Sayfa 730/746 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 5,833 - 5,840 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

Koza Ve Naksan davaları zaten YARGITAYDA. Meclis kanun çıkartarak olacak mahkemenin kararını zaten ilan etti. Artık sıra Genel Kurulda.

Arkadaşlar Koza ve Naksan Hold. davaları zaten Yargıtay da. TBMM kanunu çıkartarak olacak mahkemenin kararını ilan etti. Sıra Genel Kurulların Yapılmasında.

3.  Alıntı Originally Posted by ag.g Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,

Temettü dağıtımı beklentisi ilk aşama. Hisseler, Haziran 2022 de Mahkeme kararı ile hazineye geçer geçmez yapılmayan genel kurulların geçmiş her yıl için en kısa zamanda tek tek yapılması gerekiyor, bu bir zorunluluk. Satış sonraki mesele.

Temettü verilip verilmeyeceği, ne kadar verileceği bu genel kurullarda karar verilecektir. Yapılmayan genel kurulların her yıl için tek tek yapılmasının sebebi geçmişte görev alan yöneticilerin ibra edilmeleri gerekmesi, şirketlerin kayyum tarafından yönetilmeleri ibra edilmiş olmalarını sağlamıyor. Hazinenin yönetimdeyken hisse çoğunluğuna sahip olduğu bir dönemde olması önemli.

Temettü konusunda en avantajlı şirket KOZAL, özellikle satış durumunda hisseler arasındaki fiyat paritesi olarak KOZAA görünüyor. Son dönemlerde Kozalın daha iyi performans göstermesi buna bağlı olabilir. Benim tercihim KOZAA dan yana oldu.
    bir hareket başlarsa ikisi aynı anda başlar diye düşünüyorum

4. Arkadaşlar yazdım yine yazıyorum
    Şirketler TMSF den süreç hakkında yazılı bilgilendirme bekliyorlar Koza ve TMSF kaynaklı haber bu.
    Mahkeme kanımca ötelenecek bu saatten sonra mahkeme kararları verilmeden temettü ve satışın önü açıldı.Sadece süren davaların sonucuna göre davayı kazanan kişi bankada nemalandırılacak olan miktarı alacak (devlet veya davalı)
    Biz artık TMSF yi bekliyoruz davaları değil.Çıkan kanun davayı etkileyecek bir kanun değil.Kanımca da ötelenecek bence
    TMSF elini çabuk tutmalı temettü genel kurullar sonunda dağıtılmalı ve bir an önce ülke yararına milli olacak şeklide satılmalı ki şirketler profesyonelce yönetilsin
    YTD

5. Mahkeme ötelenmiş Aralık 2022'ye diye yazılar gördüm..eğer doğru ise tahminim doğru imiş..hissede gram hareket yok gerçekten yatırımcısını derviş yapar bu hisse...yazık bist 30 bu kadar uçmuşken kendimin fırsatları kaçırdığımı gördükçe daha da üzülüyorum
    YTD

6. Yolu açık olsun ben artık beklemeyeceğim
    Kalanlar umarım kazanır...bu kağıtta kazandırmayacaklar kadar aç gözlüler
    YTD

7. Mahkeme bitse iyi olurdu.
    Çıkan kanun mahkemenin üstünde aslında..

8. Bu kadarını ben de beklemiyordum yazıklar olsun BIST=Kumarhane

Sayfa 730/746 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •