Sayfa 791/803 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801 ... SonSon
Arama sonucu : 6418 madde; 6,321 - 6,328 arası.

Konu: Günlük viop ticarethanesi

1. İbrahimin gözünden endeks analızi..

2.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    İbrahimin gözünden endeks analızi..

İBRAHİM BEYE KATILDIM..!

şöyle ki günlük bazda net şekilde gözükmüyor ama price bakınca 4h da yapılar oturdu.!
    emir blokları 4h ta destek bull break dediğimiz mumunda tam anlamı ile destek çalışmasa da olacağı kanaatindeyim.!
    bu yorumum xu100 için!

atladığımız bir hususu var..!
    genelde benim teknik yaklaşımım da elliot vari bir yaklaşım...
    usd bazlı da haziran ayı ne yaşadık ise yapı olarak bu son salınım da onlardan destek alıp yeni yapılar oluşturuyoruzç.!
    usd bazlı PRİCE yapıları TL BAZLI ile aynı..!
    hiç bu kadar endeks paralel olmamıştı..!
    usd bazlı haziran emir bloğu yapısı bu zamanlar da destek olarak halen çalışıyor..!
    özetle çok dedim 7400 lerden korkulmamalı diye ...
    şimdi onun içindeyiz 255 usd seviyeleri endeksi mayıs haziran hareketlerine eşit tutuyor..
    dikkat edilmesi gerekn 274 üstü rutin kapanışlar..altta 255 likitidesi alınmamış alan kalıyor alır ve giderse herkes malsız kalır..!
    tecrübe ile sabittir
    Son düzenleme : oyunagelenadam; 18-11-2023 saat: 21:24.

3. Teknik olarak bakarsak bir “wyckoff†toplama formasyonu oluşmuş mudur
    Döndük demek için 8,095 üzerinde Yükseliş bir TEPE, sonrası hacim var mı?

4.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Teknik olarak bakarsak bir “wyckoff†toplama formasyonu oluşmuş mudur
    Döndük demek için 8,095 üzerinde Yükseliş bir TEPE, sonrası hacim var mı?

işte bu wick off için OB dediğim alanın teyiti lazım en azından bir kere denemesi ve bunu bile yapamadı.!
    gü altı periyotlarda olumluyum dedim ya!
    işte onu da bozmak üzereler..!
    o hale geldi..!
    evet olumlu duruyor geniş resimde baktığınız da da hala aslında değişen birşey yok.!alt periyotlarda yansıyan olumlu durum bir türlü netleşmiyor.!,
    USD bazlı da 275 dolar önemini söylemiştim 255 usd de de likitide olamayan bir kısım kaldı demiştim.!
    eğer oraya gelirlerse çok sancılı olacak ve sosyal medyalarda da daha fazla olumsuzluk pompalanacak işte bu zaman wickof dediğiniz yapının son dibi yapılacak! bu usd bazlı da daha net ama en önemlisi yeni maliyetli eller stop olup ilk martket kırılımını şimdi olduğu gibi yaşayabilecek mi.!
    orta vade bakarsanız bu senaryolar sadece senaryo..!
    benim grafik yorumlamama gelirseniz price şeklinde endeksin özellikle usd bazlı da göstermiş olduğunu wickoff yapısında 4h ta savunulması gereken 270 usd seviyeleri var.!bunu bozarsa likitideye koşar diyorum bozmazsa zaten gün altı periyotlarda yapı bozulmamış diyebileceğim!

5. Umut hocam der ki; Lineer scala çizimlerinde 8149 seviyesinde temas sağlanmış görünüyor.
    Bu hafta 8260 civarı kanal üst bandı teması olabilir.

Şahsi görüşüm bu bölgenin kolay geçilemeyeceği yönünde.
    takip ettiğim WXY kalıbının düzeltme dibi logaritmik trendin alt bandıdır.

Güçlü bir hacimle kırmızı üst kanal kırılırsa düzelmenin bittiğini düşünebiliriz.

6. xbank ağırlıklı bir takas toplama var, olur da endekste 8180'ler üzerine atıp, kapanışlar görüp, kalıcı olur isek, bu takaslarda ağırlık artırılanlardaki canlılığı göreceğiz...

Sayfa 791/803 İlkİlk ... 291691741781789790791792793801 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •