Sayfa 406/746 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,241 - 3,248 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    Her gün birbirinden farklı..
    Bı agliyoruz bı gülüyoruz...
    Kimler geldi kimler geçti felekten
    Un elerken deve geçti elekten, demişler

Bugunde un elerken küçük bi devemiz oldu..( 55 krs luk)
    İnşallah tekrar deveyi una donusturmezler..
    11 70 in üstünde tutarlarsa tekrar 12 üzerine atma ihtimali olabilir gibime geliyor ama güven çok az bu adamlara...
    Sayın Boschish
    Düşünsenize 2 yıl önce KRDMD almışsınız 4 liradan 8-10 lira olma hayali ile . Yada Aselsanı 35-40 lardan . Thyo yu 18 lerden .. sodayı 7.5 lardan Tekfenii 20 lerden ... düşünün borsa 150 bine gitse bile maliyete belki gelmez bunlar belki tabi .. ama kozalar öyle değil 6.5 liranın üzerinde kalamazdı bunlar ... çok değil 1 yıl önce ...

Bu açıdan bakarsak -5 + 8 felan ilgilendirmemeli. Bu tahtalarda trade yapmak çok zordur duygusuz olmalı insan bu sebeple bu tahtalar yatırımlıktır . Sabretmek gerek İpek'e bir yılda dipten 3 kattan fazla gitti düşünün .. 4.19 lara kadar kimlerdöktü..

Citi ve Credit'in alımları çok iyi. İşlem hacmi biraz daha artmalı.

Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Sayın Boschish
    Düşünsenize 2 yıl önce KRDMD almışsınız 4 liradan 8-10 lira olma hayali ile . Yada Aselsanı 35-40 lardan . Thyo yu 18 lerden .. sodayı 7.5 lardan Tekfenii 20 lerden ... düşünün borsa 150 bine gitse bile maliyete belki gelmez bunlar belki tabi .. ama kozalar öyle değil 6.5 liranın üzerinde kalamazdı bunlar ... çok değil 1 yıl önce ...

Bu açıdan bakarsak -5 + 8 felan ilgilendirmemeli. Bu tahtalarda trade yapmak çok zordur duygusuz olmalı insan bu sebeple bu tahtalar yatırımlıktır . Sabretmek gerek İpek'e bir yılda dipten 3 kattan fazla gitti düşünün .. 4.19 lara kadar kimlerdöktü..
    Hocam kozaa dan çok bi şikayetim yoktu..
    İniş çıkışlarına alışmıştım ta ki bu ipek olayı çıkana kadar..
    İpeğin devamlı çıkması ve kozaa nin yerinde sayması ve hatta düşmesi sinirlerimi bozdu..
    Kendimi kandırılmış ve dolandirilmis hissettim..
    Yoksa yukarda Allah var 6 TL den aldığım kozaalara hiç dokunmasam 2 misli yapmıştı..
    Tabii devamlı bakınca alıp satıyoruz , hastalık işte..
    Yanii kısacası benim canımı sıkan ipek olayı..
    Düşmanım ya bu ipege))
    Amann kimse alınmasın ,dusmanliğim birazda kıskançlıktan)))

Yatırım Finans aldıklarını satınca 10 kademe indirdi.

5. Kapanis onemli. Bakalim hayirlisi

6.  Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    İpeğin devamlı çıkması ve kozaa nin yerinde sayması ve hatta düşmesi sinirlerimi bozdu..
    Yoksa yukarda Allah var 6 TL den aldığım kozaalara hiç dokunmasam 2 misli yapmıştı..
    Düşmanım ya bu ipege))
    Sn. Bochish, arkadaşın da dediği gibi bu hisseler çok sık işlem yapana kafayı yedirtir ama sabırlı olanı hiç üzmemiştir. Ben de 2016'dan beri kozaa-ipeke arasında pair trade ediyorum ve çok şükür yaptığım pair trade'ler ile buraya ayırdığım lotları 2,3 katına çıkardım. Gruptaki son iki işlemim şöyle: Kozaa/İpeke oranı 1,33 iken İpek almıştım, o zaman (iki ay önce) ipeke forumunda ipeğin çöp olduğu kozaa'daki payı olmasa sadece kağıt üstünde bir şirket olduğu söyleniyordu. Oran 1,23'e düşünce görece iskontolu olduğunu düşündüğüm için Kozaa'ya geçtim. İki gün öncesine kadar bu oran 0,84'e düşmüştü ve şu anda 0,91 tabii ki 1,23'iken değil 0,84 iken geçmek isterdim. Ama piyasanın neyi nereye kadar abartabileceğini kestirebilmek mümkün değil o yüzden çok fazla ekrana bakmayıp temel rasyolardan kopmamak daha sağlıklı diye düşünüyorum. Bir gün bu oran yine 1,4-1,5'lere çıkacak ve o gün de kozaa'nın ipeğe göre ne kadar değerli olduğu konuşulacak, ipeke'de olanlar acaba yanlış mı düşünüyorum diye düşünecek. Yıllarca bunların tekrarını yaşadım. Aslında ikisi de aynı şirket, fiyat farkını yaratan ise algı. Bu görüşüm ipeke pahalı demek değildir, bana göre mevcut altın fiyatlarıyla üç şirket de ucuz. Göreli iskontodan bahsediyorum. Kalın sağlıcakla..

Yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim olup yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Kozaa üzerinden grupta hakimiyeti kuruyor tahtacı farketmez amacı İpek'e ile makası kapatmak . Sözde basıyormuş gibi yapıp yukarı sürüyor . Kaç milyon satış yedi halen ayakta artık takasların pek hükmü YÖK . Trader olanlar için ayrı . tam satmak istediğiniz yerden böyle döndürüyorlar işte Dün - ler bugün +5 ler

Endekse satış gelmezse , grup hakkında olumsuz bir açıklama gelmezse bunlara ölüm yok .
    Hocam ipeke biraz tatsız duruyor, mal mı veriyorlar yoksa satışı sindirip güç mü topluyor ?

Değerli yorumunuzu rica ederim..

8.  Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    Düşmanım ya bu ipege))
    Tahtacı ters haraket ediyor bizim battık bittik dediğimiz yerde o kaldırıyor .uçacak dediğimiz yerde basıyor bunu yapmasa düşün piyasada ne kadar oyuncu var alır götürür fizana bunlar .. aslında küçük yatırımcıdan öte piyasadaki oyuncuların üzerine oynuyor .
    Gübre hissesi de 2.5 şardan 20 kere gitti olay kozaa İpek'e değil sadece ... bist 30 en sağlam al yat derlerdi yan tahtalar rekor üstüne rekor kırıyor . Şuan piyasa taban açtığımız günlerinde unuttu işte bu sebeple insanlar para kaybediyor .

Sabırlı olmayı trade yapmak istiyorsanız benim fikrim bu küçük parayla yapmanızı eksilerde desteklerde toplayıp dirençlerde satarak daha çok deneyim kazanmanız daha iyi olur ana maldan lot kaybetmezsiniz

Sayfa 406/746 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •