Sayfa 473/746 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,777 - 3,784 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by dealer54 Yazıyı Oku
    bu sayfada 5-6 tane spek çalisan troll var bilen biliyoda bilmeyen napsın bi tanesi basharfi y ons cikmis tavan tavan gitcekmis, harika bilanco gelcek cift tavan cekcekmis, kagit 13 tl deyken bankadan kredi cektim aldim, evi satip alcam, burdan almicamda nerden alcam felanlar filanlar . Bunlara aldanan varsa gecmis olsun. Gecmis yazilarina bakin gorursunuz. ınsanlar 3 kurus parayi zor kazaniyo bunlar da o 3 kurusa goz dikmisler!! Kozaa bilanco acikladiktan sonra surekli duzeleltme yiyen bir kagit, iste kagidin tarini bilmeyenlere mal tasitip duruyolar. Neyse herkes kendi ozgur iradesiyle incelesin karar versin, temel ve teknik calisan kazanir, kagida katolik nikahi kiymaya calisanada her kagit izdirap olur. Ytd
    en cokta katolık nıkahı kıymaya guldum ne zamandan berı katolık nıkahı kıydınız mılet aranızda evangelıs olan varmı yanı ıpek veya kozal

2.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Merhaba sn Desler54

5-6 tane speğe çalışan derken bende üzerime alınarak yazmak istiyorum . Öncelikle şunları sorayım size;

1. Borsa yatırım yeridir midir ? İnsanlar ihtiyacı olan parası ile mi yatırım yapmalıdır yoksa düşsede umursamam yatırıma devam edeceğim , zaten bu paraya ihtiyacım yok diyerek mi haraket etmelidir ?

2 . Kozaa dahil ben hiçbir hisse için zirvede almam Ama elimde varsa stop noktamı kırıp altında Kapanış yapmadan Satmam dedim.diyelim ki birileri aldı buralardsn . Kozaa her zaman zirveleri kırmış mıdır ? Bekleyen hiç zarar etmiş midir ?

3. Kozaa 9.4 lardan 7.7 lere kadar bastılar . 8.9 lardan 5.2 lere kadar bastılar şu 1 yılda hiç satmamış olandan zarar eden olmuş mu ? Bu haraketleri yaparken -10 -15 ler havada uçuşurken sizin gibi karamsar yazanlar sonradan neler yazmış ?

4. Bu soru değil ama size şunu söyleyeyim kozaa investing gibi yerlerde 8 -9 lşra olmuş buradan daha nereye gidebilir 5 liralara tekrar düşecek diye ısrar edenler çıktı bakın bu işte Manipülasyondur. Sattırmak için bir harakettir ve sonra 13 lere gitti %55-60 civarı az mı para ?

5. Siz trade ederken kaç kere sattınızda koxayı kaç kere dipten aldınız ? Malum hep 8 lira -9 tepe diyenler satanlar pişman , 10 liradan satanlar pişman daha düşer korkusuyla dipten alamadılar .

6 . Yasemin hanım spek mi bilmem ama Spekülasyon ayrı manipülasyon ayrı sonuçta bu kağıt 5.2 lerden 13 lere geldi dipten 2.5 kat 1 yılda . 9 lşradan ise %35 civarı gitti önceki tepesinden yani .

10. İpeke 4 liradan 15.5 lara gitmesini 1 yıl önceden düşünebilir miydiniz ? Kaç kerr 4-7 lira hatsketi yaptı -10 lar -13 ler gördü ben yaşadı. Biliyorum . Bir halt olmaz kozaanın peşine takılır ancsk deniyordu .

Bakın bu düşünce ile bir yere varılmaz insanları suçlamayın . Burada yeni katılan arkadsşlara şunu söyleyeyim hangi hisse olurda olsun beklentinix bile olsa stop noktanız belli olsun . Ama beklenti olduğu için stop yapmak zorunda kalırsanız dahada düşerse hisseniz, alt desteklere bakın . eğer garsntici olmak isterseniz , Mesela 11.5 altına gelirde satarım üzerine atarsa alırım demelisiniz. Bu örnektir sen 11.5 dan sattıysan hisse 7 liraya düşse bakaç
    rsın dönüş varmı . En Garanti yol ise tekrar 11.5 üzerine atarsa almaktır . çünkü beklenti vadır .

Bu tahtacı daha çok avlar bu düşünceler ile . 13 lira üzerine atınca 17-18 kadar yol var ya bu kazanç için en kötü elde tutulur , yada stopu %10 aşağı koyarsınız beklersiniz. Geleceği Allah bilir de böylr suçlamayın . Tüpraş , Krdmd , Garan , ekgyo bir ton bist 30 hissesindekiler kan ağlıyor ... azcık sabır ya hu
    Merhaba sn.Feragat, ben asla sizi kastetmedim. Tespitleriniz gayet basarili bence. Borsadaki ana sorun hisseler uzerindeki algi ki borsamiz tamamen algilar uzerine donuyor 1,2 senedir. Daha dun 9 TL gorunce batiyo dedikleri Thy sanki hersey yoluna girmis gibi , 1 senede toparlayamayacak havacilik sektoru hicbisi olmamis gibi neredeyse eski fiyatina gelecek. Koza grubu bazinda ise zaten bu fiyatlamalar normal degil. Ipek in FK sinin ana grup kagitlarindan yuksek FK ile islem gormesi gibi. Keza dediginiz gibi Bankacilik kagitlariysa nerdeyse 2011 fiyatlarinda ki gelir gider dengelerinde o kadar bozulma yokken. Velhasil Spek olmadan zaten tahta gitmez de simdi bi kagidi %10 asagidan almak var bi de %10 yukardan almak var. Yuksek montanli islem yapanlar icin cok ciddi marjlar. Kucuk yatirimci uzun vade ben beklerim modundaysa zaten ona da cok diyecek bisey yok. Hayirlisi herkese bol kazanclar olsun ama dedigim gibi art niyetli yazi yazan arkadaslar uzerine alinabilir. Selamlar sevgiler

3. ıyı aksamlar arkadaslar ıpek kozaa kozal hepsınden vardı portfoyde yuzde 52 ıpek 45 kozaa yuzde 7 kozal vardı 7.5 malıyetlı ıpeklerımı kozaa nın 1.5 ustunde ucuz vermısım bıraz daha yukardan verebılırmısım neyse yenı kozaaların malıyetı 6 yl ye geldı eskılerde 8.3 malıyetlı kozal 75 yaında 11 kg gumus 3.5 malıyetlı yarım da gr altınla 300den yola devam edıyoruz bırada gıda bakıyorum pazardan veya ılac deva gozumdeydı o 7.72 en 1 lot portfoyle duruyo bılanco su ıyı geldı gercekten tavanlardan tabanlardan cok kazanan oldu hısse sı az ondan olsa gerek 15 ın altı zor sanırım

4. *************** *
    TMSF Fon*Kurulunun 2020/168 sayılı kararıyla Ankara Sulh Ceza Hâkimliklerinin muhtelif*kararlarıyla ve 7083 sayılı Kanun'un (677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname)*7'nci maddesi uyarınca aşağıda yer alan Koza Grubu şirketlerine CEO olarak Sn.*İsmet Demir'in atanmasına karar verilmiştir.
    Koza Altın*İşletmelerinde Genel Müdürlük görevinde bulunan Sn. Salih Güzel ve Koza Anadolu*A.Ş. şirketinde Genel Müdür, Koza Altın İşletmelerinde Genel Müdür Yardımcısı*olan H.Semih Demircan görevlerinden ayrılmışlardır.
    Ek olarak*Koza Altın İşletmelerinde ve Koza Anadolu Metal Madencilik şirketinde Genel*Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Sn. Serhat Ödük ve Koza Altın*İşletmelerinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Sn. Şevket*Çetin görevinden ayrılmıştır.
    Kamuoyunun bilgilerine sunarız.
    Saygılarımızla.
    *
    İpek Doğal Enerji Kaynakları Araştırma*Ve Üretim Anonim Şirketi
    Koza Altın işletmeleri Anonim Şirketi
    Koza Anadolu Metal Madencilik işletmeleri*Anonim Şirketi

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. kozanın verimli mağdenleri ya bitti ya bitiyor bundan sonra maalesef üretim maliyetleri artarak devam edecek
    ama bu lavuk analistlerin fiyatladığı gibi 3 senede bitmeyeceği faaliyet raporlarındanda belli 2020-2021-2022-2025 hepsi şimdiden hazır thy konusunda buradaki arkadaşlara %100 katılıyorum
    uçmayan uçaklarla thy uçtuğu zamanın üstüne gidiyor gel gel yapıp verecekler metrosu olmayan havalimanına taşınmış milyonlarca dolar masraf etmiş işler durmuş uçakların 2. el değeri düşmüş ama thy ve pegasus çelebi ile uçuyor
    koza grubuda beklentiden 40 milyon az kar üretmiş 430 yerine 390 kar gelmiş hisseler yerlere düşmüş
    garip gerçekten garip
    koza bu yıldan sonra düşüş başlar öyle eskisi gibi 300-400 milyon dolar karlar görülmeyecek ama analist lavukların beklediği gibi 3 sene sonra tükkanıda kapatmayacak
    ben 3 yıl sonra şu durumda 150-200 milyon dolar net kar (ana faaliyet ) elde edecek bir firma görüyorum

6.  Alıntı Originally Posted by dealer54 Yazıyı Oku
    Merhaba sn.Feragat, ben asla sizi kastetmedim. Tespitleriniz gayet basarili bence. Borsadaki ana sorun hisseler uzerindeki algi ki borsamiz tamamen algilar uzerine donuyor 1,2 senedir. Daha dun 9 TL gorunce batiyo dedikleri Thy sanki hersey yoluna girmis gibi , 1 senede toparlayamayacak havacilik sektoru hicbisi olmamis gibi neredeyse eski fiyatina gelecek. Koza grubu bazinda ise zaten bu fiyatlamalar normal degil. Ipek in FK sinin ana grup kagitlarindan yuksek FK ile islem gormesi gibi. Keza dediginiz gibi Bankacilik kagitlariysa nerdeyse 2011 fiyatlarinda ki gelir gider dengelerinde o kadar bozulma yokken. Velhasil Spek olmadan zaten tahta gitmez de simdi bi kagidi %10 asagidan almak var bi de %10 yukardan almak var. Yuksek montanli islem yapanlar icin cok ciddi marjlar. Kucuk yatirimci uzun vade ben beklerim modundaysa zaten ona da cok diyecek bisey yok. Hayirlisi herkese bol kazanclar olsun ama dedigim gibi art niyetli yazi yazan arkadaslar uzerine alinabilir. Selamlar sevgiler
    Teşekkür ederim şahsım adına böyle düşünmeniz beni mutlu etti . Kusra bakmayın ben boş yere üzerime alınmışım . İpeke grup girdi derken boş yere söylemedim . Yabancılar çıkıyordu büyük kağıtlardan banka ve Tüpraş gibi büyük kağıtlardan. paralarının bir kısmını küçük kağıtlara ve sanayi hisselerine pgsus gibi hava yolu hisselerine soktular . Borsamızda Hintli gibi vurguncu dış kaynaklar mevcut. Bunlar değerli şirketlere girmek yerine zarar eden yada az çok biraz hikayesi olmuş olabilecek hisselere giriyorlar . Amaçları küçük yatırımcının borsaya akın akın girdiklerini gördükleri için tahtaları 3-5 kat yükselterek yukarıdan millette dağıtmak .

Kozaa grubunda İpek'e yi seçtiler. investing ve telegram grublarında YouTube da 70 lira olacak söylentini oluşturarak takastada bunu göstermeleri. Artık borsa eski borsa değil diğer kağıtlar buradan sert aşağı gitseler tekrar zirvelerini görmeleri belki yıllarca sürebilir fakat kozalar öyle değil.

Benimde çok canımı sıkan bir durum borsanın bu halde olması . Soda sanayi gibi şirket ilk çeyrek 400 milyon kar açıklarken piyasa değeri 5.6 milyar tl . Fk 4.6. kozal 390 milyar tl kar 11.3 milyar piyasa değeri , kozaa 4.6 milyar tl piyasa değeri .

Bakıyorsun soda , şişecamın gibi hisselerinde hikayesi var şuan perişan hisseler . Kozaalarda geçen yıllarda yaşananlar şimdi onlarda yaşanıyor . Ama piyasa bir şekilde fiyatlayacaktır . Şişecamın altında toplanacak şirketler ve çok güzel bir hikayenin başlangıcı olacak .piyasa bakın bu güzel durumu fiyatlamaz iken yan tahtalar gidiyor bu akıl alır gibi değil ama madem böyle oynuyorlar bizde kurallarına göre oynamalıyız .

Kesinlikle burada şişecamı sodayı şişirdiğim pazarladığım anlaşılmasın bunlar zaten pazarlanacak hisseler değiller . Piyasanın o hisseleri de nasıl harcadığı görülsün diye örnek verdim . Geçen yıl kozaa en kötü 15 20 lira diyordum , İpek'e içinde öyle . Büyük testereler oldu neler oldu neler bu seviyelerde bile olması çok güzel .

Kozalara benzetiyorum şişecamı bakalım bunu da tutturabilecek miyiz hayırlısı diyelim kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir aynı isyanlar orada da görüyorum ondan bahsettim birde . Emin'im şişecam 10 lira olsa 9 liradan alan 12-13 neden olmadı diye bekleyecek bu işler böyle demek

7.  Alıntı Originally Posted by dealer54 Yazıyı Oku
    Bu sayfada 5-6 tane Spek çalisan troll var bilen biliyoda bilmeyen napsın Bi tanesi basharfi Y Ons cikmis tavan tavan gitcekmis, harika bilanco gelcek cift tavan cekcekmis, kagit 13 TL deyken bankadan kredi cektim aldim, evi satip alcam, burdan almicamda nerden alcam felanlar filanlar . Bunlara aldanan varsa gecmis olsun. Gecmis yazilarina bakin gorursunuz. Insanlar 3 kurus parayi zor kazaniyo bunlar da o 3 kurusa goz dikmisler!! Kozaa bilanco acikladiktan sonra surekli duzeleltme yiyen bir kagit, iste kagidin tarini bilmeyenlere mal tasitip duruyolar. Neyse herkes kendi ozgur iradesiyle incelesin karar versin, temel ve teknik calisan kazanir, kagida katolik nikahi kiymaya calisanada her kagit izdirap olur. YTD
    Yalan söylüyorsunuz
    yazdıklarımı okuyacak olursanız yılbaşına kadar %60 çıkacak borsa da %20 düşecek spek bu şekikde %20 fark yaratacak demişim. kağıt 13deyken kredi alırım demedim. pazartesi kredim çıktı 8.30 tabandan yarısıyla aldım diğer yarısıyla da 7.50 den aldım.. ve hisse 12lere geldiğinde 5 yıllık kredi faizini çıkardım demiştim.
    bilançonun %20 civarı yani iki tavan beklentisinde olduğumu söyledim fakat bilanço düşük geldiğinde düşecek deyip uyardım ve herkes sinirlendi ama gerçekleri gördü sonuçta.
    bu bilgileri daha önce yazdıklarımı onaylar ama yalan söylemeniz nedeniyle siz de engellendiniz.
    ben alış yapmayın diye uyarırken herkes çıkacak dedi. Çıkacak diyenler speğin adamıdır demiyorum şüphe duyun diyorum. Doğru söyleyeni eleştirenlerden spekin adamı olabilir dikkat edin arkadaşlar.
    Nal taşıtmak ne demek? İnsanlar etkilendi ve bu hissede kaldı doğru mu? İyi de bu hisse kriz seviyesine çok yakın zaten. garan petkim filan taşısaydınız zarar etmiştiniz bu kağıtta zarar eden yatırımcı yok. görünen köy kılavuz istemezken ciddi ciddi spek adamı olabileceğinizden şüpheleniyorum ama artık ilgilendirmiyor engellisiniz.

Ha bir de ben kadın değilmişim diyerek yalan söylüyor. diğer sayfalarda yazmışım filan. Yazdıklarıma profilimden ulaşır dileyen kişiler. Ne hasta ruhlu insanlarla uğraşıyoruz ya
    Son düzenleme : yasemin5566; 30-05-2020 saat: 23:20.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by furki Yazıyı Oku
    Koza grubu bilanço sonrası genel görünüm yorumum şu;
    1 kârın beklentiden az çıkması OLUMSUZ
    2 sebebin vergi nedeniyle olması ( üretim kaybı, faaliyet durması, kaza vb nedenlerden değilde) OLUMLU
    3 ons fiyatlarının sürekli artma eğilimi (ortalama ons geçen yıla göre 200 dolar fazla) OLUMLU
    4 üretim maliyet artışı OLUMSUZ
    5 araştırma gider kalemi iki katı artmış OLUMLU
    6 şirketlerin tek bir ceo tarafından yonetilme kararı ve bunun yeni yapılanma beklentisi yaratması OLUMLU
    7 sirketler aleyhine bütün gelişmelerin (söğüt mahkeme sonucu vb.)fiyatlan mis fakat lehte olan yada olabilecek haberlerin henüz fiyatlanmamis olması OLUMLU
    8 sirketlerin her geçen gün nakit varlıklarını artiyor ve zaman geçtikçe daha da artacak olması OLUMLU
    9 butun banka ve aracı kurumların beklenti ve tavsiye listelerinde bulunuyor olmaları (istisna yok...)OLUMLU
    10 altın ve döviz alımında vergi getirilmesi ve bu kararın bir kısım uzun vadeli altın yatırımcısını hisseye yönlendirmesi OLUMLU
    11 uzun bir süredir takaslarda yabancı çıkışı varken son dönemde yabancı girişi gözlenmesi OLUMLU

Aksini iddia edecek yada ilave de bulunacak arkadaşların katkıları ,aydinlanmamiza ve yön bulmamizda yardımcı olur .. teşekkürler
    madde 4 e var itiraz.
    Eğer vergi giderini maliyete yansıtıyorlarsa üretim maliyeti olarak görmemek gerekiyor. Durup dururken üretim maliyeti aşırı artmaz. Neden bu kadar vergi çıktı kaynağı ne olabilir bilmiyoruz şimdilik belki de çok olumlu bir şey vardır gizledikleri. Sonradan haberi çıkar umarım..
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 473/746 İlkİlk ... 373423463471472473474475483523573 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •