Sayfa 246/746 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. kozal

2. kozal döviz sepeti bazlı

3.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    xu100 aylık
    son 2 iş günü kaldı aylık kapanışa.
    umarım beyaz hat üzerinde olur aylık kapanış
    Hocam merhabalar teşekkürler grafik için. Bir sorum olucak kapatamazsak sırasıyla nerelere gideriz beklenildiği gibi 70 ler gelirmi? Ytd

4.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    xu100 aylık
    son 2 iş günü kaldı aylık kapanışa.
    umarım beyaz hat üzerinde olur aylık kapanış
    spek insanların satış yapmasını istiyor eğer satışlar gelecekse mutlaka beyaz hattın altında kapatacaktır. Teknikçiyi terse düşürmeden spek para kazanamaz diye düşünüyorum. Bu fk ile kağıt satılabilir ama koskoca borsada karlarını artıracak bir kağıt asla satılamaz satılmamalı. Bunun gibi başka karlı şirket bulursanız satın tabi. Teşekkürler bilgi için
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    xu100 aylık fibo özelinde bakış
    öncelikle 106 bin direncini 1,5 yılda geçip bir çırpıda geri verdik.....
    ocak şubat aylarında aylık kapanış tıpkı 2018 yılında olduğu gibi 120 bin üzerinde olamadı. 2 bara dikkat ediniz. 2 li tepe çalıştı. buyun bölgesi olan 82 binde destek bulmuş görünüyor.
    önümüzdeki aylar hatta yıllarda 82 de taban çalışması yapıp 70 hatta daha altını da görebilir diye düşünüyorum. Dünya tarihinin en buyuk provokasyonuyla karşı karşıyayız bütün CEOlar hisselerini çoktan satmış olacakları bekliyor ve üzgünüm daha hiçbir şey olmadı.

6.  Alıntı Originally Posted by hakkıakgün Yazıyı Oku
    Madem bu kadar lafı edildi, üç aşağı beş yukarı ben yazayım o zaman.

Son bilançoya göre stoklar altın olduğu için onları da nakit kabul edip dönen varlıklardan kısa vadeli yükümlülükleri çıkarırsak kaba bir hesapla hisse başı:

Kozal: 31,98 TL
    Kozaa: 6,26 TL
    İpeke: 4,89 TL

Nakit sahibidir diyebiliriz. Bu arada kozaa şu anki üretim ve altın fiyatı ile muhtemelen senelik 2,50 TL kar üretecektir. Eldeki nakiti hisse fiyatından düşersek 8,89 - 6,26 = 2,63 TL'ye senelik 2,50 TL kar üreten bir firmaya ortağım diye düşünüyorum. Takdir piyasanındır..

Başka bir arkadaş 2 bilanço öncesi şöyle bir rakam vermişti sanırım.. kozal 29.00 kozaa 3.90 ipek 3.10.. bu rakamların üzerine 2 kez bilanço açıklandı ama.....
    bu oranlamaya göre kozalın fiyatı daha düşük olmalı ama değil bir yanlışlık olabilir mi hesaplarda..stoklar fazla geldi bana başka bir şey olabilir mi acaba? Önümüzdeki bir yıl için fk 2 hesaplıyordum kabaca ama siz altın stoğu var deyince fk 1 e indi. Arsaları satacağım şimdi yaa
    Son düzenleme : yasemin5566; 29-03-2020 saat: 01:58.

7.  Alıntı Originally Posted by Cenevreli Yazıyı Oku
    Hocam merhabalar teşekkürler grafik için. Bir sorum olucak kapatamazsak sırasıyla nerelere gideriz beklenildiği gibi 70 ler gelirmi? Ytd
    84 80 72 bin maalesef
    piyasaya o kadar çok para saçıldı ki pozitifi olmasına rağmen, maalesef güven olmayınca olmuyor.
    Benim teknikten ziyade okuduğum makale,reviewler edindiğim şu; 2003 SARS'ta mart ayında çıkmış haziranda bıçak gibi kesilmiş.
    Bilmsel olarak sıcaklığın etkisini bulamadım ama bi umut sars gibi umarım hazirana kadar bu da bıçak gibi kesilir

8. Bu hissede yeni olduğum için bikaç sorum olacak, yorumlayabilecekler için şimdiden teşekkür ederim.

1. Doların yükselmesi kozaa içün olumlu mu?
    2. Şu an da kasada olan para hisse başı 6,26 TL denmiş bu doğru mudur? Yani şirketin hiç borcu yok mu?
    3. Yakın dönemde altında sert yükselişler bekleniyor. Şirketteki naktin altın olarak saklandığı yazılmış o zaman kağıt altın fiyatlarına göre yükseliş kaydediyor mu?
    4. Yaşanan krizde kozaa yı olumsuz etkileyen bir durum var mı yoksa işi altın olduğu için piyasası her zaman var mı?
    5. Bide ipeke, kozal ve kozaa tam olarak hangi işleri yapıyor?
    6. Ben pd/dd ve fk sına bakınca en ucuz kozaa diye bunu aldım acaba bu kriz döneminde niye pgsus ecilc tire deva gibi çok düşenler tavan yaparken asıl krizden olumlu etkilenen bu kağıtlar neden tavan serileri yapmıyorlar?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 246/746 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •