Special Days Image
Sayfa 483/746 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,857 - 3,864 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Sn. Nevli1 hocam, grubun günlük pastasını paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler hocam...

Alıntı Originally Posted by Muratttti Yazıyı Oku
    Sn. Nevli1 hocam, grubun günlük pastasını paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler hocam...
    #KOZAA #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...06021740416605
    #IPEKE #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...06021741382075
    #KOZAL #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...06021742232232

3. https://www.facebook.com/groups/7056...5642486878238/

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Kesinlikle çok güçlü ve aynı oranda da acımasız adamlar bunlar. Onsu fırsat addedip ganimet bulmuş gibi nasıl da çöküyorlar hemen gırtlağımıza. Yeni genel müdür birşeyler yapıp açıklamalar gelmedikçe böyle sürünmeye devam edeceğiz gibi görüntü, hele bir de söylentilerde ki endekse aşağı hareket başlarsa yandı gülüm keten helva misali ilk bizim ki tuzu alıp hıyar diyene koşarsa hiç şaşırmam. Olur ya kallavi haberler gelir de hissede olmazsam üzülürüm diye bekliyorum ancak bir şirket hiç mi açıklama yapacak bir olay yaşamaz. Şu sandalyeden kalktık, diğeri oturduk diyin bari be adamlar ama yok amaç ancak bizi kucağa oturtturmak olunca bu kadar oluyormuş.

Kuyuya kapatmışlar bizleri ara sıra kuyunun kapağını açıyorlar ,ekmek su vereceklerini zannederken kafamıza taş atıp kapağı tekrar kapatıyorlar..

6.  Alıntı Originally Posted by Pyrros Yazıyı Oku
    Kesinlikle çok güçlü ve aynı oranda da acımasız adamlar bunlar. Onsu fırsat addedip ganimet bulmuş gibi nasıl da çöküyorlar hemen gırtlağımıza. Yeni genel müdür birşeyler yapıp açıklamalar gelmedikçe böyle sürünmeye devam edeceğiz gibi görüntü, hele bir de söylentilerde ki endekse aşağı hareket başlarsa yandı gülüm keten helva misali ilk bizim ki tuzu alıp hıyar diyene koşarsa hiç şaşırmam. Olur ya kallavi haberler gelir de hissede olmazsam üzülürüm diye bekliyorum ancak bir şirket hiç mi açıklama yapacak bir olay yaşamaz. Şu sandalyeden kalktık, diğeri oturduk diyin bari be adamlar ama yok amaç ancak bizi kucağa oturtturmak olunca bu kadar oluyormuş.
    ayni düşüncedeydim ,bu yüzden kozaa ve kozal dışındaki karlı pozisyonlarımı realize ettim, bunlarıda gram altın niyetine tutuyorum.Biraz da bunlar inata bindi galiba düşsede stop koymuyorum,batsada satmayacağım...Saygılar.

7. robotların ky marizleme içi son iki ayda azalmadan devam ediyor. şirketin karlılığı düşmüş, yok onsta geri çekilme hepsi hikaye. şirketin karlılığı katlanarak devam ediyor. bist 30 şirketlerinin büyük çoğunluğu üretim yapamıyor. thy, pegasus diğerleri de değerlerinin yüzde yirmileri kadar zarar ediyorlar tupraş ve Petkim ama bakıyorsun bir yerde durup yükselişe geçebiliyorlar. koza grubu ortalama her yıl mevcut fiyatının yüzdeyirmisi kadar kar getiriyor. 7-8 senedir temettü vermiyorlar. vereceklerini de kasalarında tutuyorlar borç yok. bist 30'da kasasında 5 milyar tl olan bir şirket var mı? ben duymadım. dolar ve altın düşünce karlılığı etkileniyor bu doğru ama şu konjonktürde bunun olma ihtimali var mı bilmiyorum. altın ve dolar düşse tl değerleniyor ve kasasındaki paranın büyük bir çoğunluğu tl. şirket güzel yönetilmiyor doğru, şirketin karlılığından ziyade ülke menfaati gözönünde bulunduruluyor bu da doğru. bu politikayı belirleyenler şirket menfaatleriyle ülke menfaatlerini buluşturabilirler ama o liyakatte değiller. şirketin hukuki süreçleri şirket menfaati öncelenerek yönetilmiyor. yaşanılan duruma göre acele kararlarla savuşturuluyor. karlılığı düşürülmüş oluyor. ama nihayetinde bu olumsuzluklara rağmen olması gereken rakamların yarısı bile değil. sasa onlara geldi bedelsiz temettü verdi. fiyat bölünmesiyle altılara geldi. sonra sekizlere verdi. tekrar bölündü sekizlere geldi. şimdi onların üzerinde. bu rakamlara bakılınca sürecin başında bir olan kayıt 25-30 arasında şuan. kozal 2013-2014 senesinde 35 lerdeydi. dolar 1.6'ydı ve her yıl kozal bu tarihe kadar temettü veriyordu. şimdi dolar 6.70 dört katına çıkmış şirket o gün bugündür temettü vermiyor vereceğini kasasında tutuyor. 7senenin birikimi var. ama hala 70lerde keza kozaa 4,5'lardan 12ye çıkmış ama bu rakamlar bile bugün hala çok komik. herşey ederini bulur. bir dönem makinelerle suni seviye belirleyebilirler ama bunu uzun süre tutabilirler mi bilmiyorum. bu kadar kötü niyetli bir baskı nihayetinde inanılmaz fiyatlamaları da bünyesinde barındırır.

Sayfa 483/746 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •