Sayfa 770/803 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780 ... SonSon
Arama sonucu : 6418 madde; 6,153 - 6,160 arası.

Konu: Günlük viop ticarethanesi

1.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku

Şu boşluğu görmesem artırırdım buralardan!

Kararsız kaldım..
    Bi trendi var mı, yok mu, bu formasyon ne, bu kadar kar nereyedur, 50 haftalık EMA yla dalaşmak hayırlı mıdır, son dipten itibaren çizdiği şey nedir...

Zor, 10 yıldır yan yan...endeks gibi, diğerleri gibi...malı yedik kaldıralım, malı kaptırdık indirelim formasyonu kısaca..YTD

2. Valla doğru. TL baksan adam sanırsın..

3. Aşil kardeşim altın aylık uzun vadeli graf baksana müsait olduğunda. Yuksek dereceli bir 4. dalga sonlarında gibiyiz sanki..

Dolar topicine koymuştum bir ara, çok geride kaldı.

4. Hocam bu çizdiğiniz kısa kanal ana kanalın medianı yani girseniz de günahı yok
     Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku

Şu boşluğu görmesem artırırdım buralardan!

Kararsız kaldım..
    M2101K9AG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Aşil kardeşim altın aylık uzun vadeli graf baksana müsait olduğunda. Yuksek dereceli bir 4. dalga sonlarında gibiyiz sanki..

Dolar topicine koymuştum bir ara, çok geride kaldı.
    Altının grafiğini ezberledik artık hızlıca bakalım, özet geçeyim.

3 ncü dalga 1 in 1.618 katına gitmiş lineer skalada şöyle bir görüntü var, problemler;

2 çok geri çekmiş, olabilir,
    4 de çok geri çekmiş, sıkıntılı burası 2 zaten çok geri çekmişse 4 niye %50 çekmiş,
    Son atak 3 ün %61.8 ine muntazam şekilde ulaşmış, lakin yapı üçlü, bu ne demek?
    4 üncü dalga zamanca 2 ye göre kısa biraz, olabilir ama yine de sıkıntı var,
    4 ncü dalganın zirveden düşüş dalgası bariz itki, ama zorlayıp komplex sayıyoruz, bitcoin gibi, dolayısıyla bir dalga 'istenirse' itki de sayılabilir, DZZ komplex de kıllanma hikayemizi kuvvetlendiren gelişmeler hanesine bir çentik...

Yorum, şimdi son yapı hem %61.8 hedefe gider de hem üçlü ise, genelde ED ye döner, biraz daha yukarı doğru zorlar, o halde sert bir 5.2 gelmeli ED ise,

Yok ilk bakışta görülen itki ise yapı, buradan 2300 lere 5 nci dalga gelecek, olabilir,

Yok 4 ncü dalga çok zamanca az, o yüzden burası bir flata dönecek, düşüş üçlü çıkış üçlü, ama buradan dönerse expanding olur, o halde running bir flata da evrilebilir senaryosu...(Bunun çok da genel mesafe anlamında yukarı doğru itkinin 5 i saymakla bir farkı yok)

Şimdi bahse konu grafiğe bakalım, kabaca, hızlıca;

Peki diyelim yukarı doğru itki saydık 5 nci dalga geldi 2300-2500 lerde, yapıştırdık etiketi Supercycle 1 dedik (veya Grand SP?), ee %61.98 geri mi çekecek bu yapı, 800-1000 dolarlara...

Bu kadar kıytırık enstrümanın değerlendiği, TESLA, Microsoft gibi temel açıdan 8 e katlanan ve izah edilemeyen piyasa değerlerinin olduğu, bi gece server arızası olduğunda %10 (milyon/milyar) değer kaybeden Whatsapp/Facebook gibi hisselerin yanında, altın bu kadar düşer mi?

Burada bir sıkıntı var işte Sn Kara, sıkıntının kaynağı enflasyon, 1800 yılındaki 1000 dolar başka bir şey 2021 deki 1000 dolar hatta yukarıdaki sav olursa 2025-30 yıllarındaki gideceği 800 dolar (2300-2400 ü gördükten sonra gelecek SP2) başka bir şey, hiç mantıklı değil;

CPI bazında Gold;

Bakın daha 80 lerdeki zirveyi bile görememişiz...

Burada başka bir hikaye var, muhtemelen devasa bir ED nin 3 üncü dalgasındayız ve B çiziyoruz, üçgen dahil her şey olabilen bir B...

Yani, karışık işler

Son kısımda, günlük saatliklerde de pes ettik artık takip etmişseniz, bazı yataylar var sadece onları takip ediyorum.

Kaldı ki US10Y ve DXY uyumlarında da sorun var, oturmuyor denklemler..DXY de dip yapmamış olabiliriz, 65 lere doğru giden bir sayım var, o bu aralar gözüme batıyor.

6. Uzun vade graf güzelmiş. Tradingiew'da çok geriye gitmiyor.

Benim kastettiğim aralık 2015 dibinden sonrasıydı. kanallar düzgün, özellikle 1-3'e 2'den paralel kanalda orta çizgi muntazam çalışmış. Gerçi bu grafiğe bakınca aylarca hala yatay harekete marj olduğu, 1700-1800 arasında gidip gelme ihtimalinin olduğu söylenebilir. Dediğim gibi birkaç sene vadede yukarı hedefleniyor gibi görünüyor.

7. Zorluyor. Haftayı buralarda kapatırsa hareket devam edebilir.

8. Şu çizgiyi çizdiremedik size

Kırmızının üzerinde kalmak ya da kalmamak işte bütün mesele burada..

İtki de olabilir, ED ye de çevirebilir YTD

Sayfa 770/803 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •