Sayfa 456/746 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,641 - 3,648 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by Pyrros Yazıyı Oku
    Sürekli yanlış görüp, kaldı ki seans devam ederken gübreye satış geldi kozanın lehine olumlu bir karar var sanırım şeklinde kati bir gönderi yazıp, bilanço tarihini açıklayan kadın Twitter hesabını kapatmış deyip sonra yanlışlık olmuş benim ki kapanmış şeklinde kendince açıklama yapıp , geldiği günden beri hep güzellemeler ile milletin algılarıyla oynamakla bir insanın eline ne geçer anlayan beri gelsin. Cinali üstada spekin adamı diyen de siz olunca insan iyi düşünemiyor hakkınızda
    Katiliyorum. Suclamak istemem ama kesinlikle daha sade ve acik olunmali

2. Son 6 ayda binlerce yeni yatırımcı girmiş borsaya. Şimdi dövize ve altına gelen yeni vergiler bu sayıyı daha da artırır mı? Özellikle altına gelen vergi yüzünden altın yerine altın şirketlerine yatırım yapmak isteyen sayısı artar mı acaba...?
    Yatırım tavsiyesi değildir

3. Küçük yatırımcının yapacağı en iyi yatırım bireysel emeklililik sistemi üzerinden hisse yada altın alınmasıdır
    siz 3000 ayda yatırıyorsunuz devlet bide üstüne %25 bonus veriyor hisse altın arttı kazanıyorsunuz üstüne %25 ballı ekmek kadayıfı
    10 yıl kalıp 56 yaşı tamamlarsanız tüm bonuslar sizin,yaşı beklemeyip 10 yıl sonra çıkarsınız bonusun %60 alırsınız, %25*%60:%15 net alıyorsun senelik faiz %8 getiritor devle sadece senelik faizin 3 katı ek gelir veriyor %25
    ayda 3000 tl bes atmak gerekli, ben altını bes üzerinden alıyorum acayip karlı tavsiye ederim
    fonum %100 altında hem altından kazanıyorum hemde devlet katkısından
    aklı başında her mantıklı küçük yatırımcının bes hesabı olması gerekir

4.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Küçük yatırımcının yapacağı en iyi yatırım bireysel emeklililik sistemi üzerinden hisse yada altın alınmasıdır
    siz 3000 ayda yatırıyorsunuz devlet bide üstüne %25 bonus veriyor hisse altın arttı kazanıyorsunuz üstüne %25 ballı ekmek kadayıfı
    10 yıl kalıp 56 yaşı tamamlarsanız tüm bonuslar sizin,yaşı beklemeyip 10 yıl sonra çıkarsınız bonusun %60 alırsınız, %25*%60:%15 net alıyorsun senelik faiz %8 getiritor devle sadece senelik faizin 3 katı ek gelir veriyor %25
    ayda 3000 tl bes atmak gerekli, ben altını bes üzerinden alıyorum acayip karlı tavsiye ederim
    fonum %100 altında hem altından kazanıyorum hemde devlet katkısından
    aklı başında her mantıklı küçük yatırımcının bes hesabı olması gerekir
    Katılıyorum. Geçen Deniz Beye özellikle altının ons $ öngörüsünü sormuştum. Sağolsun yorum yaptı.
    $ 2500 fiyatına 2021 içinde görülmesinin olası olduğunu yazdı.
    BES de 2-3 ay öncesine kadar fonları %100 Hisse senedine endeksli seçmiştim.
    Şimdi % 50 Hisse Senedi + % 50 si de Altın fonu

Ancak son 5 yıl getirileri olarak ;
    %262 ile en fazla Altın endeksli AEL kazandırmış durumda .
    İkinci getiri ise % 176 ile AVB fonu olan Uzun Vadeli Dış Borçlanma Araçları
    Borsa Hisse Senedi fonu AEB ise sadece % 86 getiri vermiş.
    Son 3 yılda ise :;::
    AEL, Altın endeksli ........ % 153
    AVB, Uzun Vadeli Dış Borçlanma fonu ..... % 93
    AEB, Hisse Senedi fonu ...........% 52

Borsa Hisse Senedi kanımıza işlemiş.
    ALTIN fonları BES de en fazla getiriyi son 3 yılda veya 5 yılda en fazla getiriyi sağlamış.

% 25 lik Devlet katkı payını çok da masum değil
    çok oynak geçen 2019 ilk yarısında %10 düştüğü aylar sonraki aylarda da %10 arttığı zamanlar oldu 2019 içinde. Devlet katkı payı için birikimleri istenilen fonlara yatırmak mümkün değil.

5.  Alıntı Originally Posted by ank06 Yazıyı Oku
    Katılıyorum. Geçen Deniz Beye özellikle altının ons $ öngörüsünü sormuştum. Sağolsun yorum yaptı.
    $ 2500 fiyatına 2021 içinde görülmesinin olası olduğunu yazdı.
    BES de 2-3 ay öncesine kadar fonları %100 Hisse senedine endeksli seçmiştim.
    Şimdi % 50 Hisse Senedi + % 50 si de Altın fonu

Ancak son 5 yıl getirileri olarak ;
    %262 ile en fazla Altın endeksli AEL kazandırmış durumda .
    İkinci getiri ise % 176 ile AVB fonu olan Uzun Vadeli Dış Borçlanma Araçları
    Borsa Hisse Senedi fonu AEB ise sadece % 86 getiri vermiş.
    Son 3 yılda ise :;::
    AEL, Altın endeksli ........ % 153
    AVB, Uzun Vadeli Dış Borçlanma fonu ..... % 93
    AEB, Hisse Senedi fonu ...........% 52

Borsa Hisse Senedi kanımıza işlemiş.
    ALTIN fonları BES de en fazla getiriyi son 3 yılda veya 5 yılda en fazla getiriyi sağlamış.

% 25 lik Devlet katkı payını çok da masum değil
    çok oynak geçen 2019 ilk yarısında %10 düştüğü aylar sonraki aylarda da %10 arttığı zamanlar oldu 2019 içinde. Devlet katkı payı için birikimleri istenilen fonlara yatırmak mümkün değil.
    Devlet fonu sadece tahvil alıyor 2018 krizinde tahvil faizleri %10 dan %26 fırladı tahvil yatırımcısı gibi bes kaybettirdi o zamanda tahvil aldık bes üzerinden şimdi acayip karlı uv bakmak lazım zarar ettirmez

7. Kozaa 12-13 lira arasına sıkıştırıldı . Sert yükseliş yapması gerekiyor . Kozalın daha zirveye gelememiş olması kozanın yukarı gitme durumunu daha da güçlendiriyor .
    Ons 1700 dolar 6 liralarda iken 88 lirayı gören kozalın şuan 73.5 lira olması da başka bir mesele.
    Endeksin yükselişi ons a gelen satış ile tahtacı kendine göre planlar yapıyor ama yukarı gitmek zorunda ... beklentiyi kırmak için çok güzel ortamlar ...

Endeks içinse insanımız çabuk unutuyor .. endeks 80-90 binlerden almazken buralardan alıyor . insanların psikolojileriyle oynayarak sermayeleri eritiliyor . Yurt duşundan negatif ayrışabiliriz . Gitmeyen bazı tahtalar gidip tekrar yön aşağı olabilir. Endeks düşmeyecekmiş gibi hissetmeye başlanılımca sert satışlar gelecektir endekse ..

8.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Kozaa 12-13 lira arasına sıkıştırıldı . Sert yükseliş yapması gerekiyor . Kozalın daha zirveye gelememiş olması kozanın yukarı gitme durumunu daha da güçlendiriyor .
    Ons 1700 dolar 6 liralarda iken 88 lirayı gören kozalın şuan 73.5 lira olması da başka bir mesele.
    Endeksin yükselişi ons a gelen satış ile tahtacı kendine göre planlar yapıyor ama yukarı gitmek zorunda ... beklentiyi kırmak için çok güzel ortamlar ...

Endeks içinse insanımız çabuk unutuyor .. endeks 80-90 binlerden almazken buralardan alıyor . insanların psikolojileriyle oynayarak sermayeleri eritiliyor . Yurt duşundan negatif ayrışabiliriz . Gitmeyen bazı tahtalar gidip tekrar yön aşağı olabilir. Endeks düşmeyecekmiş gibi hissetmeye başlanılımca sert satışlar gelecektir endekse ..
    bu hafta bilanço gelmesi bekleniyor. belki bu akşam. beklenti pozitif.
    hazır esen rüzgarıda arkasına alırsa haftayı 15 üzeri kapatması sürpriz olmaz.

Sayfa 456/746 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •