Sayfa 593/744 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon
Arama sonucu : 5945 madde; 4,737 - 4,744 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Eger tacirler elindeki mali bitirmisse hisse ye tepki gelebilir dunku devre kesme olayi zaten abartiydi endeksten bile cok fazla dustu insallah pazartesi tekrar 13.50 lerin ustune atar ytd.

2. Uzun zamandır yazmıyordum fikirlerimi söylemek isterim . Kozaa da Twitter’da yapılan paylaşımlardan sonra başka spekülatörlerin tahtaya girdiğini mal toplayıp yukarı sürmek istediklerini düşünüyorum . Kozaanın tavana gitmesi , sabahki teorik eşlemlede 15 lira üzeri tavan göstermesi , ipeke ve kozalın çok etkilenmemesi gösteriyor ki tahtacının bu spekülatörler ile savaştığını gösteriyor . Tahtacının ise belli ki bu tahtaları baskılanmak istiyor gelene de sert şekilde müdahale ediyor .

100 milyondan çok lotu olduğunu düşünüyorum tahtacının . Ben ne dersem o modunda ...

Kozaa 5 TL iken ipeke 4 TL civarında ikende mahkeme meselesi sahiplik meselesi konuşuluyordu 3 kat gittiler . Gariptir ki borsaya yabancı alımı geliyor bankaları diğer hisseleri alıyor bu hisseleri ölümüne satıyor yersen ... kozalda 70 lerdeolan yabancı oranı 45 düşüyor . Bariz baskılama . Zarar eden şirketler , gözaltı pazarındaki şirketler kat ve kat giderken yok rezerv azalmış yok kârlılık ileriki yıllarda düşecekmişdemek bana saçma geliyor . Görüyoruz ki borsa dediğimiz ortam gerçekler dışında yürüyor biraz ... şişecamı birleşme hikayesi varken 4-5 lirada tutuyorlardı aylarca süründürüp 8 TL ye sürdüler , soda , trkcm da öyle ...

Egeen endeks giderken sürünüyordu bir bölünecek haberleri piyasaya atılınca 1700 TL lere gitmesi mantıklı mı yada karton gibi hisselerin..

Mantık yok alıp sabredeceksin yada parayı bölüp _4 sektörde ucuz dipte gördüğün kağıtları kademeli alıp bekleyeceksin ... bin türlü hikayeye gerek yokmuş ..

3. Bu sebeple dostlar geleceğiAllah bilir fakat borsa çöktüğünde ilk toplanan hisseler bunlardı . Bu sebeple tahtacının ya elindekimallar başkaları tarafından toplanacak yada tahtacı bazı şeylerin oturmasını istiyor ondan sonra götürecek tahtaları . Eğer gidecekse insanların umutlarının dip noktaya geldiği zaman gidecek . 5-8 testeresi belli ..

4.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    Deniz bey merhaba yabancı satıyor evet ama yabancı borsada diplerde iken de tarihi zirveler yaşanıyor .

Yabancı şişecamda deli gibi satarken de şişe zirveleri yaşıyordu . Şimdi tekrar geliyor yabancı o ayrı tabi. Krdmd içinde öyle . yada şöyle söyleyeyim bir hissenin gitmesi için illaki yabancı oranının mı artması lazım yoksa kırıldı mı bu yargı artık ?

İpeke de %35 oranı varken yabancı , geçen yıl ipeke 5.5 TL idi şimdi %9-10 arası yabancı oranı fiyatı da 12 TL . Yabancı çoğu hisseden çıkmışken bu yerli tahtacılar nerden buldular da parayı çoğu tahtaları 3-5 kat götürüyorlar? 1 yıl önce deli gibi satarken Tahtaları kaldıramaz ken ...

Cevaplar mısınız bilmiyorum ama fikirlerinizi görüşlerini takip ediyorum size saygı duyuyorum .

5. Bana göre bu grubun hisselerinde, ağalar farklı birçok aracı kurumdan işlem yapıyorlar.Dolayısıyla yabancı almış-satmış gibi görünürken,diğer taraftan yerli bir aracı kurumdan alıyor veya satıyor..

6. Ben aslinda satilan mal hiç birsey demek istedigim icin takastaki fonlari buraya tasidim. 13.15 ustunde pozitifim ben hep

7.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    Ben aslinda satilan mal hiç birsey demek istedigim icin takastaki fonlari buraya tasidim. 13.15 ustunde pozitifim ben hep
    Kozalda ve ipeke de neden sattılar sizce . Daha öncede çok yazmıştınız bunlar bıyıklı diye . Sizce bu baskı fazla değil mi ? Bir ara hatırladığı kadarı ile kozaa yı da Pegasus gibi yapabilirler demiştiniz halen fikriniz sabit mi ? ( 20 den 85 liralara gitmişti )

Sayfa 593/744 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •