Sayfa 475/745 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575 ... SonSon
Arama sonucu : 5957 madde; 3,793 - 3,800 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1.  Alıntı Originally Posted by himone Yazıyı Oku
    İsmen bende de var. Fk olarak sektöründeki en ucuz hisselerden biri hala. Allah korusun savaş çıkarsa emin olun kozaayı da sağlam vurur.
    Evet baktım şimdi fk 5.07 tekniği de güzel. Fakat 7-8 yıl sürecek derin bir finansal ve ekonomik bunalım koşa koşa gelirken fk 3.5 olsa dahi ben alamam. fk 2 olsa portföyümün sadece % 5 i oranında alabilirdim. Dün kozaa satıp aselsan aldım portföyümün %15 ini çıktım. 12.31den yoksa full kozaa daydım. kolay kolay da satmam kozaalarımı ama bedelsiz beklentisi ve yuksek kar artışı beklentisi var. Aselsan genel muduru söyledi. çok da beğendiğim şirkettir kısmette almak varmış bir yıldır kıyamıyordum kozaalarıma. Hisse tam dirençte dönerse de beklerim artık soru değil. kırarsa 46 yı hedef alıyor bana göre başkaları 38 diyor ama 46 yatıyor benim mantığıma. Herkes için hayırlısı olsun diyeyim..
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Arkadaşlar
    1.gubrenin genel kurulunda maden hususunda sadece gelişmelere ait bilgilendirme yapılacaktır.kozayla anlaşma olsaydı bu aciklanirdi ortada bir anlaşma yok anlaşılmış gibi algı olmasın.
    2.blanco kötü yazıyorlar neye göre kötü
    Birçok şirket zarar ederken vede 2.ci 3 aylikta çoğunluk zarar göndereceği belliyken kozalarin bilançosna laf etmek haksizliktir.
    3.fiyat kazanç oranı 6 olan kaç hisse var borsada vede devamliliginda bozulmayacak
    4.sirketin bünyesinde kaç tane maden sahası ruhsatı ve işletme ruhsatı var
    Bunlar işletme için muhtemeldir ki Yargıtay mahkeme safhası beklenmektedir.
    5.onu bunu spek adamı olarak suçlamak
    Bazılarında alışkanlık oldu herhalde
    6.baskasinin aklıyla hisse alıp satanin işi zor zaten kendimizi geliştirmek zorundayız.
    7.borsada en tehlikeli yorum suraya gider suraya iner demektir.
    8.ne hisseler nereye çıkıyor vede düşüyor
    Ne temel ne teknik dinliyor
    9.takaslarda bile ne numaralar dönüyor
    İnşallah herkes için hayırlısı olur

3.  Alıntı Originally Posted by himone Yazıyı Oku
    Bana göre maliyetlerin artma nedeni 5 adet maden sahasının birinden hiç maden çıkarmamaları(geçen sene 4. Çeyrekte de yeterli rezerv kalmadığı için çıkarmamışlardı) diğer üçünde ise geçen sene aynı döneme göre çıkardıkları maden miktarı azalmış; sadece himmetdede de yüzde 50 çıkarılan maden miktarı artmış. Yalnız diğerleri arasından en verimsizi himmetdede olduğu için (8,9 kat verimsiz) burası çıkarma maliyetini yükseltmiş.
    mart ayında kapalı kaldı mı pandemi nedeniyle ocaklar.

Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Evet baktım şimdi fk 5.07 tekniği de güzel. Fakat 7-8 yıl sürecek derin bir finansal ve ekonomik bunalım koşa koşa gelirken fk 3.5 olsa dahi ben alamam. fk 2 olsa portföyümün sadece % 5 i oranında alabilirdim. Dün kozaa satıp aselsan aldım portföyümün %15 ini çıktım. 12.31den yoksa full kozaa daydım. kolay kolay da satmam kozaalarımı ama bedelsiz beklentisi ve yuksek kar artışı beklentisi var. Aselsan genel muduru söyledi. çok da beğendiğim şirkettir kısmette almak varmış bir yıldır kıyamıyordum kozaalarıma. Hisse tam dirençte dönerse de beklerim artık soru değil. kırarsa 46 yı hedef alıyor bana göre başkaları 38 diyor ama 46 yatıyor benim mantığıma. Herkes için hayırlısı olsun diyeyim..
    Aselsan genel müdürü sana söyleyerek hangi suçu işlediğinide biliyormu?
    Sen böyle bir şeyi yazarak başına nasıl İş gelebileceğini biliyormusun?
    Akıllı olll!

5.  Alıntı Originally Posted by iceman Yazıyı Oku
    Aselsan genel müdürü sana söyleyerek hangi suçu işlediğinide biliyormu?
    Sen böyle bir şeyi yazarak başına nasıl İş gelebileceğini biliyormusun?
    Akıllı olll!
    bana değil basına söyledi.
    ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, Kovid-19 salgına rağmen yılın ilk döneminin kurum açısından çok başarılı ve verimli geçtiğini, geçen seneyle karşılaştırıldığında söz konusu dönemdeki hasılatın yüzde 50’ye varan oranda arttığını söyledi.

Görgün, şirketin şimdiye kadar özellikle sivil alanda yaptığı çalışmaları, kendi öz kaynaklarından karşıladığını belirterek, "Özellikle son dönemde yaşam destek üniteleri, ventilatör cihazı gibi üniteler ortaya çıktı fakat bununla birlikte defibrilatör cihazı, kalp ve akciğer pompa cihazı da ASELSAN tarafından geliştiriliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Görgün, ön açıcı destekler ve büyük firmaların KOBİ'lerin ellerinden tutmasıyla Türkiye’nin savunma sanayinde elde ettiği başarının sağlıkta ihtiyaç duyulan cihazlarda da sürdüreceğinin altını çizdi.

Prototipinin tanıtımı yapılan yeni nesil MR cihazının da bunlardan birisi olduğunu anlatan Görgün, şunları kaydetti:

"Manyetik rezonans (MR) görüntüleme, X-ray cihazları ve mobil, taşınabilir X-ray cihazları üzerinde çalışıyoruz. Geçtiğimiz günlerde de son geliştirdiğimiz mühendislik prototipin (MR) tanıtımını yapmıştık. Bilkent Üniversitesi UMRAM laboratuvarında onların farklı disiplinlerdeki akademisyenleri ve öğrencilerinin ortaya koyduğu akademik çalışmalar, ASELSAN'ın da mühendislik desteğiyle geliştirdiği bir ürün ortaya çıktı. Bu teknoloji seviyesi 6-7'ye ulaşmış bir cihaz, teknoloji seviyesi 9'a ulaştığında seri üretilebilir hale gelecek. Sistem tasarımı tamamen ASELSAN ve BİLKENT'e ait olan bu cihaz, içindeki kritik komponentleri yerlileştirme süreciyle faaliyetlerine devam ediyor."

Görgün, şirketin, üçüncü faaliyet alanı olarak virüs tanı sistemleri üzerinde çalıştığını ifade ederek, bu çalışmaların, virüslerin farklı yöntemlerle hızlı tespit edilebilmesini sağlayan sistemler olduğunu ve bu kapsamda geliştirilen ve testlerine başlanan bir cihaz olduğunu belirtti.

6. Ortaklar Borsa Gündem de yayınlanan haberi Kaza-ipek gurubu hisselerinin mevcut hukuksal durumunu birleştirme satış ve temettü dağıtılması açısından ilgilendirebilecek bir değişiklik olup olup olmadığı hususundan uzman arkadaşlardan yorum beklenir.

Haber şöyle:

Sermaye Piyasası Kurulu'nca Birleşme ve Bölünme Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı.

SPK'nın bugünkü Resmi Gazete'de bulunan Birleşme ve Bölünme Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği'ne göre, 4'üncü maddenin birinci fıkrasına eklenen bentte yönetim kontrolünün tanımı, "Halka açık ortaklığın oy haklarının yüzde ellisinden fazlasına tek başına veya birlikte hareket ettikleri kişilerle beraber, doğrudan veya dolaylı olarak sahip olunmasını, yönetim kurulu üye sayısının salt çoğunluğunu seçme veya genel kurulda söz konusu sayıdaki üyelikler için aday gösterme hakkını veren imtiyazlı paylara sahip olunmasını†şeklinde yapıldı.

Aynı tebliğin 12'nci maddesinin sekizinci fıkrasında yer alan “Bu maddenin dördüncü, beşinci, altıncı ve yedinci fıkraları†ibaresinden sonra gelmek üzere “kamu kurum ve kuruluşlarının yönetim kontrolüne sahip olduğu payları Borsada işlem gören ortaklıklar ile†ibaresi eklendi.

Yayımı tarihinde yürürlüğe giren bu tebliğ hükümlerini Sermaye Piyasası Kurulu yürütüyor.

7. Yukarıdaki haberin bazı bölümlerinde karekter hatası çıkmıış haberin linki aşağıdadır..

https://www.borsagundem.com/haber/sp...siklik/1494730

8.  Alıntı Originally Posted by acer Yazıyı Oku
    Ortaklar Borsa Gündem de yayınlanan haberi Kaza-ipek gurubu hisselerinin mevcut hukuksal durumunu birleştirme satış ve temettü dağıtılması açısından ilgilendirebilecek bir değişiklik olup olup olmadığı hususundan uzman arkadaşlardan yorum beklenir.

Haber şöyle:

Sermaye Piyasası Kurulu'nca Birleşme ve Bölünme Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı.

SPK'nın bugünkü Resmi Gazete'de bulunan Birleşme ve Bölünme Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği'ne göre, 4'üncü maddenin birinci fıkrasına eklenen bentte yönetim kontrolünün tanımı, "Halka açık ortaklığın oy haklarının yüzde ellisinden fazlasına tek başına veya birlikte hareket ettikleri kişilerle beraber, doğrudan veya dolaylı olarak sahip olunmasını, yönetim kurulu üye sayısının salt çoğunluğunu seçme veya genel kurulda söz konusu sayıdaki üyelikler için aday gösterme hakkını veren imtiyazlı paylara sahip olunmasını†şeklinde yapıldı.

Aynı tebliğin 12'nci maddesinin sekizinci fıkrasında yer alan “Bu maddenin dördüncü, beşinci, altıncı ve yedinci fıkraları†ibaresinden sonra gelmek üzere “kamu kurum ve kuruluşlarının yönetim kontrolüne sahip olduğu payları Borsada işlem gören ortaklıklar ile†ibaresi eklendi.

Yayımı tarihinde yürürlüğe giren bu tebliğ hükümlerini Sermaye Piyasası Kurulu yürütüyor.
    Bizim şirketlerin birleşmesi için neden yok tam aksine ayrı kalmaları için neden var. Sektörler farklı. kozal altın. kozaa çeşitli madenler. ipek petrol. eğer ceomuz petrolden vazgeçerse ipekle kozaa birleşir.

Sayfa 475/745 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •