Sayfa 490/746 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,913 - 3,920 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by Ceko Yazıyı Oku
    o zaman sayın fukı soyle bır durum ortaya çıkıyor genel kurulda dusunup karar verecekler bu ısı tek basımıza bızmı yapalım yoksa kozal çıkarsın bıze kar payımı versıne gelecek ıs o durumda gübre asagı kozal yukarı sanıyorum
    Gübre fabrikaları ellerindeki madenin değerini anlamak için sadece kozadan bilgi ve belgeyi satın alıyor.Bunu etüd edip ya kendileri işletecek yada ortak arayışına gidecekler.Dünya borcu var gübretaşın .Konu kafalarında netleşince kozanın yapı ekipman ,kozaya ait komşu maden sahasına talip olmak için ortak arayışına girerler.Yada kozayla anlaşmaya gidebilirler.Bu 33 milyonluk anlaşma yol haritası belirlemek için ilk adımdır diye düşünüyorum.
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

2.  Alıntı Originally Posted by Ceko Yazıyı Oku
    o zaman akla soyle bır soru geliyor nıye sırket parasını tl de atıl tutuyor gıt ıserbest pıyasadan kulce altın al ıhtıyacın olduğu zaman yatırım yapıcagın zaman bozdur sırket bu seklılde zarar ettırılıyor genel kurul olsa ılk sorucagım soru bu olur
    Bir ülke kendi parası yerine başka paralara güveniyorsa hazinesinde dolar saklar. Kendi parasına güveniyor ya da güvenmesi gerekiyorsa yönettiği şirketlerde kendi parasını saklar. Zira dolar dediğimiz kağıt parçasıdır. Bunu bir savaşta ya da ABD de gerçekleşmesi beklenen hiperenflasyonda kolayca görebileceksiniz zaten. Çin ya da Rusya Abd ye nükleerleri gönderdiğinde ABD kalmaz, abd kalmayınca doların değerini belirleyen ne olur? Yahu devlet dolar bulamıyor borçlarını ödemek için siz dolar stoğundan bahsediyorsunuz. RTE çağrı yapıyor altını doları bozdurun diye. Hem tl de kalmak atıl anlamına gelmiyor ki. Enflasyon %3e seneye %sıfıra düşerse ne olacak? Bu çok normal çünkü dünyada faizler sıfır şu an
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Ceko Yazıyı Oku
    o zaman sayın fukı soyle bır durum ortaya çıkıyor genel kurulda dusunup karar verecekler bu ısı tek basımıza bızmı yapalım yoksa kozal çıkarsın bıze kar payımı versıne gelecek ıs o durumda gübre asagı kozal yukarı sanıyorum
    Adamların bunu tek başına yapacak güçleri var. Devlet araya girip zorlamazsa tek başına yapacaklar.

4.  Alıntı Originally Posted by furki Yazıyı Oku
    Okuduğumdan anladığım ve mantığımla yorumladığım kadarıyla top şu an gübre fabrikalarında, onlar biz işletebiliriz derlerse alandaki kozala ait mallara yeni fiyat vermeleri gerekir, aksi halde kozal in zaten kaybedecek birşeyi yok.. lakin bu piyasada nasıl algılanır ve nasıl fiyatlanır bunu biz bilemeyiz...
    mallar 5 para etmez eğer maden çevresinde arazi aldıysak para eder. Bir de sondaj sonuçları değer oluşturur ama bu onlar için çok önemli değildir maden işletilirken tekrar sondajlar yapılabilinir. Çünkü çok verimli bir maden, az verimli olsaydı mecbur kalırlardı bizim laboratuvar sonuçlarına.. Az verimli olsaydı çevre araştırması gerekirdi hızlıca. Gübre için zerre sorun yok. Altın çıkarmak zor değil 12 tane altın şirketi var faaliyette şu an. Topla muhendisi çıkart madeni bu kadar basit.

5. Bence Kozal ailesi olarak artık söğüt olayında tok alıcı olmaliyiz ve artık önümüze bakmalıyız. bir sürü alan artık ihaleye açılıyor , neredeyse bedava üretim yapacaklara veriliyor. Kozal bu alanda kendini ispatlamış bir şirket, yakın zamandada varlık fonuna devledilecegini umuyorum. Herşeye rağmen kurulu bir tezgah var ,bu alanı bir başkasının aynı verimlilikte işletmesi kolay değil, bir sürü yatırım ve ücret ödemesi gerekecek ve risklere girecek ,zor iş.. Her türlü kozal için olumlu diyorum...

6. Gübre o madeni çatır çatır işletecek. Artık söğüt ü unutup, yeni maden sahalarının haberlerini bekleyelim.

Birisi ahkam kesmiş yine
    Bir sahanın rezerv etud işi o kadar kolay ki tutmuş gübre FB.33 milyon vermiş
    Bedavadan biraz pahalı gibi! Herhalde
    Maden sahası bakkal işletmeye benzemez

8.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Bir ülke kendi parası yerine başka paralara güveniyorsa hazinesinde dolar saklar. Kendi parasına güveniyor ya da güvenmesi gerekiyorsa yönettiği şirketlerde kendi parasını saklar. Zira dolar dediğimiz kağıt parçasıdır. Bunu bir savaşta ya da ABD de gerçekleşmesi beklenen hiperenflasyonda kolayca görebileceksiniz zaten. Çin ya da Rusya Abd ye nükleerleri gönderdiğinde ABD kalmaz, abd kalmayınca doların değerini belirleyen ne olur? Yahu devlet dolar bulamıyor borçlarını ödemek için siz dolar stoğundan bahsediyorsunuz. RTE çağrı yapıyor altını doları bozdurun diye. Hem tl de kalmak atıl anlamına gelmiyor ki. Enflasyon %3e seneye %sıfıra düşerse ne olacak? Bu çok normal çünkü dünyada faizler sıfır şu an
    Yasemin hanım enflasyon %3 siz neden bahsediyorsunuz herhalde yaşınız benim yaşımın yarısı bile değil.o dediğiniz enflasyon oranını ben 46 yıllık çalışma hayatımda görmedim.Tl ye güven olsa dolar buralarda olmazdı.Dünyada dolardan başka bir geçerli para birimi yok.Nereye gitseniz dolarla istediğiniz şeyi satın alırsınız.Nükleeer savaşın ne olduğunu bilmiyorsun herhalde o dediğin olursa insanlığın sonuı gelir.Yönetenler böyle kötü yönetim sonucu altını doları bozdurun çağrısı yaparlar.94 yılında Tansu çiller de dolar alanın eli yanacak bozdurun diyordu dolar altı ayda 4 e katladı.Siz hayal kurmaya devam edin şayet mutlu oluyorsanız hiç sorun yok benim için.
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

Sayfa 490/746 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •