Sayfa 172/745 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon
Arama sonucu : 5957 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by YİRMİÜÇ Yazıyı Oku
    Sn HEG ben bundan farklı bir şey söylemiyorum ki
    tabiki kontrol gücü olmayan payın F/K ya hiç bir katkısı olmaz
    Ana ortaklığa ait özkaynaklardan karşılanacak sermaye artırımı,temettü gibi hareketlere etkisi sıfır dır

peki ne işe yarar bu kontrol gücü olmayan pay
    1 örnekle anlatırsak
    kozal adında eşiniz var.sizin adınızda kozaa
    kozal da çalışıyor sizde
    kozal kazancının her yıl %45 ini size getiriyor
    ama geri kalan %65 inde sizin payınız var.şöyleki eşiniz evden kaçarsa yada boşanırsanız o gelen %45 den de mahrum kalacaksınız.
    Ama yapının tamamına ortak olduğunuz için geri kalan %65 den bir istifadeniz olmadığı halde varlığından dolayı eşinizin tamamına ortaksınız taki evlilik sürene kadar.
    yarın öbürgün kozal ın satışı söz konusu olacağı zaman kozaa ya %45 değil kozal ın satışından tamamından yani %100 ünden pay verebilme hakkı doğar
    Buna kontrol gücü olmayan pay denir.
    YANİ BÜNYENİN TAMAMINDA KONTROL GÜCÜNÜZ OLMASADA PAYINIZ VAR DEMEKTİR.
    NOKTA
    Maaşının %45 ini getiren eş nerdeeeee, bizden istemese ona da razıyız

şaka bi tarafa açıklamanız doğru, fakat kontrol gücü olmayan payların hisse fiyatına ve bilançoya etkisi olmadığından bi anlamı da yok. Yani bizim için yok.

Kaskolu arabaya binmek iyi birşey ama arabayı satarken kimse kaskosu var diye fazla para vermez, onun gibi.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    Ne tavsiyesi deliyim ben deli,,,

2.  Alıntı Originally Posted by YİRMİÜÇ Yazıyı Oku
    Sn HEG ben bundan farklı bir şey söylemiyorum ki
    tabiki kontrol gücü olmayan payın F/K ya hiç bir katkısı olmaz
    Ana ortaklığa ait özkaynaklardan karşılanacak sermaye artırımı,temettü gibi hareketlere etkisi sıfır dır

peki ne işe yarar bu kontrol gücü olmayan pay
    1 örnekle anlatırsak
    kozal adında eşiniz var.sizin adınızda kozaa
    kozal da çalışıyor sizde
    kozal kazancının her yıl %45 ini size getiriyor
    ama geri kalan %65 inde sizin payınız var.şöyleki eşiniz evden kaçarsa yada boşanırsanız o gelen %45 den de mahrum kalacaksınız.
    Ama yapının tamamına ortak olduğunuz için geri kalan %65 den bir istifadeniz olmadığı halde varlığından dolayı eşinizin tamamına ortaksınız taki evlilik sürene kadar.
    yarın öbürgün kozal ın satışı söz konusu olacağı zaman kozaa ya %45 değil kozal ın satışından tamamından yani %100 ünden pay verebilme hakkı doğar
    Buna kontrol gücü olmayan pay denir.
    YANİ BÜNYENİN TAMAMINDA KONTROL GÜCÜNÜZ OLMASADA PAYINIZ VAR DEMEKTİR.
    NOKTA
    hak filan doğmaz.

3. Bu arada endeks de kozaa da yön aşağı görünüyor, umarım yanılırım

4.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Bu arada endeks de kozaa da yön aşağı görünüyor, umarım yanılırım
    Öngörü gerçekleşti ama malımın %5'ini bile satamadım elim gitmiyor. Şu anki fiyat kazanç 6.50.. Haftaya konsolidede 800 milyona yakın kar gelecek fk oranı 5.5 olacak. Borsada bu ucuzlukta hisse yok. Varsa da spekülatif 2-3 şirket var. Elinde bu kadar nakiti olan şirket de yok. Hem nakitten hem de üretimden bu kadar kazanan ve kazanacak şirket de yok. Krizde başka şirketleri yarı fiyatına alabilecek potansiyeli var yani. Üç aylık bilançosu bunun kadar iyi gelecek şirket de yok. Üç aylıkta en az 220 milyon kar beklentisi çok olası bu da fk oranını 4lere kadar düşürecek. Savaş da çıksa kriz de bitse sıfır riski olan böyle bir hisse de yok. Fakat insanlar bu hisseyi yuksek diye alamıyor, bu da spekülatörün algı yaratmakta ne kadar usta olduğunu gösteriyor. Gerçekten tebrik etmek lazım kağıtta pek kimse kalmadı sanırım yazan da yok. Bunun anlamı da kağıdın fiyatını katlamaya ne kadar hazır olduğudur.

5. Kalmadı gerçekten.Hisse,insanların psikolojisini bozdu.

6. Hisse enginlere açılmıştır, teknikçi arkadaşlar hedefin nerede olduğunu noktasal olarak bulabilirler benim uğraşacak fazla vaktim yok. Hedef 15-16 gibi olmalı ama o hedef dahi çok kolay kırılacaktır.

7.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Öngörü gerçekleşti ama malımın %5'ini bile satamadım elim gitmiyor. Şu anki fiyat kazanç 6.50.. Haftaya konsolidede 800 milyona yakın kar gelecek fk oranı 5.5 olacak. Borsada bu ucuzlukta hisse yok. Varsa da spekülatif 2-3 şirket var. Elinde bu kadar nakiti olan şirket de yok. Hem nakitten hem de üretimden bu kadar kazanan ve kazanacak şirket de yok. Krizde başka şirketleri yarı fiyatına alabilecek potansiyeli var yani. Üç aylık bilançosu bunun kadar iyi gelecek şirket de yok. Üç aylıkta en az 220 milyon kar beklentisi çok olası bu da fk oranını 4lere kadar düşürecek. Savaş da çıksa kriz de bitse sıfır riski olan böyle bir hisse de yok. Fakat insanlar bu hisseyi yuksek diye alamıyor, bu da spekülatörün algı yaratmakta ne kadar usta olduğunu gösteriyor. Gerçekten tebrik etmek lazım kağıtta pek kimse kalmadı sanırım yazan da yok. Bunun anlamı da kağıdın fiyatını katlamaya ne kadar hazır olduğudur.
    Yasemin Hanım
    YTD

8. piyasadaki iyi denen bilançolara bakıyorum bu şirketin yanından kıyısından geçmez cacık bilançolara. Hala aynı grup şirketleri arasında en ucuzu hala aynı görüşeyim kozal ve ipeke ye göre daha fazla prim yapabilir..

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 172/745 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •