Sayfa 372/746 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. ipeke'nin 14'lerde olduğu bir yerde koza 16'larada seyretmesi lazim...

2.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Hedef vermek doğrundeğil . Şöyle düşünelim 10 liradan 15 lira olması %50 dir . 15 liradan ise %50 gitmedi 22 lira yapar . Daha kozaa kozal istenilen seviye çde değil . En kötü 20 görür diye düşünüyorum ama tepesi uzun .70 liraları söyleyenler piyasaya yayanlar belkide 50 ye götürür satar ... kim bilşr
    teşekkürler...

3.  Alıntı Originally Posted by ilco Yazıyı Oku
    Unutma İpek kozaa nın sahiplerinden içi boş diyerek kozaa yada laf gidiyor ipeğin yükselişi anlaşılan psikolojini fena bozmuş senin. Senin mantığınla bakarsak garanti bankası ile halkbankı da kıyasla, hemde aynı sektördeler. Fk larını incele istersen. Senin ki düz mantık, borsada düz mantık işlemez
    halkbank ayrı firma garanti ayrı firma
    ipek tek varlığı koza madendeki %55 hisse
    1 koza maden alan 12,30 fiyattan aldı, kozaa öz kaynaktan 1 hissede 7,41 tl sahibi oluyor 12,30/7,41: hisse değeri/özkaynak 1,66 oran yani kozaa ipeğe göre en az %50 şuan iskontolu işlem görmekte
    1 ipek hissesi alan 14 tl den alsı ipek öz kaynaktan 5,41 sahip oluyor sahiplik durumu ipek sahibi değil hepsinin sahibi koza holding bunu unutmayın 2,59 hisse değer/özkaynak
    orta zekadaki her insan kozaa ipekten en az %30 primli işlem görmesi gerektiğini farkeder

4. Spek güzel tezgah kurmuş ipek uçacak ayağına ne kozaayı ne de ipeği yüksekten sattırtmıyor. Ama %5-6 yukseldiğinde aman tavan olacak diyenlere aldırtıyor. Kısaca ipekte gurup filan yok.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Ben artık şu ortamda 3 krs 5 krs ne kazandiriyorlarsa şükrediyorum..
    İpek seven ipek alsın,kozaa seven kozaa alsın..
    Kozaa yi da ipekle kıyaslamiyorum artık.
    Kıyasladinmi kafayı yersin..
    Ahali işsizlik parasizlikla mücadele ederken az da olsa her yükselişe seviniyorum..

7.  Alıntı Originally Posted by efeksk Yazıyı Oku
    2020 yılı özelleştirmeye hazırlanıyor sanki fiyatlama:
    Koza-ipek holding ana iştirak
    ipeke % 52,5 sahibi,
    % 30 kozal ve
    % 0,5 ise kozaanım
    Yani İpeke % 52,5, % 30 kozal ve satın alan yatırımcı koza grubunun sahibi olacak.
    Özelleştirilmesi hikayesi gerçek olabilir.

Bunu Biri paylaşmış,
    ben de inanmaya başladım. Gidişat bunu gösteriyor, ipeği bu kadar yükselten başka sebep bulamıyorum. Inşallah güzel bir süreç bizi bekler....

Yatırım tavsiyesi değildir
    ipek toplamakla gurubun sahibi olamazsın. İpeğin de sahibi var.. KOZA İPEK HOLDİNG A.Ş.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    ipek toplamakla gurubun sahibi olamazsın. İpeğin de sahibi var.. KOZA İPEK HOLDİNG A.Ş.
    İpek'in sahibi İpek holding. İpek'i toplarsan Koza-İpek Holding'ten daha fazla kontrol gücün oluşur Kozal'da.

Sayfa 372/746 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •