Sayfa 2/96 İlkİlk 12341252 ... SonSon
Arama sonucu : 761 madde; 9 - 16 arası.

Konu: YKSLN - Yükselen Çelik A.Ş.

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Çalıştığınız aracı kuruma talebinizi iletilmeniz halinde size yardımcı olacaklardir
    Teşekkür ederim.

Halka arza 10 adet pay almak suretiyle katılacağım. İzahname ve diğer kamuyu aydınlatma belgelerini satır satır okuyorum. aynı zamanda bugün bir basın açıklaması yapıldı, 3 yıllık temettü sözü verildi.

Sözler tutulmazsa, Sermaye Piyasası Kanunu'nun 10 ve 33'üncü maddeleri başta olmak üzere, Önemli Nitelikte İşlemler Tebliği ve diğer sermaye piyasası mevzuatı hükümleri çerçevesinde Şirket, lider aracı kurum ve ilgili diğer kişileri de takip edeceğim. Borsa'ya en büyük kötülüğü halka arzlarda verilmeyen sözler yaptı. Bunun olmaması için elimden geleni yapmaya çalışacağım.

3. Bu şirket Halka arzdan 69 milyon TL yatırım talep ediyor.

ANCAK
    2019 değerlemesi 27 milyonluk ( 2016 yılı 19 milyon lan ve gayrimenkul fiyatlarının o tarihten bugüne çakıldığı malum ondan 30%iskonto ilav edilmiş) yatırımlık gayrimenkul var. ** Bu çok ilginç Ramateksi alınca bu da elde kalmış.. Şirket merkezi esenyurta- arsa+bina tuzlada - istanbulun 2 ucu** Burayla ilgili planları göremedim. Sat gitsin para lazımsa(teknoljii eskiymiş-o yenilenecekmiş 20 milyona) diye düşünüyor insan ilk başta.. hem de 2016'dan kalma.

Nakit ve benzeri 165 BİN TL var.

67 miyon borç var
    102 milyon alacak var ( 50.5 ticari alacak+51.5 stok)

Ölü fiyattan erdemir almak varken buna para yatırmalı mıyım emin olamadım.

İnşallah başarılı olurlar..
    Önceki halka arzlar artık KY'yi daha ürkek yapıyor.
    Sadece planlanan yatırıma destek olsun diye bir miktar almayı düşünüyorum.

SON OLARAK - İMTİYAZLI HİSSE NEDİR ALLAH AŞKINA- HERKESİN YATIRDIĞI PARA AYNI PARA DA İMTİYAZ NEYİN NESİ?

Kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

4. 1 aylık fiyat istikrarı sağlanacak denmiş. Bu halka arz fiyatı olan 5.40'in altına gelmesine izin verilmeyecek demek mi? Bilgisi olan bir arkadaş cevaplarsa sevinirim.

5. Sonuna kadar katılıyorum.
    FD/Favök değerini ereğli ile aynı olarak 3.6 kabul etsek üzerine imtiyazlı payların değerini düşüp ereğliye oranla bide %15 iskonto yapsak satmaya çalıştıkları rakamların 1/3 ü yapmaz bu hisseler. Kolay gelsin arkadaşlara... Bi uyanık kedileri var sanki... 1 lot da ben alacam genel kurullarda pislik yapmak için... ytd

Alıntı Originally Posted by Riley Yazıyı Oku
    1 aylık fiyat istikrarı sağlanacak denmiş. Bu halka arz fiyatı olan 5.40'in altına gelmesine izin verilmeyecek demek mi? Bilgisi olan bir arkadaş cevaplarsa sevinirim.
    Bunun için bir fon ayrılır. Halka arz fiyatının altına düşünce emir girilir. Ancak bu illa halka arz fiyatının altına düşmez demek değil. O ayrı bir konu. İzahnameye bakmak lazım, açıklamalar vardır. Forum'dan daha çok bilgi izahnamede.

7.  Alıntı Originally Posted by Cakirkaptan Yazıyı Oku
    Sonuna kadar katılıyorum.
    FD/Favök değerini ereğli ile aynı olarak 3.6 kabul etsek üzerine imtiyazlı payların değerini düşüp ereğliye oranla bide %15 iskonto yapsak satmaya çalıştıkları rakamların 1/3 ü yapmaz bu hisseler. Kolay gelsin arkadaşlara... Bi uyanık kedileri var sanki... 1 lot da ben alacam genel kurullarda pislik yapmak için... ytd
    140milyon özsermayesi var bu şirketin. O paraya eregl ile rakip olabilir misin.

Az baksan görirsün ki şirketin Eregl ile alakası yok. Alanı başka yaptığı iş başka.

8. 35000 tl lik alim emiri girdim bakalim. Umdugumuz gibi gitmesse satar cikarim.

Suriye olaylari arifesinde artabilir. Insaat demir demek sonucta bakalim ne olcak.

Sayfa 2/96 İlkİlk 12341252 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •