Sayfa 752/803 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802 ... SonSon
Arama sonucu : 6419 madde; 6,009 - 6,016 arası.

Konu: Günlük viop ticarethanesi

1.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Hoşgeldin hocam.

Yukarı mı?

Önce 1700 sonra yukarı mi?
    Sevgili BaşKara,
    Bütün grafiklerin anası üzerinde anlatırsam,
    2013 Bernanke QE-1-2-3-4 artık son deyişinden sonra, (bizde de Gezi ile üstüste getirildi)
    2014de faiz artacak mı 0,25puancık diye her FED toplantısından önce bir bardakta kopan fırtınaları hatırlarsınız?
    Sonra Yellen Teyze'nin "sözlü iletişim" masallarıyla milleti-faizi-doları nasıl uyutarak Dow Jones'a rekor getiriler sağladığını da hatırlarsınız.
    Amerika ve İngiltere çevre merkez bankalarının ve hükümetlerinin(bakınız bizim MB rezerv) altın stoklamasından rahatsız. Hatta dersini bile verecekler. Kripto üretmeye ve birriktirmeye özenen, dünya fonlar ayıran devletler de gün gelecek tek ayak üstüne dikilecek.
    Pandemi ile beraber, yardım-destek-likitide diye saçılan paralar ve enflasyon-faiz tırmanışında Altının yaldızları da dökülecek.
    Bakınız batı ittifakı çatlıyor Avustralyanın bir nükleer denizaltı ihalesi yüzünden. Fransa ABD-İngiltere elçilerini geri çağırdı. Anglosaksonlar bir tarafa, kara Avrupa bir tarafa. Bölünmenin askeri kanadı bile ortaya çıktı.
    İçimden diyorum "Allah baktırmasın 1930-1940 grafiklerine, 2nci dünya savaşı öncesi nasıldı ki?"diye
    Geçen sene 2000 üstünden dönüşte onsa 1425-1430 hedef verdim.
    İşlem yönüm kısadan yana hep. Sistemim 5-30-90dakikalık olduğu için günde 2-3-5 işlem fırsatı veriyor. Ama hiç bir zaman elim uzuna gitmiyor. Cuma akşamı da sinyal vermesine ragmen uzun poz açmadım. Pazartesi sabah baktım, iyi ki açmamışım.
    Bol kazançlar.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Petkim güzel olgunlaşıyor. 6,00 civarlarından dolduracağım. Hedef 7 olacak gibi görünüyor..

3. Çinli inşaat yatırımcısı Evergrande batınca mesleğimiz gereği bakıyoruz haberlere.
    300milyar dolar yükümlülüğü varmış, bunun nakit borç kısmı 100milyar dolar.
    Firma geçtiğimiz yıllarda %25 indirimli gayrimenkul satışı kampanyaları yapınca, Çin otoriteleri %15den daha fazla indirimi yasaklamış.
    Şirketin Yueyang şehrinde devam eden projelerinin maliyet ve satış fiyatlarını araştırdım biraz.
    Ortalama 5500-6000 yuan/m2 daire satıyorlar. 800-900 dolar7m2 ediyor.
    Yueyang şehrinin ortalama arsa fiyatları 3000yuan/m2. Emsal=3 değeri için birim metrekare inşaata arsa payı 1000 yuan=150 dolar+300 dolar inşaat maliyeti=450 dolar. (Benim çalıştığım Özbekistan'da da çok merkezi landmark projeler dışında da maliyetler-fiyatlar aşağı yukarı (istanbul göbeği dışında da rakamlar aynı)
    Diyeceksiniz minimum %100 karlı ve yatırılan para geri dönüşü 1,5-2 yıl olan inşaat işinde nasıl batar? Hem de bu kadar kredi-finans desteğiyle...
    Haberlerin birinde Evergrande'nin bir boya tedarikçisine daha yeni başlanmış ve 2024 yılında bitecek bir projenin boya teariği için 34 milyon dolar ödeme yaptığı yazıyordu. Allah bilir boya fabrikası dahi yoktur. Kimbilir Evergrande içinden kimlerle ortak ve anlaşmalıdır.
    Hiçbir inşaat firması veya yatırımcısı faaliyet alanı yüzünden batmaz.
    Patronu ve yöneticileri tarafından özenle, fileto edilerek batırılır.
    Geriye de daireleri alanlar ve çalışanlar tarafından kılçığını yutmak kalır.

4. Az daha pişsin..
     Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku

Petkim güzel olgunlaşıyor. 6,00 civarlarından dolduracağım. Hedef 7 olacak gibi görünüyor..
    M2101K9AG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Sayın logic çok ihmal etme buraları ..resmen titanlar burda sen achiles başkara
     Alıntı Originally Posted by fuzzy_logic Yazıyı Oku
    Çinli inşaat yatırımcısı Evergrande batınca mesleğimiz gereği bakıyoruz haberlere.
    300milyar dolar yükümlülüğü varmış, bunun nakit borç kısmı 100milyar dolar.
    Firma geçtiğimiz yıllarda %25 indirimli gayrimenkul satışı kampanyaları yapınca, Çin otoriteleri %15den daha fazla indirimi yasaklamış.
    Şirketin Yueyang şehrinde devam eden projelerinin maliyet ve satış fiyatlarını araştırdım biraz.
    Ortalama 5500-6000 yuan/m2 daire satıyorlar. 800-900 dolar7m2 ediyor.
    Yueyang şehrinin ortalama arsa fiyatları 3000yuan/m2. Emsal=3 değeri için birim metrekare inşaata arsa payı 1000 yuan=150 dolar+300 dolar inşaat maliyeti=450 dolar. (Benim çalıştığım Özbekistan'da da çok merkezi landmark projeler dışında da maliyetler-fiyatlar aşağı yukarı (istanbul göbeği dışında da rakamlar aynı)
    Diyeceksiniz minimum %100 karlı ve yatırılan para geri dönüşü 1,5-2 yıl olan inşaat işinde nasıl batar? Hem de bu kadar kredi-finans desteğiyle...
    Haberlerin birinde Evergrande'nin bir boya tedarikçisine daha yeni başlanmış ve 2024 yılında bitecek bir projenin boya teariği için 34 milyon dolar ödeme yaptığı yazıyordu. Allah bilir boya fabrikası dahi yoktur. Kimbilir Evergrande içinden kimlerle ortak ve anlaşmalıdır.
    Hiçbir inşaat firması veya yatırımcısı faaliyet alanı yüzünden batmaz.
    Patronu ve yöneticileri tarafından özenle, fileto edilerek batırılır.
    Geriye de daireleri alanlar ve çalışanlar tarafından kılçığını yutmak kalır.
    M2101K9AG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Seçimli borsa grafiği.
    Baraj görüşmelerinden itibaren günleri saymaya başladı.
    Seçime kadar 1000 diyorum. Şoklarla hem de...

7. İki zaman serisi
    İki senaryo
    2022 yılbaşına ya 1050 ya da 1950

Sayfa 752/803 İlkİlk ... 252652702742750751752753754762802 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz