Sayfa 245/746 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345745 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. xu100 aylık fibo özelinde bakış
    öncelikle 106 bin direncini 1,5 yılda geçip bir çırpıda geri verdik.....
    ocak şubat aylarında aylık kapanış tıpkı 2018 yılında olduğu gibi 120 bin üzerinde olamadı. 2 bara dikkat ediniz. 2 li tepe çalıştı. buyun bölgesi olan 82 binde destek bulmuş görünüyor.

2. kozaa aylık fibo özelinde bakış
    7,50 ideal maaliyet yapma yeri diye bu grafiğe göre demiştim.
    umarım hisse 9,2x üzerinde aylık kapanış yapar.

3. benim için trend önemli.
    günlük grafikte belirttiğim kırmızı üzerine atsa yeter. Yani 9tl.
    diğer grafikler ayrıntı.

4.  Alıntı Originally Posted by Shiva Yazıyı Oku
    Şu an PC de değilim. Siz de hesaplayabilirsiniz. Bilançonun altında görürsünüz ana ortaklık payını. Mesela dönem karı 1000 yazıyorsa ana ortaklık payında atıyorum 500 yazıyordur. Buradaki katsayiyi aynen nakit için de uygulayabilirsiniz.
    Bira karisik oldu ama PC ye geçince foruma gönderirim kozaaya düşen nakit miktarını.
    Her şirketin kasasındaki para, finansal raporlarında dönem sonu nakit ve benzerleri olarak hesaplanarak verilir sizin ayrıca hesap yapmanıza gerek yok diye biliyorum. Biz sonuçta finans uzmanı yada muhasebeci değiliz hesaplayalım
    Nitekim şirketlerin finansal raporlarına bakarsanız her 3 şirketin kasasındaki nakit ve nakit benzerlerinin farklılık gösterdiğini görürsünüz.

Neyse siz neden bahsettiğinizi pc başına geçtiğinizde açıklarsınız bizde bu aralar vakit oldukça bol...

5. Madem bu kadar lafı edildi, üç aşağı beş yukarı ben yazayım o zaman.

Son bilançoya göre stoklar altın olduğu için onları da nakit kabul edip dönen varlıklardan kısa vadeli yükümlülükleri çıkarırsak kaba bir hesapla hisse başı:

Kozal: 31,98 TL
    Kozaa: 6,26 TL
    İpeke: 4,89 TL

Nakit sahibidir diyebiliriz. Bu arada kozaa şu anki üretim ve altın fiyatı ile muhtemelen senelik 2,50 TL kar üretecektir. Eldeki nakiti hisse fiyatından düşersek 8,89 - 6,26 = 2,63 TL'ye senelik 2,50 TL kar üreten bir firmaya ortağım diye düşünüyorum. Takdir piyasanındır..
    Yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim olup yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by hakkıakgün Yazıyı Oku
    Madem bu kadar lafı edildi, üç aşağı beş yukarı ben yazayım o zaman.

Son bilançoya göre stoklar altın olduğu için onları da nakit kabul edip dönen varlıklardan kısa vadeli yükümlülükleri çıkarırsak kaba bir hesapla hisse başı:

Nakit sahibidir diyebiliriz. Bu arada kozaa şu anki üretim ve altın fiyatı ile muhtemelen senelik 2,50 TL kar üretecektir. Eldeki nakiti hisse fiyatından düşersek 8,89 - 6,26 = 2,63 TL'ye senelik 2,50 TL kar üreten bir firmaya ortağım diye düşünüyorum. Takdir piyasanındır..
    Finansal raporlarda Stoklardan kastı nedir anlamam. Ne kadarı Altın , gümüş , bakır sonuçta bunlar maden şirketi Lakin kasadaki nakit ayen beyan açıklanmış,

Bilgiler için teşekkürler..
    Son düzenleme : isra; 28-03-2020 saat: 20:08.

7.  Alıntı Originally Posted by hakkıakgün Yazıyı Oku
    Madem bu kadar lafı edildi, üç aşağı beş yukarı ben yazayım o zaman.

Zaten,speklerin bu grup hisselerinde bu kadar agresif hareketler yaptırmasının sebebi de bu diye düşünüyorum. Ne toplarsam kar mantığı..Her türlü dümeni yapıyorlar.Tabi bu arada lotlarını arttırırken,al-sat işlemleriyle ciddi para kazanıyorlar.BIST 30 hisselerinde kozaa gibi marjlar bırakan bir hisse yoktur herhalde...

8. https://hizliresim.com/1Gvm7N

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Sayfa 245/746 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345745 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •