Sayfa 598/746 İlkİlk ... 98498548588596597598599600608648698 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 4,777 - 4,784 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by hizir32 Yazıyı Oku
    Bu beklenti ile 4 yıl kozaa taşıdım kapta sanki böyle bir rezerv yokmuş gibi davranıyorlar
    rezerv var yüzde 40 da yabancının
    iç edemezler
    yabancı ortak olmasa ederlerdi.
    bu rezerv tüm kozallar dan daha çok para eder.
    Yabancı ortağı kim...

2.  Alıntı Originally Posted by zıpzıp Yazıyı Oku
    Yabancı ortağı kim...
    https://www.teck.com/
    Duhul: Feb 2004

3. Sağol, bol kazançlar.

4.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    Koza anadolu metal ait konak projesi 2015 yılı 6 şubat bu güne 1 kap açıklaması bulunumuyor neredeyse 6 yıldır açıklama yapılmadı .

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/412028

http://www.kozametal.com.tr/operasyo...konak-projesi/

2014 yılı içerisinde yapılan sondajlar ile mineralizasyonun bakır ve altın içeriğinde artış sağlanmış, bakır içeriği 1.18 milyon ton dan 1.65 milyon tona, altın içeriği ise 2.14 milyon ons'dan 2.94 milyon ons'a çıkmıştır.
    Ben şöyle biliyorum. Kozaa , kozala Konaklı projesindeki cirosundan , dikkat edin karından değil cirosundan % 4 vermek kaydı ile sözleşmesi var. Yani konaklı projesinin sahiplik noktasında hissedarlar olarak büyük ortağı koza altın , küçük ortağı yabancı şirket. Kozaanın payı çok küçük , lakin kozal madenin işletmesini kozaa ya vermiş , dediğim gibi bunun karşılığı olarakta konaklı maden çirosunun % 4 ünü Kozala vermeyi taahhüt etmiş. Daha iyi bilen arkadaşlar var ise şahsen bilgi sahibi olmak isterim.

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. AÇIKLAMA:
    Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimiz ile Teck Resources Limited'in iştiraki olan Teck Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Teck) arasında Giresun'da yer alan Konaklı Projesi'nin geliştirilmesi amacıyla bir ortaklar sözleşmesi imzalanmıştır.
    Anılan sözleşme çerçevesinde Konaklı Projesi'nin geliştirilmesi amacıyla Koza Grubu'nun %60, Teck'in ise %40 oranında iştiraki ile Konaklı Metal Madencilik A.Ş. kurulmuştur.
    Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'nin Konaklı Bakır Projesi'ne ilişkin hakları Şirketimize devredilmiştir. Ayrıca 50.000 TL sermayeli Konaklı Metal Madencilik A.Ş. paylarının 29.500 TL nominal değerli kısmı da Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'den Şirketimize devredilmiştir. Bu devir karşılığında, Konaklı Projesinde üretime geçilmesi durumunda cirodan Şirketimize düşen payın %4'ü oranında Koza Altın İşletmeleri'ne gelir payı verilecektir.
    Şirketimiz Konaklı Projesi'nin işletmecisi olacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

6. Dediğim gibi ben olaya tam vakıf olmamakla birlikte yukarıda alıntıladığım haberde anladığımı yazdım. Birde bu anlaşmaya göre Koza Altın İşletmeleri A.Ş sadece bakır çıkarma hakkını kozaa ya devretmiş. Konuyu bilen arkadaşlar var ise lütfen bilgilerini forumdan esirgemesinler.

7. Kaldir,sonra ver ele....Hep aynı terane..

8. ne kadar kastın...

Sayfa 598/746 İlkİlk ... 98498548588596597598599600608648698 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •