Sayfa 472/746 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,769 - 3,776 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Ons 1748 dolar bakalım ne kadar baskılayacaklar kozalakları.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

3.  Alıntı Originally Posted by miranefe Yazıyı Oku
    daha gecenlerde bilancodan sonra 2 tavani var diyen şimdi kalkmış düşmesi gerekir diyor. Samimiyetle söylüyorum sizin yerinizde olsam artik yazmazdim o kadar ifşadan sonra.

Sm-n910h cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    yasemın hm a bos yere laf sokacagınıza kendınız bıraz bı seyler uretın jorc lar bırakın bayan yazsın sonuna kadar destek benden

4. Bu sayfada 5-6 tane Spek çalisan troll var bilen biliyoda bilmeyen napsın Bi tanesi basharfi Y Ons cikmis tavan tavan gitcekmis, harika bilanco gelcek cift tavan cekcekmis, kagit 13 TL deyken bankadan kredi cektim aldim, evi satip alcam, burdan almicamda nerden alcam felanlar filanlar . Bunlara aldanan varsa gecmis olsun. Gecmis yazilarina bakin gorursunuz. Insanlar 3 kurus parayi zor kazaniyo bunlar da o 3 kurusa goz dikmisler!! Kozaa bilanco acikladiktan sonra surekli duzeleltme yiyen bir kagit, iste kagidin tarini bilmeyenlere mal tasitip duruyolar. Neyse herkes kendi ozgur iradesiyle incelesin karar versin, temel ve teknik calisan kazanir, kagida katolik nikahi kiymaya calisanada her kagit izdirap olur. YTD

5.  Alıntı Originally Posted by Ceko Yazıyı Oku
    yasemın hm a bos yere laf sokacagınıza kendınız bıraz bı seyler uretın jorc lar bırakın bayan yazsın sonuna kadar destek benden
    1.si Yasemin kadin degil , baska sayfalardan bilen biliyo

6.  Alıntı Originally Posted by dealer54 Yazıyı Oku
    Bu sayfada 5-6 tane Spek çalisan troll var bilen biliyoda bilmeyen napsın Bi tanesi basharfi Y Ons cikmis tavan tavan gitcekmis, harika bilanco gelcek cift tavan cekcekmis, kagit 13 TL deyken bankadan kredi cektim aldim, evi satip alcam, burdan almicamda nerden alcam felanlar filanlar . Bunlara aldanan varsa gecmis olsun. Gecmis yazilarina bakin gorursunuz. Insanlar 3 kurus parayi zor kazaniyo bunlar da o 3 kurusa goz dikmisler!! Kozaa bilanco acikladiktan sonra surekli duzeleltme yiyen bir kagit, iste kagidin tarini bilmeyenlere mal tasitip duruyolar. Neyse herkes kendi ozgur iradesiyle incelesin karar versin, temel ve teknik calisan kazanir, kagida katolik nikahi kiymaya calisanada her kagit izdirap olur. YTD

Merhaba sn Desler54

5-6 tane speğe çalışan derken bende üzerime alınarak yazmak istiyorum . Öncelikle şunları sorayım size;

1. Borsa yatırım yeridir midir ? İnsanlar ihtiyacı olan parası ile mi yatırım yapmalıdır yoksa düşsede umursamam yatırıma devam edeceğim , zaten bu paraya ihtiyacım yok diyerek mi haraket etmelidir ?

2 . Kozaa dahil ben hiçbir hisse için zirvede almam Ama elimde varsa stop noktamı kırıp altında Kapanış yapmadan Satmam dedim.diyelim ki birileri aldı buralardsn . Kozaa her zaman zirveleri kırmış mıdır ? Bekleyen hiç zarar etmiş midir ?

3. Kozaa 9.4 lardan 7.7 lere kadar bastılar . 8.9 lardan 5.2 lere kadar bastılar şu 1 yılda hiç satmamış olandan zarar eden olmuş mu ? Bu haraketleri yaparken -10 -15 ler havada uçuşurken sizin gibi karamsar yazanlar sonradan neler yazmış ?

4. Bu soru değil ama size şunu söyleyeyim kozaa investing gibi yerlerde 8 -9 lşra olmuş buradan daha nereye gidebilir 5 liralara tekrar düşecek diye ısrar edenler çıktı bakın bu işte Manipülasyondur. Sattırmak için bir harakettir ve sonra 13 lere gitti %55-60 civarı az mı para ?

5. Siz trade ederken kaç kere sattınızda koxayı kaç kere dipten aldınız ? Malum hep 8 lira -9 tepe diyenler satanlar pişman , 10 liradan satanlar pişman daha düşer korkusuyla dipten alamadılar .

6 . Yasemin hanım spek mi bilmem ama Spekülasyon ayrı manipülasyon ayrı sonuçta bu kağıt 5.2 lerden 13 lere geldi dipten 2.5 kat 1 yılda . 9 lşradan ise %35 civarı gitti önceki tepesinden yani .

10. İpeke 4 liradan 15.5 lara gitmesini 1 yıl önceden düşünebilir miydiniz ? Kaç kerr 4-7 lira hatsketi yaptı -10 lar -13 ler gördü ben yaşadı. Biliyorum . Bir halt olmaz kozaanın peşine takılır ancsk deniyordu .

Bakın bu düşünce ile bir yere varılmaz insanları suçlamayın . Burada yeni katılan arkadsşlara şunu söyleyeyim hangi hisse olurda olsun beklentinix bile olsa stop noktanız belli olsun . Ama beklenti olduğu için stop yapmak zorunda kalırsanız dahada düşerse hisseniz, alt desteklere bakın . eğer garsntici olmak isterseniz , Mesela 11.5 altına gelirde satarım üzerine atarsa alırım demelisiniz. Bu örnektir sen 11.5 dan sattıysan hisse 7 liraya düşse bakaç
    rsın dönüş varmı . En Garanti yol ise tekrar 11.5 üzerine atarsa almaktır . çünkü beklenti vadır .

Bu tahtacı daha çok avlar bu düşünceler ile . 13 lira üzerine atınca 17-18 kadar yol var ya bu kazanç için en kötü elde tutulur , yada stopu %10 aşağı koyarsınız beklersiniz. Geleceği Allah bilir de böylr suçlamayın . Tüpraş , Krdmd , Garan , ekgyo bir ton bist 30 hissesindekiler kan ağlıyor ... azcık sabır ya hu

7.  Alıntı Originally Posted by sde Yazıyı Oku
    devlet vergi üzerinden kozalardan ciddi para topluyor.
    bak buna katılıyorum devletın memuru kozalardan maas alıyor ınkarı yok emısyon yılbasından berı yuzde 50 artmıs ucuz kozamı topluyolar ne

8. Koza grubu bilanço sonrası genel görünüm yorumum şu;
    1 kârın beklentiden az çıkması OLUMSUZ
    2 sebebin vergi nedeniyle olması ( üretim kaybı, faaliyet durması, kaza vb nedenlerden değilde) OLUMLU
    3 ons fiyatlarının sürekli artma eğilimi (ortalama ons geçen yıla göre 200 dolar fazla) OLUMLU
    4 üretim maliyet artışı OLUMSUZ
    5 araştırma gider kalemi iki katı artmış OLUMLU
    6 şirketlerin tek bir ceo tarafından yonetilme kararı ve bunun yeni yapılanma beklentisi yaratması OLUMLU
    7 sirketler aleyhine bütün gelişmelerin (söğüt mahkeme sonucu vb.)fiyatlan mis fakat lehte olan yada olabilecek haberlerin henüz fiyatlanmamis olması OLUMLU
    8 sirketlerin her geçen gün nakit varlıklarını artiyor ve zaman geçtikçe daha da artacak olması OLUMLU
    9 butun banka ve aracı kurumların beklenti ve tavsiye listelerinde bulunuyor olmaları (istisna yok...)OLUMLU
    10 altın ve döviz alımında vergi getirilmesi ve bu kararın bir kısım uzun vadeli altın yatırımcısını hisseye yönlendirmesi OLUMLU
    11 uzun bir süredir takaslarda yabancı çıkışı varken son dönemde yabancı girişi gözlenmesi OLUMLU

Aksini iddia edecek yada ilave de bulunacak arkadaşların katkıları ,aydinlanmamiza ve yön bulmamizda yardımcı olur .. teşekkürler

Sayfa 472/746 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •