Sayfa 206/746 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306706 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Hakkaten bu kadar düşük fiyatlama niye koştura koştura düşme en önden ettiğin kar ve marjlar ortadayken bazen bazı fiyatlamalara akıl sır ermez bu da onlardan ilaç bölümü olmayan eczacı ilaç adında firmanın tavan tavan olduğu gibi Ytd.

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Beynini kullandığını iddia edip ukala ukala herkese kendince had bildiren arkadaş kayıp galiba. Neymiş demek ki ben bilirim, buranın aşağısı yok, 2 vakte kadar dönecek buradan vb. söylemler boş boğazlıktan öte birşey değilmiş böyle kriz ortamında. Elbette eğer şirket batmadıysa hak ettiği yere gelecek, elbette f/k çok komik durumda, elbette altının yükselmesi karını olumlu etkileyecek ama şimdi bu tozlu dumanlı ortamda bunların hiçbirisi bir anlam ifade etmediği için milleti gazlamayın dedik diye bizlere kendince üst perdeden ahkam kesmek yetmiyormuş. Hayırlısı olsun, uzun vadeli iken artık upuzun vadeli yatırımcı olduk

3.  Alıntı Originally Posted by Pyrros Yazıyı Oku
    Beynini kullandığını iddia edip ukala ukala herkese kendince had bildiren arkadaş kayıp galiba. Neymiş demek ki ben bilirim, buranın aşağısı yok, 2 vakte kadar dönecek buradan vb. söylemler boş boğazlıktan öte birşey değilmiş böyle kriz ortamında. Elbette eğer şirket batmadıysa hak ettiği yere gelecek, elbette f/k çok komik durumda, elbette altının yükselmesi karını olumlu etkileyecek ama şimdi bu tozlu dumanlı ortamda bunların hiçbirisi bir anlam ifade etmediği için milleti gazlamayın dedik diye bizlere kendince üst perdeden ahkam kesmek yetmiyormuş. Hayırlısı olsun, uzun vadeli iken artık upuzun vadeli yatırımcı olduk
    Şu çaycı, gömlekçi, çorbacı takıma en illet olanlardan biriyim... Zira bunlar terste kaldıklarında sadece kendilerini yakmıyorlar, zararına vererek fiyat hareketlerinin daha da aşağıda oluşmasına neden oluyorlar...

Ancak gelinen noktaya baktığımda bu borsanın uzun vade çekilecek çile olmadığı da anlaşılıyor... Mahkemesi, osu, busu derken tam önü açıldı de, sonra da global sıkıntılar girsin devreye...

Şirket 2 milyar TL kar edecek, bir ton nakiti olacak ama bir hafta da %20-30 gömecekler... İş değil... Öte yandan zarar üstüne zarar eden şirketler tavan tavan gitsin...

2-3 ay sonra yine aynı seviyelere geliriz muhtemelen... Ama dediğim gibi çekilecek iş değil...

4.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Şu çaycı, gömlekçi, çorbacı takıma en illet olanlardan biriyim... Zira bunlar terste kaldıklarında sadece kendilerini yakmıyorlar, zararına vererek fiyat hareketlerinin daha da aşağıda oluşmasına neden oluyorlar...

Ancak gelinen noktaya baktığımda bu borsanın uzun vade çekilecek çile olmadığı da anlaşılıyor... Mahkemesi, osu, busu derken tam önü açıldı de, sonra da global sıkıntılar girsin devreye...

Şirket 2 milyar TL kar edecek, bir ton nakiti olacak ama bir hafta da %20-30 gömecekler... İş değil... Öte yandan zarar üstüne zarar eden şirketler tavan tavan gitsin...

2-3 ay sonra yine aynı seviyelere geliriz muhtemelen... Ama dediğim gibi çekilecek iş değil...

Aynı duyguları 2 gündür yoğun olarak yaşıyorum,, aylardır kazandığımızı sandığımız miktarı 2 günde çöküp aldı adamlar. Yaşadığımız psikoloji, karamsarlık, pişmanlık, tiksinti, küfür günahta işin cabası olarak bonusumuz. Hayır dediğiniz gibi şirket olduğu bile belli olmayan hisseler yukarı yukarı, bu uçup kaçtığını sandığımız Koza grubu bildiğimiz cenaze. Ne menem bir karar almışız arkadaş

5.  Alıntı Originally Posted by Pyrros Yazıyı Oku
    Beynini kullandığını iddia edip ukala ukala herkese kendince had bildiren arkadaş kayıp galiba. Neymiş demek ki ben bilirim, buranın aşağısı yok, 2 vakte kadar dönecek buradan vb. söylemler boş boğazlıktan öte birşey değilmiş böyle kriz ortamında. Elbette eğer şirket batmadıysa hak ettiği yere gelecek, elbette f/k çok komik durumda, elbette altının yükselmesi karını olumlu etkileyecek ama şimdi bu tozlu dumanlı ortamda bunların hiçbirisi bir anlam ifade etmediği için milleti gazlamayın dedik diye bizlere kendince üst perdeden ahkam kesmek yetmiyormuş. Hayırlısı olsun, uzun vadeli iken artık upuzun vadeli yatırımcı olduk
    insanlara anlatmaya çalıştım anlamak istemediler bu havada ne teknik ne temel çalışır ben 2008 de fk 1 olan şirketler gördüm pınaret 1 liraydı kriz bitti 15 gördü ayrı konu uzuın vadede zarar etmezsin lakin kısa da hisselerin nereye düşecegini bilemesin ...pınaret 4 lirayken evini satıp borsaya girmişler ve pınar 1 lira olunça ne yapacagız diye çare arıyorlardı borsa krizlerde uzak durulacak bir yer ..uzun durduysa zararını kurtarır ...kozada uzunda iyidir ama kısada kimse bilemez ....krizde hisselerin nereye düşecegini kimse bilemez kötü haber geldikçe düşürüyorlar ...ve herkese de dip yaptı alınır diye yorumlar var ....hakkımızda hayırlısı neyse o olsun ...
    yatırım tavsiyesi olamaz ......
    nasipse gelir çinden yemenden ;nasip değilse ne gelir elden..

6.  Alıntı Originally Posted by traderfx Yazıyı Oku
    Shortcular iyi para kaldirdi 2 gunde satim varanti alicam bugun biraz.ytd
    spekten başka shortçu olduğunu düşünmüyorum ama bu kadar düşürmesi için 30-40 milyon para kaldırması gerekir. O kadar alıcı varmıydı ki.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

7. yanlış anlaşılmasın pinar 8 liradan 4 liraya düşünçe dip burası daha dibi yok dediler ve 1 liraya düştü ..borsa 57 bindi ve 40 bin dip dediler 21 bini gördü ..kriz ne zaman bitecegini bilemeyiz ne zaman kötü haberleri satmayı bırakırlarsa o zaman alınır diye düşünüyorum ..kriz yarın mı biter bugun mü biter bunu kimse bilemez ..kötü haberler tepki vermeyinçe alınır ama bunu tahmin etmek çok zordur ..teknik temel çalışmaz bu ortamda .....hakkımızda hayırlısı neyse o olsun ...
    yatırım tavsiyesi olamaz ......
    nasipse gelir çinden yemenden ;nasip değilse ne gelir elden..

8. Algı eksikliği var pek çoğunuzda. Hisse düştüğünde satmıyorsanız neden üzülüyorsunuz? Kısa vade kumarbazmısınız yatırımcımısınız anlamadım ki. Biri pınar örneğini vermiş. Bir hissenin yüksek hedefi varsa elbet geri çekilebildiği kadar çekilecektir. Aynı örneği ben de verdim. 45 gün sonra hisse 15 olduğunda kimse kalmaz spek 20 ye götürür diye. Düşüşler yatırımcı için alım fırsatı olmalı, anlamsızca ağlayıp şikayet ettiği yer değil.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 206/746 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •