Sayfa 464/746 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,705 - 3,712 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Kozanın sermayesi 388 İpek sermaye 260 İpek kozaa yüksek olması içim sermayenin 155 milyondan düşük olması gerekir iki firmasında kendi faaliyetleri yok tek faaliyetleri Koza altına ortaklık kimse bana İpek’in 15.5 mantıklı bir şekilde açıklayamaz deşiğim gibi İpek sermaye 155 milyon olsa bu kabul edilebilir bir durum olurdu hisse başı karı kozaa dan daha iyi olurdu şu projeksiyonda hisse başı karı çok daha düşük , Koza altın kar dağıtacak ATp karı alacak atp kar dağıtacak İpek anca kar alıyor garip fiyatlama
    ewt koza esas falıyet karında cok ıyı sark kurnazı coktur burda makas bence kapanacak bence koza bılancosu ıpekten daha ıyı ytd..

2. Kozaa faaliyet raporunda konaklıdan hiç bahsedilmemiş neden acaba??

3. son gelen bılancolara gore ıpek fk 9 koza ve kozal 6 buyurun kım kımın elınden mal alacak ytd..

4. benimde dikkatimi çekti
    maden arama ruhsat işlerini kozal a devretti o yüzden olabilirmi

Kozaal bilançosu kötü gelmiş

ASUS_X00TD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Sanmiyorum orda da bahsetmiyor

7. Geçen seneyle kıyaslandığında faaliyet karına kadar hiç bir sorun yok... Sorunlar şunlar... Benim gördüğüm tabi ekleme yapılabilir.

*üretim geçen seneye kıyasla aynı olsa da, bir önceki çeyrekteki kadar enfes değil. (olumsuz. aslında bunu faaliyet karı sorunu olarak düşünmeliyiz. o yüzden olumsuz.)

*net kar içerisindeki faiz gelirlerinin yüzdesi geçen seneki kadar değil. haliyle faiz gelirleri geçen seneki etkisini gösteremedi. (çok normal vadeli mevduat geçen seneki gibi değil, ama bu, şirketin parasını mevduatta tutmasının büyük mallık olduğu gerçeğini değiştirmiyor)

* Vergi... Bu gelire, bu vergi oranı geçen seneye kıyasla fazla.... buradan da "haşırt on the blackboard" olmuş.

Sonuç; satışların, faaliyet karının, brüt karın %50 arttığı yerde, yukarıdaki sebepler net kar artışını %10'da bırakmış.

8. *KOZAA 1. Çeyrek Net Dönem Karı 153,940,000 TL aracı kurumların beklentisi doğrultusunda (veriyi veren şirket) bir kar ama bizim beklentimiz daha yüksekti. Bana göre kasıtlı üretim düşürüldü ya da saklanıyor. Devlet spek ve aracı kurumlara da güvenmiyorum doğrusu. Bu süreçte fiyatı düşük tutmak istiyorlar. Gübre fabrikaları koza ile nasıl bir anlaşma yaptı bilmiyoruz. Gübre biliyor koza biliyor ama bizler bilmiyoruz. Bir ay sonra gübre genel kurulunda yatırımcılarına bu konuda bilgi vereceklermiş gk gündem maddelerine göre. Bize neden vermiyorlar bilgiyi? Daha bir hafta önce devlet şirket spek işbirliği içinde demiştim. Ben buna inanıyorum, çok büyük bir oyun içinde olduğumuza inanıyorum. Bu bilanço muhtemelen hisseyi %10-15 düşürür, düşmesi de gerekir. Dolar bazında uzun vade dirençte olduğumuzu biliyorsunuzdur her halde. Bunun teknik analiz anlamı eğer hisse 12.50 yi yukarı kırmazsa en az %20 aşağı düşecek demektir. Ama oyun oynuyorlarsa en fazla 11.93 e dayanır hisse toplanır 2hafta sonra da 14lere gider. Aslında 14ler alma yeridir çünkü 12.50nin yani uzun vadeli dolar bazlı direncin kırılması demek 23lere kadar önü çok açık demek.. Genellikle uzun vade dolar direnci kırıldıktan sonra 1hafta ya da 5ay içinde %40-50 prim yaptırılır orada bekletilir, toplanmaya devam edilir ve yukarı devam eder.. speği de ifşa etmiş olduk bu arada.. Ben hissemi kaptırmam arkadaş 1ay sonra gübre gk toplantısında bilgi verilecek zaten diğer bilançoya da 2 ay kalmış zaten. Öte yandan şirketler 6. ay sonuna kadar olağan gene kurul yaparlar bunun duyurusu da 1ay önceden yapılır. Cuma yani bugün itibariyle süre doluyor neden yapılmıyor genel kurulumuz? Yargıtayda ne oldu? Kimsenin bilgi verdiği yok. Benim de şüphe duymam çok normal haliyle. Yapacak bir şey yok toplamaya devam ucuz fiyatlardan.
    Son düzenleme : yasemin5566; 29-05-2020 saat: 03:46.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 464/746 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •