Sayfa 31/43 İlkİlk ... 21293031323341 ... SonSon
Arama sonucu : 342 madde; 241 - 248 arası.

Konu: IDEAS - İdealist Danışmanlık A.Ş

1. TLMAN da idealist in veya hedef grubunun ne kadar ortaklığı olduğunu bilmiyorum. Ancak bildiğim birşey var Hedef grubu ve sahibi çok iyi bir borsacı. Borsadan bir sürü şirket toparladılar. Anlaşılan o ki şimdiki hedefleri TLMAN varsın olsun. Seyitler deki hareketler çok iyiydi. Şirketi çok güzel ele geçirdiler. Bunu MCT de de başardılar ve ismini İdealist danışmakinlık olarak değiştirdiler . Vs vs.
    Şimdi gene yeni bir hareketlilik bar grupta. Seyitler kimya yı elinden çıkarma kararı aldı yanlış hatırlamıyorsam. Bu esnada da Seyitler in bilanço anlamında zaten olumlu gelişmeler sergilediği göz ardı edilemez. İlave olarak Seyitler in elinde önemli mikrarsa İdealist danışmanlık hisseleri var ve bunları halka açık hale getirerek satılabilir hale getirdi. Ufak ufak da satmaya başladı.
    Şimdi yukarıdaki gelişmeleri ve ortamı şöyle bir yorumlarsak:
    Öncelikle idealist için zaten şirketin kendi beklentileri olumlu. şirketin online data sağlayıcı tarafındaki verdiği hizmet ve gelişmeler oldukça umut verici ve Düşük sermaye ile zaten hareket etmesi muhtemeldi ve buna başladı. Burada ikinci bakmamız gereken nokta Seyitler in bu idealist satışlarından gelen para ile birlikte 9 aylığının oldukça süslü geleceği. Yani burada hem İdealist ve hem de Seyitler Kimya için oldukça iyi ve hareketli seansların yaşanmaya devam edeceğini düşünüyorum.

İdealist zaten önü açık bir şirket. Baksanıza Hedef girişim seyitler den vaz geçti idealist ten vaz geçmedi. Öte yandan seiytler kimya hem pandemi dönemindeki çalışmalarının pozitif olmasının yanında idealist teki olası hareketliliğin devamı sonrası iyi gelecek bir 9 aylık kar ( ki ben sermayeye yakın 9 aylık kar bekliyorum) ile birlikte hareketli seanslara gebe.

Yukarıdaki hareketlilik ile birlikte TLMAN da da Hedef Girişim grubu anlaşılan önemli Şeyler hedefliyor.

Not: bu yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. Sadece 30 senedir devam eden bir küçük yatırımcı muhabbetidir.

Saygılarımla.

seykm, ideas hisselerini satıp, satım bildirimi yapıyor ...kapta sadece seykm adı altında geçiyor...
    hdfgs ve seykm, sahip oldukları ideas hisselerinin borsada satışa konu olabilmesi için spk ya başvuruyor ve onaylanıyor...
    bu haber ya da gelişme , kapta yine ideas adı altında geçmiyor...

böyle saçmalık olur mu anlamadım?
    ideası takip eden biri seykm ve hdfgs yi takip edebilir ama kap bildirimi ideasta da yapılmalıydı...
    bunu spk mı atlıyor yoksa böyle bir prosedür yok mu? bilgisi olan varsa ve açıklarsa sevinirim...

neyse...
    diğer gip,yip ve pöip hisslerindeki hızın ideas'ta olmamasını araştırayım dedim de..bunları farkettim...
    seykm zaten bildirimi yaptığı payların çoğunu satmış , biraz daha var...
    hdfgs sanırım daha satım bildirimi yapmamış...bildirim yapmadıysa , halen satmadı diyebiliriz..
    hdfgs ve seykm pay satışlarının ideasın ilerleyişine fren olduğunu düşünüyorum...
    hdfgs'de daha çok ideas payı var...yani bu hafta da yalpalayabilir ideas...

ben bu şekilde düşünüyorum, kesinlikle ytd....

3. Hedef girişim seyitler kimyadan çıkacağını açıkladı ama idealist satışı görmedim

Alıntı Originally Posted by Laykın Yazıyı Oku
    seykm, ideas hisselerini satıp, satım bildirimi yapıyor ...kapta sadece seykm adı altında geçiyor...
    hdfgs ve seykm, sahip oldukları ideas hisselerinin borsada satışa konu olabilmesi için spk ya başvuruyor ve onaylanıyor...
    bu haber ya da gelişme , kapta yine ideas adı altında geçmiyor...

böyle saçmalık olur mu anlamadım?
    ideası takip eden biri seykm ve hdfgs yi takip edebilir ama kap bildirimi ideasta da yapılmalıydı...
    bunu spk mı atlıyor yoksa böyle bir prosedür yok mu? bilgisi olan varsa ve açıklarsa sevinirim...

neyse...
    diğer gip,yip ve pöip hisslerindeki hızın ideas'ta olmamasını araştırayım dedim de..bunları farkettim...
    seykm zaten bildirimi yaptığı payların çoğunu satmış , biraz daha var...
    hdfgs sanırım daha satım bildirimi yapmamış...bildirim yapmadıysa , halen satmadı diyebiliriz..
    hdfgs ve seykm pay satışlarının ideasın ilerleyişine fren olduğunu düşünüyorum...
    hdfgs'de daha çok ideas payı var...yani bu hafta da yalpalayabilir ideas...

ben bu şekilde düşünüyorum, kesinlikle ytd....

Benim bildiğim hedef girişim seyitler kimya dan çıkacak yani seyitler i borsadan satacak. Seyitler de ideailst kağıtlarını satmaya devam ediyor. Yani hedef girişimin idealist satmak için aksiyonunu gösteren bir kap yok yoksa ben mi kaçırdım? Link paylaşbilir misiniz?

Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Benim bildiğim hedef girişim seyitler kimya dan çıkacak yani seyitler i borsadan satacak. Seyitler de ideailst kağıtlarını satmaya devam ediyor. Yani hedef girişimin idealist satmak için aksiyonunu gösteren bir kap yok yoksa ben mi kaçırdım? Link paylaşbilir misiniz?
    Haklısınız şimdi tekrar baktım, ortaklık yapısı değişimiyle ilgiliymiş ben yanlış yorumlamışım... önceki yazım kısmen doğru o zaman...seykm nin ideas hisse satışları kapta ideas altında verilmemiş...hdfgs nin ideas satışına ilişkin bir bilgi yok ama seykm ideas hisse satışlarına devam ediyor olabilir...bu konuda net bilgimiz yok.... sattıktan sonra bildirim yapabiliyor...kesinlikle ytd

9 Olduk sonunda. 2 Rakamlı fiyatlarda görürüz inşallah. Hayırlı olsun.

6. Şimdi de hedef girişim satmaya başladı

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    9 Olduk sonunda. 2 Rakamlı fiyatlarda görürüz inşallah. Hayırlı olsun.
    Ya haber vermeden nasıl satabiliyor. Hadi seyitler bildirm yapmıştı. Hedef girişim hani seyitleri satacaktı bunu satmayacaktı. Yeter ama ya. Artık kap a bile güvenemiyorsun. Spk ya borsaya şikayet edeceğim bu ********leri

Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Ya haber vermeden nasıl satabiliyor. Hadi seyitler bildirm yapmıştı. Hedef girişim hani seyitleri satacaktı bunu satmayacaktı. Yeter ama ya. Artık kap a bile güvenemiyorsun. Spk ya borsaya şikayet edeceğim bu ********leri
    Mayıs ayında da sattılar. Hem de 4 liranın altında. Ne oldu yine yükseldi.
    Satmaya devam ederlerse tabi ki iyi olmaz, fiyat üzerinde baskı oluşturacaktır.
    Ancak ellerindeki hissenin tamamı bile bu fiyatlarda bile 20-25 milyon ediyor.
    Piyasaya 100 binlerce yeni yatırımcı girdi. bir kaç bin yatırımcı 3 er 5 er bin alsalar tahta uçar gider yani.
    Bunu göze alamazlar

17-18 kokuyor burası 15-20 güne kalır kalmaz ..))

Sayfa 31/43 İlkİlk ... 21293031323341 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •