Sayfa 540/746 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim şahsım adına böyle düşünmeniz beni mutlu etti . Kusra bakmayın ben boş yere üzerime alınmışım . İpeke grup girdi derken boş yere söylemedim . Yabancılar çıkıyordu büyük kağıtlardan banka ve Tüpraş gibi büyük kağıtlardan. paralarının bir kısmını küçük kağıtlara ve sanayi hisselerine pgsus gibi hava yolu hisselerine soktular . Borsamızda Hintli gibi vurguncu dış kaynaklar mevcut. Bunlar değerli şirketlere girmek yerine zarar eden yada az çok biraz hikayesi olmuş olabilecek hisselere giriyorlar . Amaçları küçük yatırımcının borsaya akın akın girdiklerini gördükleri için tahtaları 3-5 kat yükselterek yukarıdan millette dağıtmak .

Kozaa grubunda İpek'e yi seçtiler. investing ve telegram grublarında YouTube da 70 lira olacak söylentini oluşturarak takastada bunu göstermeleri. Artık borsa eski borsa değil diğer kağıtlar buradan sert aşağı gitseler tekrar zirvelerini görmeleri belki yıllarca sürebilir fakat kozalar öyle değil.

Benimde çok canımı sıkan bir durum borsanın bu halde olması . Soda sanayi gibi şirket ilk çeyrek 400 milyon kar açıklarken piyasa değeri 5.6 milyar tl . Fk 4.6. kozal 390 milyar tl kar 11.3 milyar piyasa değeri , kozaa 4.6 milyar tl piyasa değeri .

Bakıyorsun soda , şişecamın gibi hisselerinde hikayesi var şuan perişan hisseler . Kozaalarda geçen yıllarda yaşananlar şimdi onlarda yaşanıyor . Ama piyasa bir şekilde fiyatlayacaktır . Şişecamın altında toplanacak şirketler ve çok güzel bir hikayenin başlangıcı olacak .piyasa bakın bu güzel durumu fiyatlamaz iken yan tahtalar gidiyor bu akıl alır gibi değil ama madem böyle oynuyorlar bizde kurallarına göre oynamalıyız .

Kesinlikle burada şişecamı sodayı şişirdiğim pazarladığım anlaşılmasın bunlar zaten pazarlanacak hisseler değiller . Piyasanın o hisseleri de nasıl harcadığı görülsün diye örnek verdim . Geçen yıl kozaa en kötü 15 20 lira diyordum , İpek'e içinde öyle . Büyük testereler oldu neler oldu neler bu seviyelerde bile olması çok güzel .

Kozalara benzetiyorum şişecamı bakalım bunu da tutturabilecek miyiz hayırlısı diyelim kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir aynı isyanlar orada da görüyorum ondan bahsettim birde . Emin'im şişecam 10 lira olsa 9 liradan alan 12-13 neden olmadı diye bekleyecek bu işler böyle demek
    Bakın şişe soda 4-5 liralarda ilken yazmışım . Albrk 1.3 larda krdmd 2.3 larda da spekülatörler girdiler hisselere demiştim yazımı göremedim ama . İşte insanların bezdiği bıktığı noktalarda yazmıştım . Olay döngü böyle . Şişecam 10 lira olsun emin olun yine kötü yorum gelir mesela bu işler böyle ...

Bunsebeple hisseleri nereden aldığımız ve testerelerde satmayıp ne kadar sabrettiğimiz çok önemli....

2. Nisan ayından itibaren borsadaki hisseleri rastgele seçin, en az %50'sinde 3-4 kat artış görürsünüz...

Hal böyleyken altının rekora koştuğu bir dönemde bu hisselerin bu seviyelerde olması memnun olunacak bir durum değildir...

Fetö artığı tahtayı kontrol eden manipülatörlerinin millete kazanç ettirmemek için yırtındığı bu tahtaların bu kadar sıkıntısı çekiliyorken ortalama olarak kağıtların sadece 6-8 civarından 12-14 civarına gelmiş olması bu sıkıntının boşuna çekilmiş olduğu anlamına geliyor dandik kağıtlar 3-4 ayda 3-4 kat giderken...

3.  Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Nisan ayından itibaren borsadaki hisseleri rastgele seçin, en az %50'sinde 3-4 kat artış görürsünüz...

Hal böyleyken altının rekora koştuğu bir dönemde bu hisselerin bu seviyelerde olması memnun olunacak bir durum değildir...

Fetö artığı tahtayı kontrol eden manipülatörlerinin millete kazanç ettirmemek için yırtındığı bu tahtaların bu kadar sıkıntısı çekiliyorken ortalama olarak kağıtların sadece 6-8 civarından 12-14 civarına gelmiş olması bu sıkıntının boşuna çekilmiş olduğu anlamına geliyor dandik kağıtlar 3-4 ayda 3-4 kat giderken...

Merhaba
    3-4 kat giden hisseler kaç yol yatay yapmış bakar mısınız ? Ayrıyetten 5.3 dan kozaa 3 kata yakın 4.19. dan ipeke 4 kata yakın prim yapmış.

Ben kozaayı zararına 5.3 dan satan bilirim ayrıyetten. 7 lira olsada tüm herşeyi satsam diyeni de .

Deniz kiraz hoca şunu söylerdi kozaa 15 lira olacak ama çoğu kişide olmayacak diye olay bu işte . Emin olun kozaa 30-40-50 lira olsada sizin söylediklerinize benzerlerini söyleyenler çıkacak.bu tahtaların manipüle edildiğini söylüyorsunuz ama küçük kağıtlarında manipüle edilerek gittiğini söylemiyorsunuz.

Borsa geleceği fiyatlar biz küçük tahtaların bu kadar primini şuna da bağlayabiliriz ABD parasal genişleme ile gelişmekte olan ülkelere para yağacak ve küçük şirketlerin zararlarının kapanıp büyüyeceğini de fiyatlıyor olabilirler . Zaten çoğu küçük büyük hisse dolar bazlı dipte idi .

Herneyse eldekilerin çok değerli olduğunu bilmek gerek hedef yüksek ise beklemek gerekli diye düşünüyorum . Geçen yıl kozaların buralara gelmesi bile hayal iken bunlrı haketmiyor BİST 30 kağıtları sürünürken birde...

4. altın yukselisi iyi geldi gorunuyor.

https://borsasozluk.org/kozaa---1738

5. Yapı kredi kozaa ipek ve kozalda 3 aydır tek kontrolü elinde tutan aracı kurum, takaslarına bakıyorum elinde mal yok ama her gün gitmiyorsa bunun yüzünden kendi alıyo kendi satıyo, kağıt tam yükselecek basıyor kağıtlara. Bu kadar baskının anlamını çözmedim mahkeme sonucuna kadar böyle oyalanacak sanırım. ipeğide geçer bugün.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

6. Kağıtlarla pinpon topu gibi oynuyarlar

7. anlaşılan belirsizlikler tahtayı kurt gibi kemiriyor...gübreye bakınca insan bu ne demekten kendini alamıyor..altın ons rekorlar kırarken en büyük altın şirketi nazlanıyor,sallanıyor..mahkeme ve şirketin geleceği yatırımcıyı ürkütüyor..kayyum tam bir muamma..hiç bir açıklama yok...
    gelecekle alakalı rezerv,açılacak saha,üretim için yapılan planlama yok yok yok kafalarını gömdüler masaların altına körebe oynuyorlar.
    yazık..
    tmsf başkanı arada bir açıklama yapıyor gerisi tıssssssssssss.
    inşallah mahkemeler bir an önce biter de belirsizlikler biraz olsun dağılır..
    tek beklediğimiz hemen hemen bilindik bilanço...
    keşke kasadaki parayı faiz değil altına yatırsalardı...

8.  Alıntı Originally Posted by Feragat Yazıyı Oku
    Merhaba
    3-4 kat giden hisseler kaç yol yatay yapmış bakar mısınız ? Ayrıyetten 5.3 dan kozaa 3 kata yakın 4.19. dan ipeke 4 kata yakın prim yapmış.

Ben kozaayı zararına 5.3 dan satan bilirim ayrıyetten. 7 lira olsada tüm herşeyi satsam diyeni de .

Deniz kiraz hoca şunu söylerdi kozaa 15 lira olacak ama çoğu kişide olmayacak diye olay bu işte . Emin olun kozaa 30-40-50 lira olsada sizin söylediklerinize benzerlerini söyleyenler çıkacak.bu tahtaların manipüle edildiğini söylüyorsunuz ama küçük kağıtlarında manipüle edilerek gittiğini söylemiyorsunuz.

Borsa geleceği fiyatlar biz küçük tahtaların bu kadar primini şuna da bağlayabiliriz ABD parasal genişleme ile gelişmekte olan ülkelere para yağacak ve küçük şirketlerin zararlarının kapanıp büyüyeceğini de fiyatlıyor olabilirler . Zaten çoğu küçük büyük hisse dolar bazlı dipte idi .

Herneyse eldekilerin çok değerli olduğunu bilmek gerek hedef yüksek ise beklemek gerekli diye düşünüyorum . Geçen yıl kozaların buralara gelmesi bile hayal iken bunlrı haketmiyor BİST 30 kağıtları sürünürken birde...

Sn. Feragat hocam; Son 3-5 gündeki İpeke'deki dalgalanma için ne düşünüyorsunuz ? Sağlam bir yabancı alımı dedik son 2 günde aldıklarını verdiler hocam

Sayfa 540/746 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •