Sayfa 214/746 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314714 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Parasal sistem çökerken çok ciddi küçülmeler yaşanacak maden fiyatları da düşecek elbette. Kriz sonlarına doğru altının yükseldiğini gördük hep. %100 altına çalışan Kozalın ilk defa FK oranı diğerleri karşısında bu kadar düşük. O nedenle önermiyordum ama şimdi şartlar değişti. İpek petrolden pek para kazanamaz, koza da madenlerden. 1-2 sene bu şekilde görünüyor en azından.
    Önceden İpek de önermezdim çünkü kozaya göre spekülatif olarak yukarıdaydı fk oranı.
    Ama artık kozaa ipek fk eşit. Kozal ise %40-45 yukarıdaydı ama şimdi sadece %15 yukarıda. Bugün için hepsi dengeye geldi ama ben yine kozalın kardeşlerinden biraz uzaklaşacağını düşünüyorum. Bunun nedeninin iştigal alanının sadece altın olmasının ötesinde, yani gelirin ötesinde çeşitli yatırımlara para yönlendiremeyecek olması nedeniyledir. Yani ipek ya da koza çeşitli endüstri alanlarına yatırım yapacak bunların dönüşü bir kaç yılı bulacak ama kozal bu tip yatırımlara girmeyecek çünkü uzmanlık alanı sadece altın çıkarmak. Aynı anda 4 altın madeni açmaya bile çalışsa en az 4 sene zaman gecer. koza ipekten ise her şey beklenir havacılık turizm başka madenler sanayi şirketi satın alması gibi.. O zaman mecburen kozal elindeki parayı kar payı olarak dağıtmak zorunda. Koza ipek de dağıtacak elbette fakat bu oran kozala göre düşük olacağı kanaatindeyim.
    Öte yandan önceden spek ipeği kullanıyordu bu nedenle spekülatif hareketleri vardı. Örneğin o gün ipeğe %20 prim yaptırtıyor aynı gün kozaa da % 10 prim yapıyordu. insanlar kozaa da çıkacak diye bekliyorlar- alıyorlar ya da satamıyorlardı. ve sonra spek kozaayı veriyor prim sıfırlanıyordu. ipeği de %10 veriyordu. Bu durum spekte sorun yaratmıyordu çünkü ipeğin neredeyse tamamı spekte ama kozaanın değil. Ama artık spek bu davranışı gösteremeyecek gibi görünüyor çünkü spk şartları değiştirdi. Kozaa aynı gün %20 artabilir ama ipek en fazla %10.. Bu da kağıtların daha dengeli olmasını sağladı şimdilik. Çünkü spk şartları bir süre sonra eskiye döner.
    Son olarak FK oranlarını vereyim.
    KOZAL 61.00 TL 5.26 FK
    KOZAA 9.23 TL 4.50 FK
    İPEK 6.93 TL 4.43 FK
    Bence sepet oluşturabilirsiniz. İpek kozaaya göre %10 yükselirse verip kozaaya geçebilirsiniz. kozaa portföyü %10 artmış olur.
    Kozal kozaaya göre yukselirse %20den aşağı vermenizi önermiyorum en az bir yıl boyunca. Kozalı sevmediğim halde bu rasyolarla borsanın yıldızı olacağına şüphem yok.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,969
    Eskiler bilir (isra pardus)
    bir tane platon007 vardi mynetten
    yazardi ederdi yok söyle yerden bakyorum yok bilmem ne
    hisse 7 leri v.s gördü iste ky satiyor ondan oluyor
    sonuc hisse bir taban yedi sonra bire _%10 vs. 4.30 kadar süzüldü,
    spekler yeni elemanlarini salmislar piyasa
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

3. Sn yasemin5566, vizyon çizen yazılarınız için teşekkürler. Kendi adıma faydalanmaya çalışıyorum. Kozal'İN YILDIZ olma durumu nedir. .

4. Arkadaşların bazıları kozaa ipek cuma çıkınca onları satıp kozal çıkmadı diye kozal aldı sanırım burada onun reklamını yapıyor burası kozaa topiği kimse burada yazılanlara göre değil kendi kararını versin. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Arkadaşların bazıları kozaa ipek cuma çıkınca onları satıp kozal çıkmadı diye kozal aldı sanırım burada onun reklamını yapıyor burası kozaa topiği kimse burada yazılanlara göre değil kendi kararını versin. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tuttu biri ben kendi kararıma göre değil burada yazılanlara göre davranacağım derse ne olacak peki? Karışamazsınız değil mi? Ben speğin taktiklerini ifşa ederek ky nın daha çok kazanmasını sağlamaya çalışıyorum tutmuş biri bla bla bla. Yahu zaten herkes burayı okur ama kendi kararını kendisi verir sonuçta.

6.  Alıntı Originally Posted by zıpkıncı Yazıyı Oku
    Sn yasemin5566, vizyon çizen yazılarınız için teşekkürler. Kendi adıma faydalanmaya çalışıyorum. Kozal'İN YILDIZ olma durumu nedir. .
    https://www.youtube.com/watch?v=0JM1h_2P3Gg

7. Ama biraz eksik bilgiyle kozaa yildiz 1, ipek yildiz 2 grup her ikiside %10 art eksi marjla calisiyor sadece ana gruplar %20 arti eksi olabiliyor selamlar

Alıntı Originally Posted by 06kry06 Yazıyı Oku
    Ama biraz eksik bilgiyle kozaa yildiz 1, ipek yildiz 2 grup her ikiside %10 art eksi marjla calisiyor sadece ana gruplar %20 arti eksi olabiliyor selamlar
    Sizinki de eksik bilgi
    Tüm gruplarda marj yüzde 10

Sayfa 214/746 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •