Sayfa 291/746 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 2,321 - 2,328 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Nisan ayında yabancı emeklilik fonları ve citi yabancı almış bizim kağıtlardan. Baktım bizim spek nazlı davranıyor 19 martta Steve Eisman'a yazmıştım tam aradığın şirket diye. Kendisi krizlerde 2 milyar olarlık kucuk şirketler toplarmış fk ucuz nakiti bol şirketler ama genelde Japonyadan bulurmuş bu şirketleri. Bu da kim diyeceksiniz. Hani the big short filminde mortgage'ın çökeceğini 2008 krizini bilen ve açığa satan ve çok zengin olan hedge fon yöneticisi. Kimbilir belki o toplatmış ya da ön ayak olmuştur.
    Bu arada bilançolara 18 gün kalmış bundan sonra aşağı zor görünüyo.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Nisan ayında yabancı emeklilik fonları ve citi yabancı almış bizim kağıtlardan. Baktım bizim spek nazlı davranıyor 19 martta Steve Eisman'a yazmıştım tam aradığın şirket diye. Kendisi krizlerde 2 milyar olarlık kucuk şirketler toplarmış fk ucuz nakiti bol şirketler ama genelde Japonyadan bulurmuş bu şirketleri. Bu da kim diyeceksiniz. Hani the big short filminde mortgage'ın çökeceğini 2008 krizini bilen ve açığa satan ve çok zengin olan hedge fon yöneticisi. Kimbilir belki o toplatmış ya da ön ayak olmuştur.
    Bilançolar ertelenmedi mi ? Ne zaman açıklanacak?

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

3. Hocam bilanço ertelenmedi son açıklanma tarihini uzattılar isteyen geç isteyen vaktinde açıklar diye biliyorum. Bilançosu iyi olan şirket neden geçen sene ile aynı tarihte açıklamasın.Geçen sene 9 mayısta 156 milyon gelmiş bilanço bu tarihi baz alırsak 4 hafta var. Ytd
     Alıntı Originally Posted by ci_han Yazıyı Oku
    Bilançolar ertelenmedi mi ? Ne zaman açıklanacak?

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Türkiye’nin IMF ile yeni bir anlaşma yeni bir kredi almak gibi bir durumu gündeminde yok dedi. IMF diye bir gündemimiz yok dedi. Bu haber dolara ve altına nasıl yansır? Yani orta vadede bizim kağıdımızın yönünü nereye götürür?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by ci_han Yazıyı Oku
    Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Türkiye’nin IMF ile yeni bir anlaşma yeni bir kredi almak gibi bir durumu gündeminde yok dedi. IMF diye bir gündemimiz yok dedi. Bu haber dolara ve altına nasıl yansır? Yani orta vadede bizim kağıdımızın yönünü nereye götürür?

Ben kendi fikrimi söyleyecek olursam geçen hafta imf ye Türkiye sorusu geldikten sonra yapıcı temaslarımız var dendikten sonra dolar epey düşmüştü. Bu olmayacaksa başka kanallardan da swap anlaşması yapamazsak doların yükselme ihtimali çok yüksek buda altının gramını arttırır Nihayetinde altının artması şirketin karlarını olumlu etkileyecektir.Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ci_han Yazıyı Oku
    Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Türkiye’nin IMF ile yeni bir anlaşma yeni bir kredi almak gibi bir durumu gündeminde yok dedi. IMF diye bir gündemimiz yok dedi. Bu haber dolara ve altına nasıl yansır? Yani orta vadede bizim kağıdımızın yönünü nereye götürür?

sene sonu dolar 9.35 altın 2200 dolar onsu çok olası. zaten kozaanın bir trendi var gecen sene 5.25 den başlayan o kanala girer tekrar. o da yılda %130 kazandırıyor ama ben o kanalı kıracağını düşünüyorum. böyle karışık ortamda %200-300 olmayacak da ne zaman olacak.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Nisan ayında yabancı emeklilik fonları ve citi yabancı almış bizim kağıtlardan. Baktım bizim spek nazlı davranıyor 19 martta Steve Eisman'a yazmıştım tam aradığın şirket diye. Kendisi krizlerde 2 milyar olarlık kucuk şirketler toplarmış fk ucuz nakiti bol şirketler ama genelde Japonyadan bulurmuş bu şirketleri. Bu da kim diyeceksiniz. Hani the big short filminde mortgage'ın çökeceğini 2008 krizini bilen ve açığa satan ve çok zengin olan hedge fon yöneticisi. Kimbilir belki o toplatmış ya da ön ayak olmuştur.
    sanki kaaaan sariaydınla konuşuyorum sandım birden

8.  Alıntı Originally Posted by Besat Yazıyı Oku
    sanki kaaaan sariaydınla konuşuyorum sandım birden
    takip ederim kendini sizinle paralel şeyler söyler 10 yıldır

Sayfa 291/746 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz