Sayfa 247/746 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 1,969 - 1,976 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    spek insanların satış yapmasını istiyor eğer satışlar gelecekse mutlaka beyaz hattın altında kapatacaktır. Teknikçiyi terse düşürmeden spek para kazanamaz diye düşünüyorum. Bu fk ile kağıt satılabilir ama koskoca borsada karlarını artıracak bir kağıt asla satılamaz satılmamalı. Bunun gibi başka karlı şirket bulursanız satın tabi. Teşekkürler bilgi için
    garan da
    Geçtiğimiz pazartesi-cuma arasında soldaki ak yatırımdan alan bir fon; sağdaki bütün satışları karşılamış..

2. Merhabalar

3 yıldır kozaaları takip ediyorum çokta yazmadım burada ama şunu söyleyebilirim nereden alınmışsa düşse bile daha sonra alındığı yeri her zaman geçmiş daha yükseğe çıkmıştır . Tahtacı üzerinde çok yorum yapıldı bıyıklı denildi gerçek yabancı denildi vs . Çok sert haraketlerin var bu tahtaların.

Asels , Thy , Krdmd vs hali belli lakin geçen yıl 5.3 lira -83 bin endeks .bu ay 82 bin endekste 7.4 gördü en fazla . Yani %40 a yakın yüksekte . 90 binde ise 10 tl .

Şimdi Garan da 50 milyon lot alan fon veya fonlar kozaa ya gelse dikine alış yapsa ne olur ? 174 milyon piyasada lotu var %55 zaten bıyıklı yada yabancı toplamış . 50 milyon lot 9 -10 liradan 500 milyon tl oda 80-90 milyon dolara denk gelsin . Thy krdmd ve diğerlerinden çıkan fon bunlara giremez mi ? Tahtacı belkide baskılayıp bir gün bu alımların olacağını biliyor o yüzden sert satışlar yapıyor

3. Kozaa öyle bir hisse ki bugün sabah satsan akşama -7 düşmüş olarak görsen oh iyiki sattım dersin daha sonra öyle bir yükseliş yaparki sattığın yerin üzerinde aldırır . 8 liralardan öyle bir satış yerki 5 liralara düşecek dersin tahtacı 5.99 san döndürür( ekran görüntüsü bile almıştım ) gider13 liraya . İpek'e ye kaç defa 7 liraları geçirmediler daha sonra 10.8 leri gösterdiler kim düşünebilirdi ki ? Hemde takasını çok toplamadıkları halde . Geçen hafta 5.36 san sasa almıştım 1-2 kademe ye sattım ortam kötü diyerek dayanamamıştım 4.9 lara düşünce cesaret edemedim şimdi 7.2 şerde tavan tavan gidiyor . İsteseler bunlarda da her sabah tavan açtırıp kimseye alım fırsatı vermezler fakat belli ki bir plan var ve o pilanı işliyorlar . Örnek İpek'e 8.4 çıktı ve çok direndi kozaa san 4 milyon lot sattılar öyle İpek'e ancak böyle düştü ve cuma günü borsa gündem ipeke yi haraket beklenen hisselere almıştı (çok tuhaf).

4.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    84 80 72 bin maalesef
    piyasaya o kadar çok para saçıldı ki pozitifi olmasına rağmen, maalesef güven olmayınca olmuyor.
    Benim teknikten ziyade okuduğum makale,reviewler edindiğim şu; 2003 SARS'ta mart ayında çıkmış haziranda bıçak gibi kesilmiş.
    Bilmsel olarak sıcaklığın etkisini bulamadım ama bi umut sars gibi umarım hazirana kadar bu da bıçak gibi kesilir
    O tarihlerde virüs aniden mutasyon geçirmiş ve bulaşıcılığını yitirmişti. Sıcaklık ile etkisi yoktu esasen.
    Benzer bir mutasyon sars cov 2 'de de lursa neden olmasın tabi...

5. Geçen hafta, şirketler hisselerini yalnız bırakmadı ve diplerden yükselişlerle kapanışlar gördük. Bu doğrulta da hem Bist 100'de hem de genel hisse senedi piyasamızda bu durum hissedildi. KOZAA hissesine de baktığımızda hissenin 10.09 direncini aşamadığını görüyoruz. Burada çabalar yetersiz kalmış olabilir. Bu nokta yukarı yönde aşılamazsa aşağı yönde ilk hedef 8.07 bölgesi olabilir.

6. Tahtada bol bol jetonlu makina mevcut.
    Endeks alındığında buradaki makinada alıyor , sattığında satıyor.
    Şuanki haber kaynaklı global veya bizim içinde bulunduğumuz VİRÜS hikayesi , iki tarafa dalga boyunu yüksek tutuyor.

7.  Alıntı Originally Posted by ci_han Yazıyı Oku
    Bu hissede yeni olduğum için bikaç sorum olacak, yorumlayabilecekler için şimdiden teşekkür ederim.

1. Doların yükselmesi kozaa içün olumlu mu?
    2. Şu an da kasada olan para hisse başı 6,26 TL denmiş bu doğru mudur? Yani şirketin hiç borcu yok mu?
    3. Yakın dönemde altında sert yükselişler bekleniyor. Şirketteki naktin altın olarak saklandığı yazılmış o zaman kağıt altın fiyatlarına göre yükseliş kaydediyor mu?
    4. Yaşanan krizde kozaa yı olumsuz etkileyen bir durum var mı yoksa işi altın olduğu için piyasası her zaman var mı?
    5. Bide ipeke, kozal ve kozaa tam olarak hangi işleri yapıyor?
    6. Ben pd/dd ve fk sına bakınca en ucuz kozaa diye bunu aldım acaba bu kriz döneminde niye pgsus ecilc tire deva gibi çok düşenler tavan yaparken asıl krizden olumlu etkilenen bu kağıtlar neden tavan serileri yapmıyorlar?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sorularıma cevap verebilecek kimse yok mu?

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

8.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    garan da
    Geçtiğimiz pazartesi-cuma arasında soldaki ak yatırımdan alan bir fon; sağdaki bütün satışları karşılamış..
    Kozalaklara yerli fonlar ya da yabancı tanınmış fonlar (yabancı aracı kurumları da önermez) giremez. Çünkü kozalaklar bu aracı kurumlardan çalışıyor onlara para kazandırıyor. Bizim aracı kurumlar bu kağıtları dahi öneremez, spek onlarla ilişkisini keser. Bu hisselerin komik fiyatlarda olmasının ilk nedeni bu zaten. Altın şirketlerinin fk dünya ortalaması 25 bizimki 4.5 ... Bu kağıtlara kredi bile açmıyorlar sende sadece kozaa var başka kağıtlarla sepet oluşturursan açarız diyorlar. %5 oranında kredi verin diyorum yine vermiyorlar. spek başlarına bela olacak diye korkuyorlar.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 247/746 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •