Sayfa 416/746 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,321 - 3,328 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    2000 li yıllarda konuşuluyordu bu. 20 yıl sonra aynı şeyleri gündeme getirmek neden? Onca geçen yılda çevresel etkiyle ilgili bir sürü analiz yapıldı, yayınlandı. Çevreyi bizden en az 10 kat daha fazla koruyan gelişmiş ülkelerde bile bu altınlar çıkarılıyorken bizde niye sorun oluyor?

Koza daha öncede ormanlık alanda altın çıkarımı yapmıştı. Madencilik tamamlandıktan sonra ormanlar yerine geri ekiliyor. Doğal bitki örtüsü yeniden oluşturuluyor. Bütün dünyada bu şekilde yapılıyor. Aksi takdirde zaten dünyada altın madenciliğine izin verilmezdi.
    çevreye zarar vermeyen her türlü yatırım desteklenir
    ben bu konuları pek bilmiyorum uzmanlığımız değil anca medyadan duyup gördüklerimiz var , siz çok daha vakıfsınız anlaşılan ;
    bölge halkları yani orman köyleri vs ikna edilirse onlarada iş sosyal yardımlar vs yapılırsa hakikatten de sonradan eski haline getirilebiliyorsa açılması mantıklı olur tabi

2.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    2000 li yıllarda konuşuluyordu bu. 20 yıl sonra aynı şeyleri gündeme getirmek neden? Onca geçen yılda çevresel etkiyle ilgili bir sürü analiz yapıldı, yayınlandı. Çevreyi bizden en az 10 kat daha fazla koruyan gelişmiş ülkelerde bile bu altınlar çıkarılıyorken bizde niye sorun oluyor?

Koza daha öncede ormanlık alanda altın çıkarımı yapmıştı. Madencilik tamamlandıktan sonra ormanlar yerine geri ekiliyor. Doğal bitki örtüsü yeniden oluşturuluyor. Bütün dünyada bu şekilde yapılıyor. Aksi takdirde zaten dünyada altın madenciliğine izin verilmezdi.
    olay bizim ülkede büyütülüyor ...ve siyasi malzeme yapılıyor ..
    yatırım tavsiyesi olamaz ......
    nasipse gelir çinden yemenden ;nasip değilse ne gelir elden..

3.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    ben bu konuları pek bilmiyorum uzmanlığımız değil anca medyadan duyup gördüklerimiz var , siz çok daha vakıfsınız anlaşılan ;
    bölge halkları yani orman köyleri vs ikna edilirse onlarada iş sosyal yardımlar vs yapılırsa hakikatten de sonradan eski haline getirilebiliyorsa açılması mantıklı olur tabi
    Arkadaşın yazdıklarını okuduktan sonra 2000'li yıllarda Koza'nın ilk altın madenini işletmeye almasına gitti beynim, eskileri hatırladım birden. Aynı şeyler topikte yazılmıştı. O zamanlarda hisse net vardı. Keşke imkân olsa da ozamanların Koza forumunu açıp okuyabilsek. Meşhur Bergama o zamanlardan geliyor aslında. Altın madeninin açılmasına şiddetle karşı çıkan yöre halkı daha neye karşı çıktığını bilen tam anlayamadan madenin yarattığı katma değeri görünce bir anda madenin savunucusu duruma gelmişti.

4.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Arkadaşın yazdıklarını okuduktan sonra 2000'li yıllarda Koza'nın ilk altın madenini işletmeye almasına gitti beynim, eskileri hatırladım birden. Aynı şeyler topikte yazılmıştı. O zamanlarda hisse net vardı. Keşke imkân olsa da ozamanların Koza forumunu açıp okuyabilsek. Meşhur Bergama o zamanlardan geliyor aslında. Altın madeninin açılmasına şiddetle karşı çıkan yöre halkı daha neye karşı çıktığını bilen tam anlayamadan madenin yarattığı katma değeri görünce bir anda madenin savunucusu duruma gelmişti.
    hatırladığım bergama olayını almanlar finanse ettiler diye bir söylem vardı , türkiye en çok altın ithalatını almanyadan yapıyor vs ne kadar doğru hatırlıyorum bilmiyorum tabi

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
     Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Bilmediğiniz konuda yorumlama yapmayın.
    İşinize bakın.

sen en iyisini bilirsin de , geç gitsin
    herkes bildiğinle amel eder ya da bilmediğiyle
    Yazıp çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.
    melih_2005 twitter ( @maden_cevheri )

6.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    köylerin onarılacak yapılarını tamiratlarını yaptılar muhtarlara araç tahsis yaptılar ve madende çalışaçaklar o köyün gençlerinden alınaçaktı muhtarlar birleşip belediyenin izin vermesini istedi lakin başaramadılar ...maden sahasında çadırlar kuruldu ve madenin çalışmasını engel oldular ..ocagın izni bitinçe ankaradan izin çıkmıyor zamanında izin verenler şimdi engel oldular ... yani komedi gibi zamanında izin veren chp şimdi engel olmak için elinden gelen kamuoyu oluşturdu garip bir olay ...aynı olay odaşında başına geldi ...bizim ülkede olağan şeyler bunlar ...
    yatırım tavsiyesi olamaz ......
    nasipse gelir çinden yemenden ;nasip değilse ne gelir elden..

7.  Alıntı Originally Posted by Melih_2005 Yazıyı Oku

sen en iyisini bilirsin de , geç gitsin
    herkes bildiğinle amel eder ya da bilmediğiyle
    aynen katılıyorum

8.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    hatırladığım bergama olayını almanlar finanse ettiler diye bir söylem vardı , türkiye en çok altın ithalatını almanyadan yapıyor vs ne kadar doğru hatırlıyorum bilmiyorum tabi
    Normandy madencilik diye bir şirket vardı yabancı, Alman mı hatırlamıyorum. Koza ondan devralıp üretime başlamıştı.

Sayfa 416/746 İlkİlk ... 316366406414415416417418426466516 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •