Sayfa 28/96 İlkİlk ... 1826272829303878 ... SonSon
Arama sonucu : 761 madde; 217 - 224 arası.

Konu: YKSLN - Yükselen Çelik A.Ş.

1. Helal olsun barış beye çıktı hedeflerimiz bu kar beklentim bu niyetimiz bedelsiz vermek bamm bamm konuştu böyle olursa hisse gelecek vaad ediyor şahsi görüşümdür yatırım amaçlı değildir

2.  Alıntı Originally Posted by Anka34 Yazıyı Oku
    Helal olsun barış beye çıktı hedeflerimiz bu kar beklentim bu niyetimiz bedelsiz vermek bamm bamm konuştu böyle olursa hisse gelecek vaad ediyor şahsi görüşümdür yatırım amaçlı değildir
    Konusma bitimine kadar hersey guzeldi ama sonrasi sizin dediginiz gibi bamm bamm oldu☺

3. Bu hissedeki kurumların ortalamaları ile birlikte takas durumunu verecek bir babayiğit yokmu. Fazla Ky yok sanırım bu hissede. Yabancıların son 2 haftadır ciddi alımları var. özellikle yabancı kurumların ortalamaları ne acaba ?

4. Yabancı alışları devam ediyor mu emeklilik fonları vs ?

Bu yabancıların alışları bir tarafa gitmeli.

5. Bu hissenin çok kıl bir oyuncusu var dikkat edin çarpılmayın. Alışla satış arasına 5 kademe fark koyuyor uyanık. Kısa vadeciler için ideal bir tahta değil...

6. Aynen öyle konuşma bitti yukarıdan malı verdi karı cebine koydu gitti. Tweet attım programı yapanla ikisine. Beni engellemiş uyanıkspor
     Alıntı Originally Posted by moonglow61 Yazıyı Oku
    Konusma bitimine kadar hersey guzeldi ama sonrasi sizin dediginiz gibi bamm bamm oldu

Yazdıklarınıza dikkat edin ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Hisse senedi yatırımında en önemli konulardan biri ana ortağın dürüstlüğü, sermaye piyasalarına yaklaşımı, kurumsal bakış açısı. Bu noktada en makbulü tüzel kişilikler üzerinde yükselen şirketlerdir. Ülkemizde bunun en önemli örnekleri Oyak grubu ve İşbankası iştirakleridir. Bir sonraki ise ana ortakların yalnızca sermayedar olduğu, işi profesyonellerin yürüttüğü, sermayedar ile yönetim kavramlarının sağlıklı bir şekilde ayrıştığı şirketlerdir ki Koç, Sabancı, Enka, Alarko bu kapsamda ilk akla gelen gruplar. Yükselen Çelik ise sanayici geçmişi olan, sıfırdan başlayarak bu işlerle uğraşan, sanayici aile kültürü olan ve 3. kuşağı gerek Abd'de aldığı eğitimler gerekse piyasada edindiği tecrübe ile sermaye piyasalarının önemini kavramış, dünyaya açılma vizyonu koymuş, şeffaflığa önem vermiş, düzenli temettü ödeme hedefi koymuş bir konumda. 30 yıldır halka açık olduğu halde tek bir yatırımcı sunumu koymamış, aldığı işleri, ihaleleri düzgünce kap'a bildirmeyen pek çok şirket varken Yükselen Çelik'in şeffaflık konusunda titiz davranması oldukça önemli. Piyasalarda dalgalanmalar gelir geçer ancak önemli olan şirket yönetimidir. Anadolu'da kendi sektöründe dünya çapında iş yapan pek çok firma var ama bu firmaların çoğu aile şirketi kavramını aşamadıklarından yeri geliyor ortakların harcamaları, yeri geliyor aileler arasında oluşan kıskançlık, 2. kuşakların uyumsuzluğu, "senin oğlunun altındaki araba daha lüks, ben daha çok çalışıyorum parayı sen yiyorsun" gibi sebeplerle tasfiye olup gidiyor. Bu açıdan Yükselen Çelik'in halka arz ve sonrasındaki tutum ve davranışlarıyla bu kategoride olmadığını çok net bir şekilde göstermiştir. Bunlar önemli çünkü bir şirketin hisse senedini alırken aslında o şirketin iyi yönetildiği, yönetileceği varsayımı üzerine hareket ediyoruz. Bu nedenle şirketin, halka arzının üzerinden kısa bir zaman geçmiş olmasına rağmen yönetim bakımından olumlu sinyaller verdiğini düşünüyorum. Umarım şirketin de yatırımcısının da önü açık olur ve güzel kazançlar sağlanır.
    Yazdıklarım, çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi olmayıp bilgi ve düşünce paylaşımlarından ibarettir.

Sayfa 28/96 İlkİlk ... 1826272829303878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •