Sayfa 789/803 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799 ... SonSon
Arama sonucu : 6418 madde; 6,305 - 6,312 arası.

Konu: Günlük viop ticarethanesi

1. bilançolara göre hisselere buraya atayım..
    ama ilk önce endeks..
    ENDEKSİN ANATOMİSİ

ne olursa olsun bana göre çok detaya inmeden 4h dan başlayarak bir yapıl kırıldı ise günlük ve haftalıkta belirlediğimiz yapıları kontrol etmekte fayda var..!

günlük

şimdi burada yapı değişiminin bir barla sağlandığı görülüyor..
    bunu daha önce vop sayfasına eve buraya arkadaş eklemiş.!
    4h da market yapısı kırılmış günlükte de bu market yapısı kırılımı ile günlük ölçüt olan yer yükseliş piyasasının karakterini 4H a göre artık değiştirmiş oluyor.!
    vakti zamanında altı boş İKİLİtepeden döndü diyene inanmayın TL bazlı da ikili tepe yok bu o değil.!
    MİTİGATİON DEDİĞİMİZ ZAYIFLAMADIR AMA 83XX 85XX 83XX ŞEKLİNDE giden bir fiyat hareketi bunun sebei tl den değil 307dolar seviyesi olan usd bazlı grafiğidir!
    bunu ekleyeyim.!
    buna geçmeden önce tl bazlı günlük kırılımda pl(-) daily dediğim yapı MSB ye dönüşmüştür bu aynı zamanda 4h da CHoC demek oluyor yani günlükte market kırılsa bile tepki umudu var ama 4h ta özellikle günlüğe yansıyan tepki şimid gösterdiğim alanları geçemez ise düşüş evrimi ilk önce 4h da olduğu gibi boğaya DÖNMEDEN LONGA GİRİLMEZ..
    4h ta long poz yakalamak içinde 1 h a kadar düşebilirsiniz ..
    şöyle göstereyim..!
    şimdi an itibaryle güncel olan budur!

şimdi 4h a inelim..
    4h da günlük ana hatların görünümü!

şimdi içine 4h yapıları ekleyelim benim için çok önemi yok ama saatlikte yukarı yönlü emare aranacaksa eklenmeli
    order blok denemeden breaker blok 4h dan satış yönlü onaylama vermiş görün diye ekliyorum.!

şimdi 4h ta gerçekleşen market stracture break için saatlikte en iyi yer için kurguyu gösteriyorum bunu günlükte de göstereceğim.!

durum bu..yukarı da ..
    zaten long yönlü değişimin için ağustos ayında ki bana göre yatay piyasa da oluşan fiyat alanını ciddiye almak lazım.!
    bunun kırılımı ÇOK ÇOK vahşet olur..!şuan o haftalık yapının gri alanın içinde işlem görüyoruz.!
    bu yüzden 7361 sınırına çok çok önem verilmeli.!
    fvg diye belirlediğim yapılar haftalık bazda olup aslında destek namına çalışmasını beklediğimiz boğa yönlü çıkarken oluşturduğu mutlak fiyat gapıdır..
    bu gapın aynısı mesela haftalık düzeltme sınırı gibi geçip thy de de mevcuttur
    buraya gelir vs gelmez demek istemiyorum ama buralar genelde fiyat tarafından ya doldurulur ya da bir fitille sert tepki alınır satış mumu dahi olsa..
    buraların toparlanması aylığa vuracak şekilde haftalığın düzeltme alanları olarak geçer yerdir.
    milletin 7400 vs tutturduğu yerler bu demek oluyor..!
    grafikte en alttakini aylık pl(-) değeri yazmayı unutmuşum haftalık yazmışım.!
    şimdi gördüm ana kurgu yapıları şudur.!

özetle tl bazlı hikaye bu..
    belirlediğim yapılar da 4h da hil altında mini ralli yaşamamız sadece mevcut yapıları doğrular mini ralli yaparken belirlediğim yapıları ihlal etmeli..!
    asıl olayı aslında USD BAZLIDA...
    genel çerçeve de size aylık yapıların haftalıkta ki etkisini göstereyim..!

bur da ne var!
    -2011 den 2013 e kadar süren rallide oluşmuş sonra ikili dip görünümü vermiş bir market yapısı var..bu burada usd nin bozulması ve mevcut yaşanan durumlardan ötürü tl bazlıya yansımasa da usd bazlı market yapısını kırıyor..
    ve market aylık bazda özellikle haftalıkta izini sürecek şekle geliyor..!
    -son rallinin son dibi 2014 den sonra yapısı 2015de sonlanıyor.!
    --2015 de bozulan yapı 2009 dibini ve likitidesini tamalıyor kendi de bir likitide bırakıyor
    --burası sert tepki görünce oyun alanı 2004 den sonra gördüğü en dip seviye olarak kendini tescil ediyor
    --gelelim günümüze

muhatabımız burası
    --2015 zirvesi 2014 dibini kırınca emir bloklarının aylık yapısını burada gösteriyoruz.!
    market yapsını kıran aylık emir bloğu mumu (mor alan) burayı gösteriyoruz..
    --haftalıkta bakınca da buranın kusursuz şekile 2017 2018 düşüşnde çalıştığını görüyoruz..

2017 2018 yılına dikkatli bakarsanız son dip sonrası yeni zirve ve korunması gerekli, dip kırıldığı için burada market yapısı ilk önce boğaya sonra da ayıya dönüşüp sr/f dediğimiz yapı AYLIKTA Kİ BREAKER MOR ALAN OLARAK KARŞIMIZA ÇIKIP KORUNUYOR.!
    DÜŞÜŞ AYLIK BREAKER DAN OLUYOR..!
    burası kırıldıktan sonra 2019 dan 2022 ye kadar usd bazlı fazlaca deviasyonu olan bölgeye giriyoruz ve konsolide oluyoruz.!

bu konsolidasyon aşılınca yani break out gibi olunca hemen yeni BULL BREAKER beliriyor ve burası olası ileride TEPKİ YÖNLÜ long işlemlerde destek ya da long böze bölgesel stop kullanabilme kurgusu yaratıyor..
    şimdi bu bölgenin ORTALAMA BAKANLARDA NEDEN anlamlı olduğunu da daha iyi kavramış olmanız lazım..!

SON OLARAK
    burda ne gördük..!
    TL BAZLI zirveler yaşasakta ..
    geçmişten gelen AYLIK BREAKER BLOK halen çalışmakta..
    son teşebbüste de haftalıkta 2017 2018 order bloğunun aylık breaker blok içerisinde olması bu endeksi direnç namına fazlasıyla güçlü kılıp aşağı yönlü sekmesini sağlamış..!
    aylık breaker blok seviyesi alanı 320 dolardan 263 dolara
    haftalık bearish blok ayo bloğu da 301 den 320 yi kapsayan direnç manası katan alanlar oluşturduğunu görmeniz gerekli..!
    BURDAN SEKEN BİR ENDEKS NE YAPAR!
    AYLIK MOR ALAN VE UST KISMINDA YER ALAN order blok alanını doldurmalıdır.!
    brekaer blok sınırı destek olarak çalışmalıdır..
    çalışmaz ise günlükte en son market yapısını çeviren blok mumundan gri alan içerinde tepki vermesini beklemek gerekir.!
    bu ihtimallerin haftalık grafikte çok kolay olduğunu görmeniz gerekir.

kasten anlatmayı atladığım bir alan var gri alan..
    TÜM TRENDLERİN RANGE BÖLGESİ YANİ OYUN ALANI SINIR BİR TRENDİN DÜZELTME GÖLGESİDİR..!
    buranın dibinin haftalık breaker ve korunması gereken dip olduğunu görmektesiniz.!
    son düşüşte yapının günlükte boğaya evrilmesi ile oluşan bir günlük breaker ve order blok var..
    ay içi ftr alan içinde buraların tepkisel çalışması olası..ve doğasında..
    ÖZETLE GRİ ALAN SINIRINA DİKKAT EDİN SON BAKIŞTA usd bazlı 307 seviyeleri birer deviasyon şeklinde kalmış bulunuyor..
    buraların çalışması ve en başta bahsettiğim yukarı yönlü en az ihlal şeklinde boğaya evrilmesi önemli..
    ama ne olursa olsun FİYATIN SINIRLARINI BELİRLEMENİZ GEREKMEKTE..!
    OLASI BLOK YAPI senaryoları.!

dediğim gibi haftalığa bakınca olumsuz dursa da günlükte yaşanacak dalgalar mini RALLİ boyutunu geçmeli
    UNUTMAYIN..
    böyle olur demiyorum..
    ama boğa da iken gökyüzüne bakan yükseldiği yerdende bakmasını bilmeli

2. vadeli yapısı

her temas iz bırakır..!
    vadeli de haftalık bir önceki düzeltme alanı içerisindeyiz..!
    unutmayınız şahsen yapı kullanıyorsam al periyotlarda belli bir yapı market kırılımı vs olmadan asla long olmam.!
    BURDAN 8400 kadar tepki vermesi endeksin toparladığı yapı evrildiği anlamı çıkmıyor..!
    4h daha önce kırılsa da şimdi günlük zirve yaptıran dip kırıldı..!
    bunun illaki tepkisi olur ancak bu tepki ENDEKS analizinde de dediğim gibi umarım mini ralli şeklinde kalmaz..!
    3. ÇEYREK BİLANÇO ETKİSİNDE BİLE 7920 tepkisi 8400 e kadar olursa bile yeterli olabilecek gibi gözüküyor..!
    günlük breaker yuları yönlü ihlel edilirse olumlu..kırılırsa işe yaramazsa tamamen olumlu ancak aşağı yönlü ne diyorsam yukarı yönlü de o dur bakış açım..
    kafanız karışmış olabilir ama mantığı anlamanızı ,isterim bölge var fiyat var hepsi karşınızda..!

günlük korunması gereken fiyat kırılmadan evvel breaker yoktu..öyle düşünün..
    şimdide bakınız oluşunca onaya bakınız..

buyrun bu yapışarda poz böyle alınır.!

3.  Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    vadeli yapısı

her temas iz bırakır..!
    vadeli de haftalık bir önceki düzeltme alanı içerisindeyiz..!
    unutmayınız şahsen yapı kullanıyorsam al periyotlarda belli bir yapı market kırılımı vs olmadan asla long olmam.!
    BURDAN 8400 kadar tepki vermesi endeksin toparladığı yapı evrildiği anlamı çıkmıyor..!
    4h daha önce kırılsa da şimdi günlük zirve yaptıran dip kırıldı..!
    bunun illaki tepkisi olur ancak bu tepki ENDEKS analizinde de dediğim gibi umarım mini ralli şeklinde kalmaz..!
    3. ÇEYREK BİLANÇO ETKİSİNDE BİLE 7920 tepkisi 8400 e kadar olursa bile yeterli olabilecek gibi gözüküyor..!
    günlük breaker yuları yönlü ihlel edilirse olumlu..kırılırsa işe yaramazsa tamamen olumlu ancak aşağı yönlü ne diyorsam yukarı yönlü de o dur bakış açım..
    kafanız karışmış olabilir ama mantığı anlamanızı ,isterim bölge var fiyat var hepsi karşınızda..!

günlük korunması gereken fiyat kırılmadan evvel breaker yoktu..öyle düşünün..
    şimdide bakınız oluşunca onaya bakınız..

buyrun bu yapışarda poz böyle alınır.!
    SON HALİNDE YApILARIN DURUMU..!

4.  Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    bilançolara göre hisselere buraya atayım..
    ama ilk önce endeks..
    ENDEKSİN ANATOMİSİ

ne olursa olsun bana göre çok detaya inmeden 4h dan başlayarak bir yapıl kırıldı ise günlük ve haftalıkta belirlediğimiz yapıları kontrol etmekte fayda var..!

günlük

şimdi burada yapı değişiminin bir barla sağlandığı görülüyor..
    bunu daha önce vop sayfasına eve buraya arkadaş eklemiş.!
    4h da market yapısı kırılmış günlükte de bu market yapısı kırılımı ile günlük ölçüt olan yer yükseliş piyasasının karakterini 4H a göre artık değiştirmiş oluyor.!
    vakti zamanında altı boş İKİLİtepeden döndü diyene inanmayın TL bazlı da ikili tepe yok bu o değil.!
    MİTİGATİON DEDİĞİMİZ ZAYIFLAMADIR AMA 83XX 85XX 83XX ŞEKLİNDE giden bir fiyat hareketi bunun sebei tl den değil 307dolar seviyesi olan usd bazlı grafiğidir!
    bunu ekleyeyim.!
    buna geçmeden önce tl bazlı günlük kırılımda pl(-) daily dediğim yapı MSB ye dönüşmüştür bu aynı zamanda 4h da CHoC demek oluyor yani günlükte market kırılsa bile tepki umudu var ama 4h ta özellikle günlüğe yansıyan tepki şimid gösterdiğim alanları geçemez ise düşüş evrimi ilk önce 4h da olduğu gibi boğaya DÖNMEDEN LONGA GİRİLMEZ..
    4h ta long poz yakalamak içinde 1 h a kadar düşebilirsiniz ..
    şöyle göstereyim..!
    şimdi an itibaryle güncel olan budur!

şimdi 4h a inelim..
    4h da günlük ana hatların görünümü!

şimdi içine 4h yapıları ekleyelim benim için çok önemi yok ama saatlikte yukarı yönlü emare aranacaksa eklenmeli
    order blok denemeden breaker blok 4h dan satış yönlü onaylama vermiş görün diye ekliyorum.!

şimdi 4h ta gerçekleşen market stracture break için saatlikte en iyi yer için kurguyu gösteriyorum bunu günlükte de göstereceğim.!

durum bu..yukarı da ..
    zaten long yönlü değişimin için ağustos ayında ki bana göre yatay piyasa da oluşan fiyat alanını ciddiye almak lazım.!
    bunun kırılımı ÇOK ÇOK vahşet olur..!şuan o haftalık yapının gri alanın içinde işlem görüyoruz.!
    bu yüzden 7361 sınırına çok çok önem verilmeli.!
    fvg diye belirlediğim yapılar haftalık bazda olup aslında destek namına çalışmasını beklediğimiz boğa yönlü çıkarken oluşturduğu mutlak fiyat gapıdır..
    bu gapın aynısı mesela haftalık düzeltme sınırı gibi geçip thy de de mevcuttur
    buraya gelir vs gelmez demek istemiyorum ama buralar genelde fiyat tarafından ya doldurulur ya da bir fitille sert tepki alınır satış mumu dahi olsa..
    buraların toparlanması aylığa vuracak şekilde haftalığın düzeltme alanları olarak geçer yerdir.
    milletin 7400 vs tutturduğu yerler bu demek oluyor..!
    grafikte en alttakini aylık pl(-) değeri yazmayı unutmuşum haftalık yazmışım.!
    şimdi gördüm ana kurgu yapıları şudur.!

özetle tl bazlı hikaye bu..
    belirlediğim yapılar da 4h da hil altında mini ralli yaşamamız sadece mevcut yapıları doğrular mini ralli yaparken belirlediğim yapıları ihlal etmeli..!
    asıl olayı aslında USD BAZLIDA...
    genel çerçeve de size aylık yapıların haftalıkta ki etkisini göstereyim..!

bur da ne var!
    -2011 den 2013 e kadar süren rallide oluşmuş sonra ikili dip görünümü vermiş bir market yapısı var..bu burada usd nin bozulması ve mevcut yaşanan durumlardan ötürü tl bazlıya yansımasa da usd bazlı market yapısını kırıyor..
    ve market aylık bazda özellikle haftalıkta izini sürecek şekle geliyor..!
    -son rallinin son dibi 2014 den sonra yapısı 2015de sonlanıyor.!
    --2015 de bozulan yapı 2009 dibini ve likitidesini tamalıyor kendi de bir likitide bırakıyor
    --burası sert tepki görünce oyun alanı 2004 den sonra gördüğü en dip seviye olarak kendini tescil ediyor
    --gelelim günümüze

muhatabımız burası
    --2015 zirvesi 2014 dibini kırınca emir bloklarının aylık yapısını burada gösteriyoruz.!
    market yapsını kıran aylık emir bloğu mumu (mor alan) burayı gösteriyoruz..
    --haftalıkta bakınca da buranın kusursuz şekile 2017 2018 düşüşnde çalıştığını görüyoruz..

2017 2018 yılına dikkatli bakarsanız son dip sonrası yeni zirve ve korunması gerekli, dip kırıldığı için burada market yapısı ilk önce boğaya sonra da ayıya dönüşüp sr/f dediğimiz yapı AYLIKTA Kİ BREAKER MOR ALAN OLARAK KARŞIMIZA ÇIKIP KORUNUYOR.!
    DÜŞÜŞ AYLIK BREAKER DAN OLUYOR..!
    burası kırıldıktan sonra 2019 dan 2022 ye kadar usd bazlı fazlaca deviasyonu olan bölgeye giriyoruz ve konsolide oluyoruz.!

bu konsolidasyon aşılınca yani break out gibi olunca hemen yeni BULL BREAKER beliriyor ve burası olası ileride TEPKİ YÖNLÜ long işlemlerde destek ya da long böze bölgesel stop kullanabilme kurgusu yaratıyor..
    şimdi bu bölgenin ORTALAMA BAKANLARDA NEDEN anlamlı olduğunu da daha iyi kavramış olmanız lazım..!

SON OLARAK
    burda ne gördük..!
    TL BAZLI zirveler yaşasakta ..
    geçmişten gelen AYLIK BREAKER BLOK halen çalışmakta..
    son teşebbüste de haftalıkta 2017 2018 order bloğunun aylık breaker blok içerisinde olması bu endeksi direnç namına fazlasıyla güçlü kılıp aşağı yönlü sekmesini sağlamış..!
    aylık breaker blok seviyesi alanı 320 dolardan 263 dolara
    haftalık bearish blok ayo bloğu da 301 den 320 yi kapsayan direnç manası katan alanlar oluşturduğunu görmeniz gerekli..!
    BURDAN SEKEN BİR ENDEKS NE YAPAR!
    AYLIK MOR ALAN VE UST KISMINDA YER ALAN order blok alanını doldurmalıdır.!
    brekaer blok sınırı destek olarak çalışmalıdır..
    çalışmaz ise günlükte en son market yapısını çeviren blok mumundan gri alan içerinde tepki vermesini beklemek gerekir.!
    bu ihtimallerin haftalık grafikte çok kolay olduğunu görmeniz gerekir.

kasten anlatmayı atladığım bir alan var gri alan..
    TÜM TRENDLERİN RANGE BÖLGESİ YANİ OYUN ALANI SINIR BİR TRENDİN DÜZELTME GÖLGESİDİR..!
    buranın dibinin haftalık breaker ve korunması gereken dip olduğunu görmektesiniz.!
    son düşüşte yapının günlükte boğaya evrilmesi ile oluşan bir günlük breaker ve order blok var..
    ay içi ftr alan içinde buraların tepkisel çalışması olası..ve doğasında..
    ÖZETLE GRİ ALAN SINIRINA DİKKAT EDİN SON BAKIŞTA usd bazlı 307 seviyeleri birer deviasyon şeklinde kalmış bulunuyor..
    buraların çalışması ve en başta bahsettiğim yukarı yönlü en az ihlal şeklinde boğaya evrilmesi önemli..
    ama ne olursa olsun FİYATIN SINIRLARINI BELİRLEMENİZ GEREKMEKTE..!
    OLASI BLOK YAPI senaryoları.!

dediğim gibi haftalığa bakınca olumsuz dursa da günlükte yaşanacak dalgalar mini RALLİ boyutunu geçmeli
    UNUTMAYIN..
    böyle olur demiyorum..
    ama boğa da iken gökyüzüne bakan yükseldiği yerdende bakmasını bilmeli
    xu100 yapıların son durumu..!
    xu100 vadeli tarafa göre daha uyumlu ve olumlu!

5. Dolar cinsinden biraz kağıt baktım, orta vadeli.

Aselsan froto favori, ttrak plase..

Fırsatım olursa grafik koyacağım. Sen de bir ara bakabilir misin?

6.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Dolar cinsinden biraz kağıt baktım, orta vadeli.

Aselsan froto favori, ttrak plase..

Fırsatım olursa grafik koyacağım. Sen de bir ara bakabilir misin?
    bakarım üstad beraber kafa yorarız..!
    ben size şunu paylaşayım doğru hisseler konusunda uzlaşalım.!

7.  Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    SON HALİNDE YApILARIN DURUMU..!

Sayfa 789/803 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •