Sayfa 659/746 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669709 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 5,265 - 5,272 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

bu proje, KOZAA ya beklenti yaratılsın diye o zamanki yöneticiler tarafından iliştirildi...

üretime geçme ihtimali görünür gelecekte maalesef mümkün değil....

2. aynı dolabı gübre fabrikalarında yaptılar. altın rezervi 2x 3x e çıkıyor diye 80 sayfa rapor yayınladılar kağıt 35 liralardaydı raporu okudum bu doğruysa bunun gelecekte çıkaracağı rezerv ile 3 hanelere gelmesi lazım diye aldım ben aldıkça verdiler aldıkça verdiler 1 hafta sonra fabrikanın müdürü kapa açıklama gönderdi dediki şu kadar ons altın rezervi daha bulduk raporda gönderdik diye gene satış yiyoruz acaba dedim raporu ben mi yanlış okuyorum bir kaç işi bilene daha okuttum baktım onlarda hemen kağıdı toplamaya başladılar rapor yayınlandıktan 15 gün sonra kooperatif başkanımı ne çıktı televizyona ''gardaş şu kadar milyar dolarlık altın bulduk la'' diye açıklama yaptı yer yerinden oynadı sanki ogün açıklanmış gibi 15 gün öncesinde 80 sayfa teknik rapordan satış yiyen tahta altın bulduk diye 80 e gitti sonra noldu gerisin geri verdiler. bunda da aynı hikayeyle 16,5 a kadar sürüp tahtayı şimdi gerisin geri çakıyorlar. bu havada alıcı bulmak için senaryo hep. hele ki şimdi devletin elinde kayyumla yönetilen şirket devletin kayyumsuz yönetilen şirketleri aselsan ekgyo halkb vakbn thyao hepsinin hali ortada yani kozaa kasasındaki nakit yüzü suyu hürmetine (oda duruyorsa) direniyor. yakında oda ot bok projelere harcanır sıfırlanır daha da geçmiş olsun... bugüne kadar hareket hep özelleşecek hikayesiydi. ordanda bir ses yok.

3. Bu da 2012 yılından, burada biraz daha küçük bir kaynakta %45 rezerve dönüşme tahmini yapmışlar ama ortaklığı %60 sayarak, 500 milyon dolar yatırım ve %4 rödevans sonrasında sadece 195 milyon dolar değer biçmişler. 10 yıldır teknolojik ilerlemeler, altın/bakır fiyatlarındaki artış, kaynağın daha büyümüş olması v.s. bu değeri arttırmıştır.

https://www.yf.com.tr/media/report/gunluk-bulten-15021

KOZAA: Koza Anadolu Konak projesine ilişkin kaynak tahmini çalışmalarının ilk aşamasını duyurdu. Projede 16 adet sondaj (toplamda 10,711 m) tamamlandığını belirtti. Koza Anadolu, mineralizasyonun üst kısmında bakır-altın, alt kısmında ise sadece bakır içeren cevher bulunduğunu ve çalışmalar neticesinde 518.44 mn ton (mümkün/inferred) kaynak belirlendiğini belirtti. Cutoff tenörü %0.1 bakır olarak belirtildi. Koza Anadolu’nun Konak projesine ilişkin çalışması JORC standartları çerçevesinde SRK Consulting tarafından denetlenmiştir. Koza Anadolu, maden arama çalışmalarına 2013 yılında da yoğun bir şekilde devam edeceklerini belirtti. Yorum: Kabaca yaptığımız ilk hesaplamalara göre (%45 kaynak-rezerv dönüşüm tahmini, uzun vadeli 1,470 dolar/ons altın fiyatı tahmini, 6,500 dolar/ton bakır fiyatı tahmini, 500 mn dolar yatırım harcaması ve %4 rödevans tahmini neticesinde) Koza Anadolu payı için yaklaşık 195 mn dolar değer hesaplamaktayız. Koza Anadolu’nun projedeki payı %60 iken, Teck Mining payı %40’dır. Koza Anadolu’nun Net Aktif Değeri’ne (NAD) göre tarihi ıskontosunu %53 olarak hesaplıyoruz. Koza Anadolu’nun NAD’ine göre ıskontosu önemli ölçüde azalmış ve %38 seviyelerine gerilemiştir. Bu noktadan hareketle projenin potansiyel değerinin hisseye kısmen yansıdığını düşünüyoruz. Açıklamanın, uzun vadeli olarak, madenin potansiyeline işaret etmesi bakımından olumlu olacağı görüşündeyiz.

KOZAL da İşletme masrafları %30 cıvarında, burada da böyle farz edebiliriz.

[

5. Benim bildiğim bakır madenleri çok uzun ömürlü oluyor, ve yine tahminimce bu madenin rezervi işletildikçe ve sondajlar devam ettikçe artacak, sonuçta şu anki kaynaktan da fazla olacaktır.
    Değerlemelere fazla takılmamak lazım, çocuklara ne denirse onu yapıyorlar.

Alıntı Originally Posted by tacir1 Yazıyı Oku
    Tamam %10'da anlaşalım o zaman.

https://twitter.com/_yfas_/status/14...260775427?s=20
    + #KOZAA, bu projede %72 paya sahip. 2016'da tahmini kaynak miktarı 1,7 mln ton Bakır ve 3,1 mln ons altın olarak açıklanmıştı. %10 rezerve dönüşme senaryosunda, tahmini rezerv değeri yaklaşık 2 mlr$ ve KOZAA payına düşen rezerv değeri yaklaşık 1,5 mlr$ olacaktır. +

6. Durusma bugun demislerdi..Umarim sureci kisaltacak birseyler cikar.

7. Geleneksel çakış saati yaklaşıyor kemerleri bağlayalım. Bu günde 14 lü rakamlara veda ederiz.

8. Alici gelmiyor mu ver 12 ye kadar . 14.10 da delinecek nasılsa.

Sayfa 659/746 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669709 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •