Sayfa 474/746 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 3,785 - 3,792 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. kozal kozaa ipeke dükkanı kapatıp biz bitiriyoz dese ky daha karlı olur borsa kotasından cekilecekse şirketin değerinden çok nakti var kasasında mecbur dağıtacak ky en kısa şekilde zengin olur işte

2.  Alıntı Originally Posted by hakkıakgün Yazıyı Oku
    Var, İSMEN. Açıkçası yeni rezervlerin bulunamaması benim de canımı sıkıyor ama hem ons altındaki yükseliş eğilimi hem de İPEKE'ye göre aşırı iskontolu kalmasından dolayı buradaki pozisyonumu da koruyorum. Herkese bol kazançlar dilerim.
    fk kaçmış bu iskontolu hissede. bir anda dolar 12ye giderse ya da savaş çıkarsa fiyatı nereye gider?
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Benim vergi ile ilgili tahminim, potansiyel vergi giderlerinin önemli bir kısmını bu bilancoya yansıtmış olma ihtimali..Zİra para çoksa devletinde gelire ihtiyacı varsa olmayacak birşey değil,bazen bende aracın evin yada diğer ödemelerin pek çoğunu taksitle yapabilecekler,peşin yapıyorum. Eğer öyleyse ,bu diğer ceyreklerde vergi giderlerini önemli ölçüde siler ve hisse için OLUMLU lar hanesine bir ek yapar...

4.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    fk kaçmış bu iskontolu hissede. bir anda dolar 12ye giderse ya da savaş çıkarsa fiyatı nereye gider?
    İsmen bende de var. Fk olarak sektöründeki en ucuz hisselerden biri hala. Allah korusun savaş çıkarsa emin olun kozaayı da sağlam vurur.

5. Neyse şimdi önümüze bakalım. Bundan sonra ne olur?
    Bu vergi nerede kullanıldı?
    Gübreyle bir anlaşma yapıldı mı lehimize olan.
    Konak ne zaman faaliyete geçiyor. Bu maden yakınlarında birileri yok mu sorsa işçilere bilirler.
    Bu cevaplar önemli.
    Seans açıldığında direk 12.40 aşağı açıldı hemen sonrasında 12.26 da uzun süre gezindi. Benim anladığım seans açılmadan düştüğü için kimse almadı ya da pek az günlükçü önemsiz bir miktar aldı. Kağıtta günlükçü yani. Kim var? Beklentisi olanlar var. Eğer kağıtta günlükçü olsaydı daha sert ve aşağı verirdi. spek şimdi bir kaç gün (2-10 gün)bu seviyelerde bekleyebilir belki 11.90 belki biraz daha aşağı görebiliriz ama daha fazla ineceğini düşünmüyorum. Yoksa açılışta 12.80 leri gösterir 20 milyonluk mal verir ve sert düşürürdü. Ama bu malı alanların yarısı en az 2 hafta bu kağıttan da çıkamazdı. Demek ki spek kimseye mal taşıttırmak istemedi riskli gördü. Çünkü kısa zaman içinde hazır bilançoda düşük gelmiş hisseyi yukseltecek. Fakat bu yükseliş biraz kanlı olacak. sert iniş çıkışlar olabilir özellikle 13.30-13.60 mal basabilir. 12.30 lara kadar tekrar verebilir. vermezse zaten benim speğim değildir o.
    Fakat bu senaryoyu etkileyen bir durum var. Bir ay sonra gübrenin g. kurulu. Orada kozaa ile nasıl bir anlaşma yaptıkları önem taşıyor.
    A- Bizim arazi ve ekipmanı satın aldılarsa bizi etkilemez. Satın almadılarsa yine etkilemez.
    B- Biz onların tüm haklarını satın aldıysak ya da ortak üretim yapacaksak bu çok olumlu elbet.
    Eğer B seçeneği gibi bir durum söz konusuysa ve spek de 13 civarı mal bastıysa o güne kadar tekrar 13.60lara kadar (belki daha fazla) yükseltmek zorunda.
    A seçeneği gerçekleşmişse gübrenin 25 haziranındaki genel kurulu için de yine bir beklenti yaratmak zorunda yani fiyat yine 13-15.00 civarı olabilir

6. koza ipek fiyat meselesine gelince.
    kozaanın 100 lirası var. Bunun 52 (52.5 değil. yarım puan başkası alıyor ya da başka bir şey unuttum şimdi) bunun 52 lirasını ipek alır.
    Aradaki farkı hesaplamak zor değil. Kozaya 48 kalır. 48 ile 52 arasındaki % farkı 9 gibi yani ipek kozaadan %9 yuksekte olmalı. Şu andaki gibi %50 değil.
    Şu tartışma 15 senedir bitmedi yahu.

7.  Alıntı Originally Posted by furki Yazıyı Oku
    Benim vergi ile ilgili tahminim, potansiyel vergi giderlerinin önemli bir kısmını bu bilancoya yansıtmış olma ihtimali..Zİra para çoksa devletinde gelire ihtiyacı varsa olmayacak birşey değil,bazen bende aracın evin yada diğer ödemelerin pek çoğunu taksitle yapabilecekler,peşin yapıyorum. Eğer öyleyse ,bu diğer ceyreklerde vergi giderlerini önemli ölçüde siler ve hisse için OLUMLU lar hanesine bir ek yapar...
    Evet böyle bir durum olabilir. Bütün güzel olabilecek haberler baskılanıyor. Devlet spek şirket işbirliği yapacak ki malı toplayabilsinler. Bu nedenle bu süreçte diğer güzel haberlerin baskılanışı gibi kötü haberler yaratmak istediler.

8.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    madde 4 e var itiraz.
    Eğer vergi giderini maliyete yansıtıyorlarsa üretim maliyeti olarak görmemek gerekiyor. Durup dururken üretim maliyeti aşırı artmaz. Neden bu kadar vergi çıktı kaynağı ne olabilir bilmiyoruz şimdilik belki de çok olumlu bir şey vardır gizledikleri. Sonradan haberi çıkar umarım..
    Bana göre maliyetlerin artma nedeni 5 adet maden sahasının birinden hiç maden çıkarmamaları(geçen sene 4. Çeyrekte de yeterli rezerv kalmadığı için çıkarmamışlardı) diğer üçünde ise geçen sene aynı döneme göre çıkardıkları maden miktarı azalmış; sadece himmetdede de yüzde 50 çıkarılan maden miktarı artmış. Yalnız diğerleri arasından en verimsizi himmetdede olduğu için (8,9 kat verimsiz) burası çıkarma maliyetini yükseltmiş.

Sayfa 474/746 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •