Sayfa 369/746 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 2,945 - 2,952 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

Fazla çalkalamıyor kağıdı eskisi gibi..
    Ciddi alıcı var gibi..
    Şimdilik tabii..)))
    Bu adamlara güvenmek çok zor ama bilanço yaklaştığı için ben yiyemedim sen ye de diyemezler..o yüzden kollayacaklar kağıdı..
    Ben bu bilançoyu 250 275 gibi bekliyorum ama 6 ay 350 üstü gelir..

2.  Alıntı Originally Posted by efeksk Yazıyı Oku
    Doların yükselişini durduramadılar bir türlü, borsayı satıp hala dolar alıyorlar galiba. Bu ortamda kozada olmak güzel ama yine de Paramız pul oluyor. Yazık...
    Gidisat mlst dediginiz gibi. Insallah bu inatlardan vazgeceriz. Yoksa isimiz cok zor

3. doların durma şansı pek yok gibi
    hükümetin ımf bakış açısı belli nisan ayonda ihracat çakılmış ihracatın ithalatı karşılama oranı %80 lerden %60 düşmüş
    yani döviz borcu artıyor üstüne turizm geliri bu yı gelmeyecek
    yurt dışı inşaat taahüt işleri azalacak (mütahitlerin hepsi petrol bölgelerinde iş yapıyor petrolün düşmesi projeleri durduracak)
    bu projeksiyonda dolar durmaz tabi altında durmaz
    swap vs hikaye mb rezervi kalmamış
    ihracat yapan borcu tl olan şirketler bundan olumlu yararlanır favök marjı artıyor egeen işler açılınca 1000 olur abartmıyorum gerisini at çöpe gitisn
    koza, rta, market,ihracat yapıp tl borçlu şirketler ,şişe grubu bunlar güvenli liman gerisi çok önemli değil
    işler kötüleştikçe büyük fonlar holding ve bankalardan kozalara doğru yönelecekler
    en kötü 2 aya 20 oluruz

4.  Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    Fazla çalkalamıyor kağıdı eskisi gibi..
    Ciddi alıcı var gibi..
    Şimdilik tabii..)))
    Bu adamlara güvenmek çok zor ama bilanço yaklaştığı için ben yiyemedim sen ye de diyemezler..o yüzden kollayacaklar kağıdı..
    Ben bu bilançoyu 250 275 gibi bekliyorum ama 6 ay 350 üstü gelir..

Stop noktanız belli olsun sabredin çok güzel şeyler olacak .

Büyük düşüşte genel olarak tüm tahtalar taban yaptığı için düştü bunlar . Tahtacılar satamadı malı yani zaten ellerinde satmadan düşmüş bir hisse var ne güzel ... global bir çöküş olmazsa bunlar gider . 1 sene sonra 30-40 lira da en kötü görebilirsiniz. Tahtayı basamazlar artık ancak genel bir çöküşle yada şirket hakkında olumsuz bir durumla karşılaşmadan sorun olmaz

Bu arada sert hareket yapabilirler +5 lerden -7 ler gibi ... satan oh iyi ki sattım der 1 hafta sonra daha yüksekten alada bilir . Kesin stop noktasını patlatmadan satmak sıkıntı olur

5.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    doların durma şansı pek yok gibi
    hükümetin ımf bakış açısı belli nisan ayonda ihracat çakılmış ihracatın ithalatı karşılama oranı %80 lerden %60 düşmüş
    yani döviz borcu artıyor üstüne turizm geliri bu yı gelmeyecek
    yurt dışı inşaat taahüt işleri azalacak (mütahitlerin hepsi petrol bölgelerinde iş yapıyor petrolün düşmesi projeleri durduracak)
    bu projeksiyonda dolar durmaz tabi altında durmaz
    swap vs hikaye mb rezervi kalmamış
    ihracat yapan borcu tl olan şirketler bundan olumlu yararlanır favök marjı artıyor egeen işler açılınca 1000 olur abartmıyorum gerisini at çöpe gitisn
    koza, rta, market,ihracat yapıp tl borçlu şirketler ,şişe grubu bunlar güvenli liman gerisi çok önemli değil
    işler kötüleştikçe büyük fonlar holding ve bankalardan kozalara doğru yönelecekler
    en kötü 2 aya 20 oluruz
    Şişe soda adamı hasta eder gerçekten . Ucuzdan da ucuz hisseler yabancı çok büyük çıkış yaptı iş bankası topladı üstüne birleşme hikayesi derken 5.5 san şişe 3.5 düştü ... sonra toparladı 10 liralara gider diye düşünüyorum ama şu gerçek ki kozaalardan başkası yalan . Çünkü kozaaları bıyıklılar tutuyor malı boşaltamıyor . Yabancı öyle değil şişe gibiler değerli de olsa deli gibi satıyor.yazık

6.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Şişe soda adamı hasta eder gerçekten . Ucuzdan da ucuz hisseler yabancı çok büyük çıkış yaptı iş bankası topladı üstüne birleşme hikayesi derken 5.5 san şişe 3.5 düştü ... sonra toparladı 10 liralara gider diye düşünüyorum ama şu gerçek ki kozaalardan başkası yalan . Çünkü kozaaları bıyıklılar tutuyor malı boşaltamıyor . Yabancı öyle değil şişe gibiler değerli de olsa deli gibi satıyor.yazık
    şişe üzerinde holding iskontosu var
    birleşme olunca holding iskontosu kalmayacak
    tek kar üzerinden temettü dağıtacak
    daha az beyaz yaka çalıştırıp maliyet azalacak
    bence birleşme şişe için çok olumlu olacak

7. 2020 yılı özelleştirmeye hazırlanıyor sanki fiyatlama:
    Koza-ipek holding ana iştirak
    ipeke % 52,5 sahibi,
    % 30 kozal ve
    % 0,5 ise kozaanım
    Yani İpeke % 52,5, % 30 kozal ve satın alan yatırımcı koza grubunun sahibi olacak.
    Özelleştirilmesi hikayesi gerçek olabilir.

Bunu Biri paylaşmış,
    ben de inanmaya başladım. Gidişat bunu gösteriyor, ipeği bu kadar yükselten başka sebep bulamıyorum. Inşallah güzel bir süreç bizi bekler....

Yatırım tavsiyesi değildir

Kozaa da FİL var..
    Değişecek gibi bazı şeyler..

Sayfa 369/746 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •