Sayfa 552/746 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Konak Projesi KOZA ANADOLU METAL MADENCİLİK İŞLETMELERİ A.Ş. ile TECK MADENCİLİK A.Ş. ortaklığında kurulmuş olan KONAKLI METAL MADENCİLİK SAN. TİC.A.Ş.‘ne ait olup,
    Giresun ilinin Alucra ilçesine bağlı Tohumluk Köyü’nün 2 km. kuzeyinde Kızılyar Tepe’de yer almaktadır.

2020 yılı içerisinde yapılacak sondajların lokasyon ve yolları eskavatör marifeti ile hazırlanarak
    sondaja hazır hale getirildi.
    20 yıldır sondaj yaparlar hala sondaj yapılacakmış

2. konaklı elimizde olsun da hala sondaj yapsınlar .....))))

3. mahkemeler tamamen bitip Varlik fonuna aktarılana kadar Konak da rezerv açıklanmayacak galiba (((
     Alıntı Originally Posted by hizir32 Yazıyı Oku
    konaklı elimizde olsun da hala sondaj yapsınlar .....))))

4.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Endeksten 0 atma beklentisi
    S400 lerin tekrar gündeme gelmesi
    Erken seçim dedikoduları
    2. Çeyrek bilançoların kötü gelme beklentisi
    Endeksin 110 binlere dayanması
    Ky nın borsaya hücum etmesi
    Doların düşmesi , endeksin dolar bazlı pahalılaşmaya başlaması

Endekste düzeltme ihtimalini gösteriyor. Yabancı borsalardan negatif ayrışabiliriz. Kozaalar için çok yorum yaptım diğer hisseleriniz dede dikkatli olunuz
    Şimdi bunu yazmışım ama bildim demek istemiyorum 2 ay geçmiş üzerinden zaten ama bir şeyler de görünüyordu artık .

İş yatırımda yabancı takas oranında %49 lardan 52 lere çıkış var . Önce 54 lere yükselmişti %2 puan satmışlar .82 binlerden ralli olurken 120 binlere bankaların yine öncü olacağını düşünenleri avladılar . Daha sonra her hisse gitti bankalar tupras gibi hisseler daha haraket etmedi onlarda ederse 140-150 bine gider diyip sonradan atlayanları avladılar .

Genel psikoloji terse döndü . Şimdi endeks daha yükselmez , battık bittikçiler çıkacak . Birde yabancı takas oranı azalırken yabancılar satıyor borsa 120 bine gidiyor diye gerçekten yabancıların sattığını düşünenleri avlıuorlar .Daha önceden yazdım yabancı neyi satıyor arkadaş ? Ağır topları satıyor gidiyor diğer kağıtlara yöneliyor . Küçük yatırımcı yıllarca zirvelerini kıramamış karsanı zoreni vs bir tın hissede.

Bir dahaki ralli Tüpraş ve Bankalar eşliğinde olabilir
    Yan tahtalar orta halliler bu yükselişe eskisi gibi katılmayabilir
    Hızlı yükseliş yerine bu sefer testere şeklinde olabilir dik değilde daha zamana yayarak
    Düşüşte zamana yayılarak olabilir yani eski düşüş gibi sert değilde %3 hisseler kademeli düşerek arada tepki vererek olabilir.

Ama şu bir gerçek ki Ülkemizde çok kötü şeyler olmaz ise 210 bin gelecektir ve dolar kuru 7.-8 lira larda kalırsa 400 binler hayal de olsa gerçekleşecektir . Sadece inanmam lazım .yabancının da gerçekten piyasadan çıktığı yok emin olun yalan işler .

Kozaalar içinde artık dikkatli olunmalı düzeltmelere uğraybilirler dedik ... Yatırım tavsiyesi değildir bu yazdıklarım kendi düşüncelerim .

5. Sistem birkez güvenilmez hale gelirse birdaha dikiş tutmaz. Adamlar hala bize saldırı var diyor. Kim niye saldırıyor. Bilmiyoruz. Bildiğimiz birşey var bizde olmayan herşey hızlıca değerleniyor. Altın için bile böyle. Bizim altınımız sürekli zarar yazıyor. Kimse sebebini bilmiyor, nisan marttan daha iyi, mayıs nisandan zaten iyi olmasının hangi gerekçeye dayandırıldığını. Böyle savruluyoruz

6.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Yasemin hanım ülkede gerçek bir kriz çıkarsa kozaa da düşer spek aşağı verebilmek için bahane arıyor . Kozaa primini 1 yılda güzel yaptı düzeltme yapıp tekrar yükselebilir . Gerçek krizlerde gözümüzün yaşına bakmazlar . Temkinli olmak lazım ons çıkarken kozaalar düşmez diyip Kozalı 49 lara kozaa yı 7.4 lara nasıl vurdular unutmadım
    Bildim demek istemiyorum ama kozaaların arkasında oldum olmaya devam edeceğim . Dün yazdım sıkıntı oldu mu tüm piyasa etkilenir . Spek bu tahtaları aşağı veremez diyordum hep ama veren zaten spektrum öte piyasa . Spek neden tutsun istediğioluyor.

Piyasa speklerden de büyüktür ufak kağıtlar dışında diğer hisselerde. Bazen piyasayı iyi okumak gerek .

Kozaa da panik yapmamak lazım ama şuda var diyelim 14 liradan sattın 12 liradan aldın . Hisse 8 liraya düştü farketmez sen 2 lira alttan aldın lot sayın. Arttı. 8 liraya düşse de yine yükselecektir elinde koyun artmış sonuçta nereye kadar düşeceğini bilemezdin.

Piyasa bozuldu mu ne fksı 2-3 -4 leri gördük . Yağmur yağıyor bende yağmurluk var diyip Yinede dışarı çıktık diyelim seli uzaktan görürsek bu yağmurluğun şemsiyenin bir işe yaramayacağını bilmek lazım .

Her ne olursa olsun şirketin rasyoları bozulmadığı sürede 5 liraya da düşse merak etmeyin yükselecektir ve burada olacağız hep.

7. Dikkat edin bozulan türk ekonomisi. Arkçı şoklarını iyi bir hissede iyi bir bilanço gelse bile bile ne yazıkki yaşıyoruz. Bu günler gelip geçer aman deyim sağlığınıza dikkat edin. Elbet bu günler de geçer. Kaybedilen elbet yerine konur. Biraz zamana ve izana ihtiyaç var. Sağlıcakla kalın

8.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Bildim demek istemiyorum ama kozaaların arkasında oldum olmaya devam edeceğim . Dün yazdım sıkıntı oldu mu tüm piyasa etkilenir . Spek bu tahtaları aşağı veremez diyordum hep ama veren zaten spektrum öte piyasa . Spek neden tutsun istediğioluyor.

Piyasa speklerden de büyüktür ufak kağıtlar dışında diğer hisselerde. Bazen piyasayı iyi okumak gerek .

Kozaa da panik yapmamak lazım ama şuda var diyelim 14 liradan sattın 12 liradan aldın . Hisse 8 liraya düştü farketmez sen 2 lira alttan aldın lot sayın. Arttı. 8 liraya düşse de yine yükselecektir elinde koyun artmış sonuçta nereye kadar düşeceğini bilemezdin.

Piyasa bozuldu mu ne fksı 2-3 -4 leri gördük . Yağmur yağıyor bende yağmurluk var diyip Yinede dışarı çıktık diyelim seli uzaktan görürsek bu yağmurluğun şemsiyenin bir işe yaramayacağını bilmek lazım .

Her ne olursa olsun şirketin rasyoları bozulmadığı sürede 5 liraya da düşse merak etmeyin yükselecektir ve burada olacağız hep.
    Hocam görüşlerinizi her zaman dikkatle takip ettim ancak, kozaa özellikle ipeke için düzeltme yaptı denemez bence takaslarda ipeke özellinde ciddi bir azalma mevcut bilanço şuanki karın 10 katı gelse mahkeme sonucu ve ortam düzelmeden tahtada ciddi birşey beklememek lazım. Bir çok insan dolar ve altın yerine altın çıkaran şirketlere yatırım yaptı sonuç dipten alan kazandı ortalamalardan alanlarda ise eh işte. Daha 20 temmuzda gram altın 402 tl idi şimdi 485 tl kuyumcu 500 e veriyor. Şahsi düşüncem daha coronada 2. dalga, doğu akdeniz olayları, mb rezervleri (dövizssizlik), olası bir dövize yönelik yasak, abd seçimleri bence tam fiyatlanmadı işin kötü tarafı ise dünya piyasaları ya zirvedeler ya da daha önce gördükleri zirve noktalarının yakınındalar. Birde onlar aşağı kırarsa, düşük maliyetle daha uzun vadeli fırsatlar gelebileceğine inanıyorum. Yukarıda yazılanlar şahsi düşüncem olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 552/746 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •