzy_logic.

Burada da bulunsun.
    Sn Jas,
    selamlar...
    tecrübelerinize dayanarak, ew sayımını herhangi bir indikatör için hiç denediniz mi?
    veya hacim için sayım yaptınız mı?
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

2. Sayın yörük, tradingview 'de tefas var mıdır? Biraz aradım bulamadım..

3.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Sayın yörük, tradingview 'de tefas var mıdır? Biraz aradım bulamadım..
    selamlar, sn BaşKara, bilmiyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    selamlar, sn rosense...

eklediğiniz çok güzel bir çalışma bana göre... bu tarz döngülemeler yapılırken, grafiklerde kullanmak için renklerden faydalanabilir...
    nasıl ki, sarı ile mavi karışınca yeşil elde ediliyorsa...
    döngüler iki boyuta indirilince... bu karışımlar sayesinde...sinyaller üretilebilir...
    gösterimler sütunlama yapılınca, ve döngü herhangi bir indikatörle ilişkilendirilip saydırılınca....
    grafikler daha esnemiş oluyor gibi....
    renklerin uyumuyla destek ve dirençler görülebiliyor gibi...
    örneğin;
    x100 saatlik grafikte böyle bir çalışma yapılsa....
    karşımıza çıkan görüntü....
    https://www.tradingview.com/x/oqDHX0xr/

yorumda ise renk uyumu kıyas alınca
    1 nolu yerdeki sinyal 2 nolu hedefe kadar geçerli olması düşünülebilir....

yani saatlikte 1491.88 de gelen sinyal, renk uyumu gereği 1542.74 de sonlanması beklenir... trendin devam etmesi durumunda ise 1 nolu yerin gelen sinyalin altındaki rengin uyumu ise hedefi 1582.40 götürebilir...

çalışma sizin eklediğiniz resimdeki 5-13-21 e göre psar sayımı(hacimden etkilenen)
    yapılarak oluşturmaya çalıştım...

teşekkür ederim...eklediğiniz resim sayesinde... değişik bir çalışma yapmama vesile oldunuz...

selamlar...
    Son düzenleme : @yörük@; 02-03-2021 saat: 21:40.

Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    Sn Jas,
    selamlar...
    tecrübelerinize dayanarak, ew sayımını herhangi bir indikatör için hiç denediniz mi?
    veya hacim için sayım yaptınız mı?
    Sn yörük,
    Hacim için hiç denemedim ama göstergeler için denedim. Sonuç ise olumsuz çünkü özellikle 5. dalgalar negatif uyumsuzluk ile gerçekleştiği için EW sayımına cevap vermedi.
    Ama bir yönden de iyi çünkü bu durumda hiç olmazsa %99 5. dalgadayız diye bu dalgayı mal dağıtımında kullanıyorum, şimdi yaptığım gibi.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by Sanane Yazıyı Oku
    Sn. JAS teknikten anlamam pek ama, Ekim çıkışına 3 ve kasım düşüşüne 4 dersek, grafiği nasıl okumamız gerekir?
    EW kurallarına aykırı bu sayım. Ocak 2021 tepesi 3. dalga tepesi olmalı.

7.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Sn yörük,
    Hacim için hiç denemedim ama göstergeler için denedim. Sonuç ise olumsuz çünkü özellikle 5. dalgalar negatif uyumsuzluk ile gerçekleştiği için EW sayımına cevap vermedi.
    Ama bir yönden de iyi çünkü bu durumda hiç olmazsa %99 5. dalgadayız diye bu dalgayı mal dağıtımında kullanıyorum, şimdi yaptığım gibi.

teşekkürler...sn JAS,
    selamlar...

Sayfa 741/802 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •