Sayfa 458/746 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by himone Yazıyı Oku
    Gayet de sürpriz olur. Bilançonun iyi geleceğini borsaya yatırım yapmayanlar bile biliyor.
    Bu konuda hem fikirim bilanço konusunda bizim bakkal bile umutlu iken sürpriz durum kötü bilanço olur kanımca. Daha önceleri çok kez bilançoyu takmayıp düşüş olduğunu bilirim ve bazı arkadaşların tezi beklenti alınıp gerçekler satılır ilkesi gereği bilançodan önce fiyatlamasını yaptığı için şimdi düşüyoruz vb. olmuştu. Bu sefer bilançodan önce hareketlenme yatay ve geriye olduğuna göre acaba diyorum????

2.  Alıntı Originally Posted by Pyrros Yazıyı Oku
    Bu konuda hem fikirim bilanço konusunda bizim bakkal bile umutlu iken sürpriz durum kötü bilanço olur kanımca. Daha önceleri çok kez bilançoyu takmayıp düşüş olduğunu bilirim ve bazı arkadaşların tezi beklenti alınıp gerçekler satılır ilkesi gereği bilançodan önce fiyatlamasını yaptığı için şimdi düşüyoruz vb. olmuştu. Bu sefer bilançodan önce hareketlenme yatay ve geriye olduğuna göre acaba diyorum????
    Dün amerikan altın hisselerine baktım. Son 1 haftada eksi 12 civarı yapmışlar. Kriz öncesine göre ortalama yüzde on yukarıdalar. Bilançoları da gayet güzel gelmelerine rağmen aslında onlarda hiç hareket etmemiş. Bizdeki durumda umarım böyle olmaz.

3. Sn. Nevli1 hocam, grubun günlük pastasını paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler hocam...

Alıntı Originally Posted by Muratttti Yazıyı Oku
    Sn. Nevli1 hocam, grubun günlük pastasını paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler hocam...
    #KOZAA #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...05271740383230
    #IPEKE #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...05271741151842
    #KOZAL #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...05271741546045

Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Peki kozaa 9.5 liralarda iken İpek'e neden 7 liraları geçemiyordu ?
    Kozaa da bir günde 4-5 milyon sattı yabancı( bıyıklı) 10 liradan 8.8 kere düştü şimdi 12.5 lira . Bu yabancı takas oranlarına bakarsanız hisse 8 liralarda kalmalıydı .borsanınds şuan 80 binlerde olması gerekirdi.

Tahtacı diyorki almak mı istiyorsunuz yüklü alın da bakın nasıl satış yapıyorum üzerinize ... mantık şu gün içi 70-80 kuruş marj yapan bir kağıt ky atlayınca onları panik yaptırıp alttan toplaması kolay ((dı) eskiden şimdi zorlaştı. İpeke ye başkaları girdi açın bakın diğer tahtalara çoğu spek kağıdı gibi grubundan bağımsız haraket yaptı çünkü sığ hisse idi . Kozaa da toplu hisse , gelene verip alttan alıyor tahtacı ama omunda suyu ısındı . Tekrar diyorum gelir birisi 20-30 milyon lot almak isterse bu tahtada buda 300-500 milyon tl arasında (50 milyon dolar) bu tahtayı tahtacı mı tutabilecek ?

Şuan borsada bu kadar küçük kağıt gitti hepsinin tahtacısı anlaşarak mı yukarı hisseler gitti sanıyorsunuz ? Büyük tahtalardan çıkan yabancıların bir kısmı , Hintliler gibi manipülatörler giriyor .

Satın kozaayı bakın seneye kaç liradan alacaksınız belkide yabancı takasını %30 lara düşmüş göreceksiniz ama yükselecektir hisse ... tabi geleceği Allah bilir kimseyi etkilemeyeyim sadece umudunuz ve hedefiniz yüksekte olsun . Stop belirleyin o kadar .
    Sayin Feragat, elbette ki vereceğiniz cevap kesinlikle al, sat, tut yatirim tavsiyesi olarak algilanmayacaktir sahsim adina. Size sormak istediğim sey seneye bu kağıtin fiyatı ne olur? Sizin beklentinizi merak ediyorum. Benimde kafamda belli bir rakam var. Sadece karsilastirmak istiyorum.

SM-N910H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by miranefe Yazıyı Oku
    Sayin Feragat, elbette ki vereceğiniz cevap kesinlikle al, sat, tut yatirim tavsiyesi olarak algilanmayacaktir sahsim adina. Size sormak istediğim sey seneye bu kağıtin fiyatı ne olur? Sizin beklentinizi merak ediyorum. Benimde kafamda belli bir rakam var. Sadece karsilastirmak istiyorum.

Merhabalar

Karel 5 liradan 20 lira , klmsn 7 liradan 22 liraları , vestel 5 liralardan 18 liraları gördü( grafiklere tam bakmadım ) 1-1.5 yılda . Bunları ben bu fiyatlardsn takip etmiştim . Analizim sonucu, çok primlenenler endeksin yıkılışına, göre çift hanelere gitselerde tek haneye düşüyor Hisseler ... şimdi kozaa 15-16 liralara gitsede endekse sert satışlar ile 8-9 liraları gösterme olasılıkları var bu sebeple ya yatırımcı olup hiçbirşryden etkilenilmemeli Satmamalı, yada paranın bir kısmı ile al sat yapılıp lot miktarı arttırılmalı ...kozaa 5 liradan 13 liralara geldi hadi diyelim 15 -16 oldu bir dinlenebilir ... daha sonra endeksin durumu çok önemli eğer açığa satış gelirse. Ve %20 ye çıkarsa taban tavan oranı, 2 tabanla tek haneleri gösterebilirler ...

Hedefi sorarsanız şöyle bakın en köyü 3 kat daha gideceğini düşünüyorum . Burdan kimseye alın demem nereden alındığı çok önemli burdan alan 7 lirayı görse vebaldir o durumun psikolojisi farklı . Bu hisseyi kuruşlardsn alanlar var değil mi 6 lira olunca ben takip ettiğim bazınyorumculqr 10 kst gitmiş diyorlardı ben gülğyordum ) daha ne gidecek derlerdi . Neyi nerden aldığınız çok önemli elde varsa tutulur , hiç bir hisseyi de ben ZİRVEDEN almam .

Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Merhabalar

Karel 5 liradan 20 lira , klmsn 7 liradan 22 liraları , vestel 5 liralardan 18 liraları gördü( grafiklere tam bakmadım ) 1-1.5 yılda . Bunları ben bu fiyatlardsn takip etmiştim . Analizim sonucu, çok primlenenler endeksin yıkılışına, göre çift hanelere gitselerde tek haneye düşüyor Hisseler ... şimdi kozaa 15-16 liralara gitsede endekse sert satışlar ile 8-9 liraları gösterme olasılıkları var bu sebeple ya yatırımcı olup hiçbirşryden etkilenilmemeli Satmamalı, yada paranın bir kısmı ile al sat yapılıp lot miktarı arttırılmalı ...kozaa 5 liradan 13 liralara geldi hadi diyelim 15 -16 oldu bir dinlenebilir ... daha sonra endeksin durumu çok önemli eğer açığa satış gelirse. Ve %20 ye çıkarsa taban tavan oranı, 2 tabanla tek haneleri gösterebilirler ...

Hedefi sorarsanız şöyle bakın en köyü 3 kat daha gideceğini düşünüyorum . Burdan kimseye alın demem nereden alındığı çok önemli burdan alan 7 lirayı görse vebaldir o durumun psikolojisi farklı . Bu hisseyi kuruşlardsn alanlar var değil mi 6 lira olunca ben takip ettiğim bazınyorumculqr 10 kst gitmiş diyorlardı ben gülğyordum ) daha ne gidecek derlerdi . Neyi nerden aldığınız çok önemli elde varsa tutulur , hiç bir hisseyi de ben ZİRVEDEN almam .
    Teşekkürler sayin Feragat, cok aciklayici oldu.

8. bence spek dolar bazlı fiyata göre seviye ayarlıyor
    dolar yükselince gidiyor düşünce bizde düşüyoruz
    hakikatten borsa fiyatlaması gerçeklikten uzak bir fantezi halini aldı
    finansal gelenekadar sürünmeye devam inş yıllık üretim tahmini açıklar bizde sağlıklı fiyat hesaplayabiliriz
    hava yolu şirketlerinin milyarlarca tl uçuşları iptal oldu , canlılar müşterilere iade olacak ,31 martta nakit ve nakit benzerinde görünen bu tutarlar 2-3 ay içinde iade olacak oradaki boşluğu kredi ile kapatacaklar finansman giderleri artacak almanlar uçuşa başladı ama 1/3 indirmişler
    çok can yanacak bana göre
    gıda perakende hariç olan yükselmeler bana hiç inandırıcı gelmiyor

Sayfa 458/746 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •