Sayfa 385/746 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,073 - 3,080 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    bunlar normal hareket
    dediğim gibi hedef fiyat verirken gruba en kötü senaryoya göre elindeki net rezerve göre veriyorlar
    saçma oğlu saçma
    şirkette hafif bir kıpırdama analistlerde iyimserlik bile hedef fiyatları en az 2 kat arttırır abartmıyorum
    koza altının şuan 7 yıllık brüt rezervi net rezervi de 3,5 yıllık var bunlar 3,5 yıl üzerinden hesap yapıyorlar
    7 yıl üzerinden yaparsan koza altın 7 yılda bu günün parası ile 14 milyar tl kar açıklayacak ,sermaye 152 milyon 14000/152:defter değeri 92 tl daha artacak kasadaki para 25 milyar ve üstünde olur bu rakamlar abartılı rakamlar değil
    bunun üstüne yeni maden rezerv keşifleri hedef fiyatları inanılmaz arttırır top tmsf de
    bu sene sonu koza altının net nakiti 6,2 milyar ve üstüne çıkar
    bu para ile borsa istanbuldaki büyük holding ve şirketlerin hepsi alınabilir
    senedede 2 milyar nakit gelmeye devam edecek
    potansiyelin farkındamısınız ?
    şirket istese şişecam grubunu,anadolu holdingi,kardemiri,arçelik,vestel grubunu,ülker bisküvi,migros,şok market,deva eczacıbaşı ilaç,petkim,aygaz,aksa ,alkim,gübre fabrikaları,soda,sasa,hektaş,kordsa,tav,çelebi,oto kar,enerjisa,aksa,zoren,gibi firmaları bugün çok rahatlıkla alabilirpara %8 faizde atıl yatıyor
    Ve bu saydığınız firmalara milyonlar yatıran yerli yabancı bütün yatırımcılar geri zekalı, bir tek Koza grubunda olduğumuz için bizler akıllıyız. Bu mantıkla tüm herkes Koza tarafından alınabilecek kadar basit şirketlerden çıkıp hemen buraya gelmeli ama yoklar. Bence överken de yererken de ölçüyü kaçırmamalıyız, iyi bir hissemiz var ama sahipsizlik, kayyum yönetimi, rezervlerin soru işaretleri, Gübre ile olan olay vb birçok sebepten sürünüyoruz..

3.  Alıntı Originally Posted by Pyrros Yazıyı Oku
    Ve bu saydığınız firmalara milyonlar yatıran yerli yabancı bütün yatırımcılar geri zekalı, bir tek Koza grubunda olduğumuz için bizler akıllıyız. Bu mantıkla tüm herkes Koza tarafından alınabilecek kadar basit şirketlerden çıkıp hemen buraya gelmeli ama yoklar. Bence överken de yererken de ölçüyü kaçırmamalıyız, iyi bir hissemiz var ama sahipsizlik, kayyum yönetimi, rezervlerin soru işaretleri, Gübre ile olan olay vb birçok sebepten sürünüyoruz..
    ben piyasa değerleri ve net nakit pozisyonu ile karşılaştırma yaptım
    şuanki fiyatlarla yukarıdaki firmaların hepsini alacak finansal gücümüz var
    arçelik 20 milyar ciro yapıyor nette yılda 800-900 milyon kar yapıyor bu bir örnek şirketler döviz borçlu ve kar marjları düşük olduğundan hepsini alacak gücü var bu kapasite mevcut alır almaz satar satmazlar o farklı bir olay
    benim bunu yazmamdaki asıl amaç 4,5 milyar tl şuan %8 faizle boş boş bankada yatıyor bu para sene sonu 6,8 milyarı geçmiş olacak
    bunun bir kısmının yatırıma dönmesi şirket favök ve değerini otomatik arttırır
    bugün zor en 2 milyara alırsın her yılda 2 milyar sermaye artırırsın 3 sene sonra senede 2 milyar kar yapan enerji firman olur bu olduğunda değerleme nasıl olur bunlar sadece örnek
    ana fikir para atıl düzgün faaliyetlerde değerlendirilmesi şirket değerlerini çook yukarı taşır

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    umarım değerlendiren olmuştur.

Alıntı Originally Posted by Melih_2005 Yazıyı Oku
    dün bir , bugünkü seans iki , 2 işlem gününde düşen kanalı yukarı kırıp üzerinde kapatamadık, OLUMSUZ

150 dk lık grafikte ikili tepe ve negatif uyumsuzluklar var , OLUMSUZ

Yazıp çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.
    melih_2005 twitter ( @maden_cevheri )

5. Böyle abartılı övgü ve gaz verici yazılar hep zarar veriyor insanlara, bir tane vardı şuradan aşağısı yok, gökdelenimi arsalarımı sattım aldım, siz ne anlarsınız pis fakirler tarzında yazardı ve ne hikmetse o geldikten sonra da iflah olmadı kağıt, şimdi yine böyle abartılı paylaşımlar görünce rahatsızlık duydum kendi adıma. İfrat ve tefrit vardır bilen arkadaşlar mevcuttur burada da, bu konuda bence hassas olmalı insan. Evet iyi kağıttayız ama demek ki birşeyler iyi gitmiyor ki 6 f/k yı hiç aşamıyoruz, ons dolar fiyatı bizi olumlu anlamda hak ettiğimiz yere taşımıyorsa ve üstüne üstlük bilanço öncesi böyle hayvan gibi şeydiyorlarsa salt elimizden almak için uğraşıyorlar, aman sabır demek komik oluyor. Bu altın fiyatlarının olduğu dönemde Pınsu, Uluun, İztar ve hatta Dogub gibi işçinin maaşını devletin ödediği sözde fabrika hissesi kadar yatırımcına kazandırmıyorsan, frensiz düşüyorsan, yatırım yapanı pişman ediyorsan istersen katrilyon kar açıkla kime ne faydası var. Velhasıl kelam adamlar her türlü kazanıyor, bizler her türlü işin rezilliğini çekiyoruz sonra sermaye piyasalarına küçük yatırımcı gelsin. Yok gelmez ağam gelen ütülüyor her seferinde ve hunilik olan başı da cabası. Hayırlı iftarlar dostlar

6.  Alıntı Originally Posted by Pyrros Yazıyı Oku
    Böyle abartılı övgü ve gaz verici yazılar hep zarar veriyor insanlara, bir tane vardı şuradan aşağısı yok, gökdelenimi arsalarımı sattım aldım, siz ne anlarsınız pis fakirler tarzında yazardı ve ne hikmetse o geldikten sonra da iflah olmadı kağıt, şimdi yine böyle abartılı paylaşımlar görünce rahatsızlık duydum kendi adıma. İfrat ve tefrit vardır bilen arkadaşlar mevcuttur burada da, bu konuda bence hassas olmalı insan. Evet iyi kağıttayız ama demek ki birşeyler iyi gitmiyor ki 6 f/k yı hiç aşamıyoruz, ons dolar fiyatı bizi olumlu anlamda hak ettiğimiz yere taşımıyorsa ve üstüne üstlük bilanço öncesi böyle hayvan gibi şeydiyorlarsa salt elimizden almak için uğraşıyorlar, aman sabır demek komik oluyor. Bu altın fiyatlarının olduğu dönemde Pınsu, Uluun, İztar ve hatta Dogub gibi işçinin maaşını devletin ödediği sözde fabrika hissesi kadar yatırımcına kazandırmıyorsan, frensiz düşüyorsan, yatırım yapanı pişman ediyorsan istersen katrilyon kar açıkla kime ne faydası var. Velhasıl kelam adamlar her türlü kazanıyor, bizler her türlü işin rezilliğini çekiyoruz sonra sermaye piyasalarına küçük yatırımcı gelsin. Yok gelmez ağam gelen ütülüyor her seferinde ve hunilik olan başı da cabası. Hayırlı iftarlar dostlar
    Katiliyorum. Gelecek ile beklentiler kisiden kisiye gore degismekle birlikte, sonucta gercekler ortada. Bunlari yerli yabanci herkes biliyor. Ve hissede hep ayni tas ayni hamam.

Yinede herzaman dedigim gibi bu hisse sabir hissesi. Yeterki yurtdisi piyasalarinda yeni bir satis dalgasi baslamasin. Zaten son zamanlarda yurtdisi piyasalardan nispeten negatif ayrismaya basladik, ustune onlarda bir satis dalgasi gelirse, bizde yansimasi cok daha buyuk olur diye dusunuyorum. Ve bundan tum hisseler etkilenir

7.  Alıntı Originally Posted by Pyrros Yazıyı Oku
    Böyle abartılı övgü ve gaz verici yazılar hep zarar veriyor insanlara, bir tane vardı şuradan aşağısı yok, gökdelenimi arsalarımı sattım aldım, siz ne anlarsınız pis fakirler tarzında yazardı ve ne hikmetse o geldikten sonra da iflah olmadı kağıt, şimdi yine böyle abartılı paylaşımlar görünce rahatsızlık duydum kendi adıma. İfrat ve tefrit vardır bilen arkadaşlar mevcuttur burada da, bu konuda bence hassas olmalı insan. Evet iyi kağıttayız ama demek ki birşeyler iyi gitmiyor ki 6 f/k yı hiç aşamıyoruz, ons dolar fiyatı bizi olumlu anlamda hak ettiğimiz yere taşımıyorsa ve üstüne üstlük bilanço öncesi böyle hayvan gibi şeydiyorlarsa salt elimizden almak için uğraşıyorlar, aman sabır demek komik oluyor. Bu altın fiyatlarının olduğu dönemde Pınsu, Uluun, İztar ve hatta Dogub gibi işçinin maaşını devletin ödediği sözde fabrika hissesi kadar yatırımcına kazandırmıyorsan, frensiz düşüyorsan, yatırım yapanı pişman ediyorsan istersen katrilyon kar açıkla kime ne faydası var. Velhasıl kelam adamlar her türlü kazanıyor, bizler her türlü işin rezilliğini çekiyoruz sonra sermaye piyasalarına küçük yatırımcı gelsin. Yok gelmez ağam gelen ütülüyor her seferinde ve hunilik olan başı da cabası. Hayırlı iftarlar dostlar
    bu hisse hep böyle olumlu bişey yazmıyorum kasadaki para belli maalesef atıl duruyor normalde yazdığım şeyler hep olumsuz,kasadaki atıl parai otel,uçakla gıda nakkliyat şirketleri, madenlerdeki hantal yapı vs
    tahminim fon çıkışı var
    koza grubunda karda olduklarından ve likit bir kağıt olduğundan satıp çıkıyor olabilirler
    kağıt düşmez diye bir şey yok 10 da olu 8 de olur
    hepsi olur ama genel görünüm uzun vade için olumlu
    anlatmak istediklerim bunlardı
    yanlış anlayan gaza gelen varsa kusura bakmasın

8. muhtemelen londra merkezi operasyonda tl ye sıkışan yabancılar teb üzerinden bist 30 genelinde satışta. Bu gram bu fiyatlarda iken bu fiyatlardan kozaa satmak mantıklı değil adam basacak olsa 20 tl den basar dünya kadar da insan alır
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

Sayfa 385/746 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •