Sayfa 465/745 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565 ... SonSon
Arama sonucu : 5957 madde; 3,713 - 3,720 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Yine ayni kisiler yine ayni yorum ve senaryolar Uctu kacticilar millete mal tasitmalar vs. 6 ay oncede bu senaryoyu izlemis ve bu kisileri ifsa etmistik ya neyse.

2.  Alıntı Originally Posted by dealer54 Yazıyı Oku
    Yine ayni kisiler yine ayni yorum ve senaryolar Uctu kacticilar millete mal tasitmalar vs. 6 ay oncede bu senaryoyu izlemis ve bu kisileri ifsa etmistik ya neyse.
    mal taşıdılar da zarar mı ettiler? Garan 12.50 den 25e mi çıktı? Tüpraş 190 mı oldu?
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

3. İkinci senaryo şu:
    Artık beklenti bitti keyifler azaldı. Tam olarak speğin istediği hava yaratıldı. Yani beklentisizlik içinde yavaşça toplama ve fiyat yukseltme. yani 1 ayda %20 filan yukselirse şaşırmam. gübreyle ortak olmuşsak %60 da oradan koyarız. Çünkü çok kişi satar. Benim beklediğim 255 milyon kar gelseydi satan olmazdı kolay kolay.. Maliyetler neden artmış vergi neden yuksek çıkmış anlamadım doğrusu.
    Son düzenleme : yasemin5566; 29-05-2020 saat: 05:45.

4.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    *KOZAA 1. Çeyrek Net Dönem Karı 153,940,000 TL aracı kurumların beklentisi doğrultusunda (veriyi veren şirket) bir kar ama bizim beklentimiz daha yüksekti. Bana göre kasıtlı üretim düşürüldü ya da saklanıyor. Devlet spek ve aracı kurumlara da güvenmiyorum doğrusu. Bu süreçte fiyatı düşük tutmak istiyorlar. Gübre fabrikaları koza ile nasıl bir anlaşma yaptı bilmiyoruz. Gübre biliyor koza biliyor ama bizler bilmiyoruz. Bir ay sonra gübre genel kurulunda yatırımcılarına bu konuda bilgi vereceklermiş gk gündem maddelerine göre. Bize neden vermiyorlar bilgiyi? Daha bir hafta önce devlet şirket spek işbirliği içinde demiştim. Ben buna inanıyorum, çok büyük bir oyun içinde olduğumuza inanıyorum. Bu bilanço muhtemelen hisseyi %10-15 düşürür, düşmesi de gerekir. Dolar bazında uzun vade dirençte olduğumuzu biliyorsunuzdur her halde. Bunun teknik analiz anlamı eğer hisse 12.50 yi yukarı kırmazsa en az %20 aşağı düşecek demektir. Ama oyun oynuyorlarsa en fazla 11.93 e dayanır hisse toplanır 2hafta sonra da 14lere gider. Aslında 14ler alma yeridir çünkü 12.50nin yani uzun vadeli dolar bazlı direncin kırılması demek 23lere kadar önü çok açık demek.. Genellikle uzun vade dolar direnci kırıldıktan sonra 1hafta ya da 5ay içinde %40-50 prim yaptırılır orada bekletilir, toplanmaya devam edilir ve yukarı devam eder.. speği de ifşa etmiş olduk bu arada.. Ben hissemi kaptırmam arkadaş 1ay sonra gübre gk toplantısında bilgi verilecek zaten diğer bilançoya da 2 ay kalmış zaten. Öte yandan şirketler 6. ay sonuna kadar olağan gene kurul yaparlar bunun duyurusu da 1ay önceden yapılır. Cuma yani bugün itibariyle süre doluyor neden yapılmıyor genel kurulumuz? Yargıtayda ne oldu? Kimsenin bilgi verdiği yok. Benim de şüphe duymam çok normal haliyle. Yapacak bir şey yok toplamaya devam ucuz fiyatlardan.
    “Bu bilanço muhtemelen hisseyi %10-15 düşürür, düşmesi de gerekir”

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

5. Zarar aciklayan hisseler bile gidiyor karı beğenmiyoruz taban istiyoruz hahah

Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    *KOZAA 1. Çeyrek Net Dönem Karı 153,940,000 TL aracı kurumların beklentisi doğrultusunda (veriyi veren şirket) bir kar ama bizim beklentimiz daha yüksekti. Bana göre kasıtlı üretim düşürüldü ya da saklanıyor. Devlet spek ve aracı kurumlara da güvenmiyorum doğrusu. Bu süreçte fiyatı düşük tutmak istiyorlar. Gübre fabrikaları koza ile nasıl bir anlaşma yaptı bilmiyoruz. Gübre biliyor koza biliyor ama bizler bilmiyoruz. Bir ay sonra gübre genel kurulunda yatırımcılarına bu konuda bilgi vereceklermiş gk gündem maddelerine göre. Bize neden vermiyorlar bilgiyi? Daha bir hafta önce devlet şirket spek işbirliği içinde demiştim. Ben buna inanıyorum, çok büyük bir oyun içinde olduğumuza inanıyorum. Bu bilanço muhtemelen hisseyi %10-15 düşürür, düşmesi de gerekir. Dolar bazında uzun vade dirençte olduğumuzu biliyorsunuzdur her halde. Bunun teknik analiz anlamı eğer hisse 12.50 yi yukarı kırmazsa en az %20 aşağı düşecek demektir. Ama oyun oynuyorlarsa en fazla 11.93 e dayanır hisse toplanır 2hafta sonra da 14lere gider. Aslında 14ler alma yeridir çünkü 12.50nin yani uzun vadeli dolar bazlı direncin kırılması demek 23lere kadar önü çok açık demek.. Genellikle uzun vade dolar direnci kırıldıktan sonra 1hafta ya da 5ay içinde %40-50 prim yaptırılır orada bekletilir, toplanmaya devam edilir ve yukarı devam eder.. speği de ifşa etmiş olduk bu arada.. Ben hissemi kaptırmam arkadaş 1ay sonra gübre gk toplantısında bilgi verilecek zaten diğer bilançoya da 2 ay kalmış zaten. Öte yandan şirketler 6. ay sonuna kadar olağan gene kurul yaparlar bunun duyurusu da 1ay önceden yapılır. Cuma yani bugün itibariyle süre doluyor neden yapılmıyor genel kurulumuz? Yargıtayda ne oldu? Kimsenin bilgi verdiği yok. Benim de şüphe duymam çok normal haliyle. Yapacak bir şey yok toplamaya devam ucuz fiyatlardan.
    Daha gecenlerde bilancodan sonra 2 tavani var diyen şimdi kalkmış düşmesi gerekir diyor. Samimiyetle söylüyorum sizin yerinizde olsam artik yazmazdim o kadar ifşadan sonra.

SM-N910H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by miranefe Yazıyı Oku
    Daha gecenlerde bilancodan sonra 2 tavani var diyen şimdi kalkmış düşmesi gerekir diyor. Samimiyetle söylüyorum sizin yerinizde olsam artik yazmazdim o kadar ifşadan sonra.

SM-N910H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    tavan yapmaz demiyorum ki yine gidebilir 2-3 tavan.... 2. senaryo diye yazdım oraya onu da okuyun. hem bunlar benim fikirlerim size ne oluyor. dilediğimi derim yahu. benim beklediğim bilanço bu değil diyorum. dolar da altın da yukseldi 220 milyon bilançomuz vardı 255 gelmesi gerekirdi diyorum. bu tahmini daha önce de paylaştım okumadıysan ben ne yapayım.

8. önceden bilanço açıklanırdı fk 6dan 4.80 e inerdi. %25 gibi. bugün fk sadece% 3-4 düştü.. tabi ki düşük kar.

Sayfa 465/745 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •