Sayfa 199/746 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by Pyrros Yazıyı Oku
    Sizin emeğinize lafım yok sağolun ama iyi niyet noktasında tereddüt oluşturuyorsunuz sürekli övgü içeren paylaşımlarınızla. 10.78 bedava diye algı yaptınız, demek ki değilmiş. Siz burada yazmaya başladığınızdan beri gün yüzü görmedi kozalaklar. Suizan belki de benim ki ama başka da benim gibi düşünenlerin de olduğuna inanıyorum. Sizden istirhamım bu virüslü süreçte çok insanları etkileyebilecek paylaşımda bulunmamaya özen gösterebilir misiniz?
    Katılıyorum
    Sabahtan beri petrol fiyatlarındaki şok düşüşü, Korona virüs tehdidini görmezden gelerek fiyatla ilgili yorumlamalar çok yanlış. Her gün alıyorsanız da alın o sizi ilgilendirir.

G3221 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bende ayni fikirdeyim. Iyi niyetli oldugunu dusunmuyorum, zira yorumlari bile birbiriyle celiskili. Asel topiginde yazan bi arkadas vardi,surekli nick degisiyodu , onun yazilarina cook cok benziyor.Neyse , ayi piyasasina girmis dunya borsalarinda ve bizde son durak neresi olur da dengelenir belli degil.

3. Düz mantık yazıyorum, hatam varsa doğrusunu okumak isterim sizlerden.
    Bir şirket kâr ediyorsa ya temettü verir ya da yatırım yapar. Her ikisi de yatırımcı için iyidir, yeterki şirket düzenli kâr etsin.
    Kozaa kâr ediyor ve hep edecek. Temettü yok, yatırım da yok. Hatta kazandığı parayı TL olarak tuttuğu için yarın birgün dolar yürüse gitse yatırımcısı mağdur olacak.
    Hal böyleyken, yani yakın vadede temettü söz konusu değil iken 2020 de kâr’ını %50 arttıracak olması , söz gelimi bir ereğli’nin kârını arttıracak olması kadar değerli değil diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Pyrros Yazıyı Oku
    Sizin emeğinize lafım yok sağolun ama iyi niyet noktasında tereddüt oluşturuyorsunuz sürekli övgü içeren paylaşımlarınızla. 10.78 bedava diye algı yaptınız, demek ki değilmiş. Siz burada yazmaya başladığınızdan beri gün yüzü görmedi kozalaklar. Suizan belki de benim ki ama başka da benim gibi düşünenlerin de olduğuna inanıyorum. Sizden istirhamım bu virüslü süreçte çok insanları etkileyebilecek paylaşımda bulunmamaya özen gösterebilir misiniz?
    Benim tereddütüm yok mu sanıyorsunuz? Buradan destek buradan döner demiyorum ki.11.17 Ve 9.95 çok işlem görmeden yükseldi demiştim. 11.17 de fulldüm. Böyle bir kağıtta 9.85 beklenmez ki, yani üçün beşin hesabına bakılmaz. En azından ben bakmam. Nedeni ise haftaya 26 lira olsa portföyün en fazla %20sini veririm. Dünya finansal krizi geliyor yahu, üstüne bir de savaş, üstüne bir de corona. Bakınız borsadaki tüm şirketler batabilir. Aselsan tüpraş bombalanabilir, bankalar zaten batabilir. Hangi malı üreteeksin de kime satacaksın? Her ne olursa olsun borsanın batmayacak tek şirketnden bahsediyorum. Söylediğimi yaşamadan algılamanız neredeyse imkansız bu nedenle anlayamazsınız. Çin'in Koçu Sabancısı battı yahu. Böyle bir ortamda öldürseler beni borsaya girmem, endex 102 binden 32 bine gelse dahi almam, alırım altın yatarım. Ama bu şirket altından daha fazla kazandırıyor. Altın fiyatı %30 arttığında şirketin karı %60 artıyor. Bu güne kadar kimseye satın demedim. şuraya kadar düşebilir dedim. Düştü de zaten. sorununuz ne anlamıyorum ve aslında ilgilenmiyorum da. Sizin seçimleriniz, sizin beyniniz.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by levobjk Yazıyı Oku
    Düz mantık yazıyorum, hatam varsa doğrusunu okumak isterim sizlerden.
    Bir şirket kâr ediyorsa ya temettü verir ya da yatırım yapar. Her ikisi de yatırımcı için iyidir, yeterki şirket düzenli kâr etsin.
    Kozaa kâr ediyor ve hep edecek. Temettü yok, yatırım da yok. Hatta kazandığı parayı TL olarak tuttuğu için yarın birgün dolar yürüse gitse yatırımcısı mağdur olacak.
    Hal böyleyken, yani yakın vadede temettü söz konusu değil iken 2020 de kâr’ını %50 arttıracak olması , söz gelimi bir ereğli’nin kârını arttıracak olması kadar değerli değil diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Çok büyük hatan var. Bu şirket kar ediyor ama temettü dağıtamıyor nedeni devletin el koymasıydı. Mhkemeyle birlikte devlete geçti ama yargıtayı bekliyoruz. Yargıtaydan karar onaylanırsa yönetim kurulu toplanabilir ve gerekirse temettü verir. Şu an yönetim kurulu toplanamıyor ki. Bizim şirket sürekli yatırım yapıyor zaten yakında konaklı faaliyete geçer onlarca yerde sondaj yapıyor bir yandan. Kazandığı parayı tl de tutması çok akıllıca yıllık %12 kazanır. Ama dolar o kadar artmayabilir. Doların faizi %1 bile değil karlı görünmüyor. Diyelim ki dolar uçtu. Faizden çok kazanmayabiliriz ama çıkardığımız altını dolarla satıyoruz zaten. Yani hakikaten komik oluyorsunuz salça satmıyoruz yahu keşke dolar uçsa.

Bu arada belirtmekte fayda var. şirketin tüm parası tl olabilir ama bu tüm para toplu şekilde 1 yıllık vadelide değil ki dolar %50 çıktığında şirket %50 zarar etsin. 12 tane yıllık vadeli olarak düşünün. ilk ay dolar %50 çıktıysa o ay sonu tl faizi %50lere çıkar ve ilk vadesi biten yatırımı %50 tl faize yatırır şirket. Bu konuda kaygınız olmasın finans müdürü denilen bir şey var.
    Son düzenleme : yasemin5566; 09-03-2020 saat: 23:30.

6.  Alıntı Originally Posted by yasin304 Yazıyı Oku
    Katılıyorum
    Sabahtan beri petrol fiyatlarındaki şok düşüşü, Korona virüs tehdidini görmezden gelerek fiyatla ilgili yorumlamalar çok yanlış. Her gün alıyorsanız da alın o sizi ilgilendirir.

G3221 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Her cümlemin altında yatırım tavsiyesi değil diye yazıyor. Aklınız var umursamayın yahu

7. Hisse 5.3 dan 8.95e gitti ve 5.98e inmişti hatırlarsanız. Yani 90 bin liranız 60 bine inmişti. İşte bu psikolojinizin bozulmasını sağlamak içindi. Sonrasında fk 5 olan kağıdı çok kişi 8-9-10 sattı gitti. Belki de bu satanların bazılarına 13.10dan tekrar kakaladı. Speğimiz bilinçaltı uzmanı, dengenizi kaybetmenizi bekliyor. Bakınız bundan sonra ne olacak, bu kağıt yarın ya da öbür gün yükselmeye başlayacak. Bugün yarın kağıt 10 lira alıcı var mı? Yok. Almak isteyen buradan alır değil mi?
    Fakat göreceğiniz manzara şu olacaktır. 10.50-11:00 11.50. 12.00 filan kağıt yükselirken hep alıcıları göreceksiniz. İyi de bu alıcılar geri zekalımı da 10.00 liradan bugün yarın toplamıyorlar? 3 gün 5 gün 10 gün sonra bunları göreceksiniz. Birinin yakasına yapışın deyin " ulan kardeşim bu kağıt gecen hafta 10 liraydı almadın da 11:50den neden alış giriyorsun?
    Ama o spek çıkacaktır. Umarım ne demek istediğimi anladınız. Anlamadıysanız 1-2 hafta içinde anlarsınız. Malın %70i spekte zaten

8.  Alıntı Originally Posted by dealer54 Yazıyı Oku
    10,78'ten almıcazda nerden alıcaz derken 10,40 'lar geldi. İsterte Milyar dolar kar etsin , piyasa fiyatlaması farklı olur her zaman.
    Farklı olur tabi. 10.78 ya da 9.78 benim için sanal fiyat. 10.78e aldığım kağıdı 107 liraya satmayacaksam girmem ben o borsaya. Dört yıl beklerim yine satmam

Sayfa 199/746 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •