Sayfa 181/745 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281681 ... SonSon
Arama sonucu : 5957 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Yabancı alımları artıyor altın artıyor dolar artıyor bu atışlarda hisseye yansıyacaktır diye düşünüyorum.. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Anlık pasta atabilecek var mı acaba teşekkürler şimdiden..

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. bağımsız denetim firması 20 şubat ta açıklanmıştı zaten
    yabancılar ve emeklilik fonları alımda gözüküyor hala
    aldın aldın almadın , tren kalkar , uçak hawalanır i roket kaçar.

herkese bol kazançlar
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4. "Müsadere kararı suça iştirak etmiş eski hissedarların hisselerinin Hazine'ye devri manasına geliyor. Bu manada Erciyes Anadolu Holding'de, Koza Altın'da, Naksan'da ve Aydınlı'da müsadere kararı verildi. Tabii bu kararlar kesinleşmediği ve hukuki süreçleri devam ettiği için, biz özellikle büyük gruplar nezdinde satış için hukuki süreçlerin tamamlanmasını ve bu kararların kesinleşmesini bekleyeceğiz. İnşallah 2020 içerisinde özellikle büyük grupların müsadere kararının Yargıtay tarafından onanmasını bekliyoruz. Artık kesinleştikten sonra satmak dahil her türlü projeksiyonu gerçekleştireceğiz." demiş kısaca TMSF başkanı. Yani yargıtaydan sonuç çıkacak da şirket satılacak. En az 1 sene..

5. Bu arada kozalakların özelleştirilmesini isteyenlerin aklından şüphe duyarım. Kime satacak hükümet? Kendi adamına. Yarın iktidar değişince (değişemse dahi) yeni iktidar ve mahkemeler ÇED, yeşilciler vb. bir sürü sorun çıkaracak. Kaldı ki altınlarımızı da tırtıklayabilir özel sektör. Devlette kalırsa devlete para, özellikle hazineye altın rezervi lazım olduğu için öyle büyük bir büyüme hamlesi başlatır ki- buna diğer madenler de dahil aklınız durur. 5 yılda %250 buyuyeceğine %750 büyür. Satılmasını ya da temettü vermesini isteyenleri de anlamak mumkun değil. Bu krizde yatırımları çok ucuza yapabilir çok çok hızlı büyüyebiliriz. Kozaanın sana vereceği temettüyü 5 yılda %150 buyuteceksin ortalama kozaa ise %750 en az.

Yatırım tavsiyesi değil herhalde
    Son düzenleme : yasemin5566; 26-02-2020 saat: 18:15. Sebep: imla

6. Bu arada 13:07 den "direnç kırılıyor" diye alanların cezası bugün "destek kırılıyor" düşüncesiyle tamamlandı. Onların kağıtlarını ortalama 12:43den topladık. Ben topladım da, spek de toplamıştır herhalde.. Belki de yarın biraz daha toplar.
    Son düzenleme : yasemin5566; 26-02-2020 saat: 18:10. Sebep: imla

7. İyi Akşamlar KozaL ,

Yatırım yapıyoruz , ne destekçilerin ne dirençlerin kağıdını topluyorum.
    Kimse kimseye düşman değil , rakip değil.......
    İsteyen istediği rakkam dan alıp satabiliyor.
    Desteği belirtmiştim bugün , birtık üstünden döndü ;
    Elimden geldiği kadar almaya çalıştım.

Yarın Regaib kandili , şimdiden mübarek olsun / kutlu olsun.

Herkese bol kazançlar
    Sewgiler
    Beetlejuice
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

8. Ayrıca bilanço açıklanacak diye heyecan yapmanın anlamı yok. Bilançonun ne geleceğini az çok işi bilenler biliyor hesaplıyor. Kozal bilançok açıklandığından beri %3 yaptı kozaa ise %7 (şu an itibariyle.) Beklentim, 780 demiştim yanlış hesaplamışım 880 gibi kar bekliyorum kozaada. Bu söylediğim rakam da sadece tahminden ibarettir konuyu iyi bilmiyorum doğrusu. Sert hareketlere aldanmayın panik alış satış yapmayın. Orta ya da uzun vadeli yatırımcı olmak gerek yoksa spek kimin ne aldığını biliyor. O gün yatırımcı çok mal aldıysa spek sattı yahu o bilmeyecek de kim bilecek? Bugün kozaa FK 7.19 sanırım bu kar FK oranını tahminen 5.90a kadar düşürür. Bu konunun da uzmanı değilim gerçi tut ki 5.60a da düşebilir detaylı hesaplamaları bilemiyorum. Ama ortalamayı iyi biliyorum.
    FK 6 demek şirkete koyduğun parayı 6 yılda amorti ediyorsun demek. Fakat bu gecen yılın oranı. 2019 yıl başında altın 217 liraydı bu yılbaşı 290 lira olmuş ortalama 260 liradan şirket altınları satmış gibi hesapladım kendimce. Bu yıl 290 dan başladık şu an 323 lira benim kanaatim 2020 sonunda altın 400 lirayı çok rahat bulur bizim ortalama satışlar 350 lira olabilir bu da FK oranını 6 dan 3.5a düşürür. Eğer ki hisse fiyatı 12:43de kalırsa.. Peki 28 şubat 2021 de fiyat kazanç 7.19 da kalırsa ne olacak? Cevap basit. Hisse 26.00 lira olmuştur.

"Yatırım tavsiyesi değil" yazsam ne olacak yazmasam ne olacak. Söylemek isteyen dilediğini söylüyor, etkilenmek isteyen de etkileniyor zaten. Neyse
    *Yatırım tavsiyesi değil

Sayfa 181/745 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281681 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •