Sayfa 33/96 İlkİlk ... 2331323334354383 ... SonSon
Arama sonucu : 761 madde; 257 - 264 arası.

Konu: YKSLN - Yükselen Çelik A.Ş.

1. bu arada pazar payı halen %14 ve geçmişe bakarsanız göreceksinz 2017 yılında da %14..Ancak pazar büyüdüğü için şirket büyüyor.
    Eğer pazar payını bu kriz sonrası arttırabilirse ve pazarın da büyüyeceğini göz önüne alırsak (ayrıca gün artık korono nedeniyle yurt dışı yerine yurt içi çelik alımları daha da artacağı öngörülüyor) çifte büyüme fırsatı demektir. hayırlısı artık arkadaşlar

yksln yi bilmem ama genel piyasa beklentim bir düşüş daha olacağı yönündedir ki 20-50-100 günlük ortalamalarına gelmiş bir endeks var. Ayrıca benim en çok önemsediğim teknik SAR değeridir ki BİST genellikle 22-23 gün bir trend çizer ve şu an itibariyle 22 günlük yükseliş trendindir.

2.  Alıntı Originally Posted by dr.kademe Yazıyı Oku
    Yükselen çelik özelinde sıkıntı yok zaten. ileride çok yüksek fiyatlara gittiğinde bugünleri bile özletecektir. ancak şu anki konjonktür gereği piyasaların ne olacağı belirsiz. Piyasalar önünü görmeye başladığında her şey daha da netleşecektir.
    Bu kağıdı alacaksanız tavsiyem patronun hayali olan yaklaşık maliyeti 100 milyon dolar olan takım çelik fabrikasının kurulup kurulmayacağı ile ilgili kafa yormanız ve geçmiş yazılarımı da okumanız yeterlidir ki zaten ek başka bilgi de pek yok.
    Ayrıa bu tahtanın bir tahtacısı olmadığını düşünüyorum. yalnız yapa yalnız

Yeni bilgi;
    1-citi yabancı sattı
    2-geçen hafta yayınlanan 8 sayfalık şirketin bilgi yazısında ek yeni bilgi olarak ihracatın biraz erteleneceği ve yeni ancak şu an açıklanamayacak yeni anlaşmalar olduğu idi.
    Tuncay Turşucu geçen ayki analist sunumuna katıldıktan sonra bu şirketi beğenmeye başladı. Halka arz olduğunda beğenseydi ya??
    Sn.Kademe

İlk çeyrek bilançosu geleceğin aynası niteliğinde olacaktır.Bir konuda size katılamıyorum maalesef.Tahtacısı olmayan bir hissenin halka arz sonrası hareketlerini gördük.Hatta bugün bile tavan olmuş bir hisse ne oldu da tavandan 26 kademe aşağıda kapattı.Bunu bilen tahtacıdır artık her kimse.

3. son olarak da YKSLN 7 mart tarihinde boşluk (gap) bıraktığı 8.23 ü de bugün itibariyle doldurmuş olup fiyatlama olarak rahatlamıştır.

4. İlk bilanço benzer gelir diye düşünüyorum. Patronun yaptığı faaliyetler krize karşı güzel.

saat 17:45 te gelen haber ABD tüketici güveni üzerine tüm kağıtlar düşmüştür, yksln son 5 dk. 8.25-7.99 tahtacı ilişkisi ile ilgisini malesef anlayamadım

tahtası olan kağıtta bıktırma operasyonu yapılır ve günlük hareket marjına çok izin verildiğini görmedim, şu an bistte yksln kadar her gün, günlük ortalama hareket marjı yüksek kağıt görmedim. halka arzdan beri her günü katarsan ort%5-6, bu da bana tahtacısının olmadığını gösteriyor. Tabi ki takdir sizin

5. Tahtacı olmayan kağıt toplam 12 milyon lotu var. Belki de son 10 gündür 5 milyon ve üzerinde işlem görmekte. Ayrıca sabah endeks 0,35-0,40 artıda iken sürekli kırmızı da gezerken. % -1.5 civarı saat 17,00den sonra 3,5 milyon işlem hacmini 8,2 milyona yükseltmiş 3 kez tavan yapıp endeksin son dakikalarsa gevşemesi ile de tavanı çözmüştür. Bunun bence 2 sebebi var.
    1. Si endeksin gevşemesi ile yarını riske etmek istemeyenlerin panik satışı.
    2. Si de tahtacinin paniği biraz abartıp aşağılardan biraz daha almak için fiyatı aşağı çekmesi.
    Yükselen konusunda ben de gelecek için çok olumlu işlere imza atacağını düşünüyorum. Ekim ayına kadar hammade stoku var. Elinde halka arzdan ve arsa satışından kalan nakiti var. Kür a bağlı pozisyonu % 5 in altında. Ayrıca toplam satışlardaki ihracaat satışlarının oranının % 2 den de az olması nedeniyle ihracaat daralmasından minimum derece de etkilenmesi.

6.  Alıntı Originally Posted by havaci20 Yazıyı Oku
    Tahtacı olmayan kağıt toplam 12 milyon lotu var. Belki de son 10 gündür 5 milyon ve üzerinde işlem görmekte. Ayrıca sabah endeks 0,35-0,40 artıda iken sürekli kırmızı da gezerken. % -1.5 civarı saat 17,00den sonra 3,5 milyon işlem hacmini 8,2 milyona yükseltmiş 3 kez tavan yapıp endeksin son dakikalarsa gevşemesi ile de tavanı çözmüştür. Bunun bence 2 sebebi var.
    1. Si endeksin gevşemesi ile yarını riske etmek istemeyenlerin panik satışı.
    2. Si de tahtacinin paniği biraz abartıp aşağılardan biraz daha almak için fiyatı aşağı çekmesi.
    Yükselen konusunda ben de gelecek için çok olumlu işlere imza atacağını düşünüyorum. Ekim ayına kadar hammade stoku var. Elinde halka arzdan ve arsa satışından kalan nakiti var. Kür a bağlı pozisyonu % 5 in altında. Ayrıca toplam satışlardaki ihracaat satışlarının oranının % 2 den de az olması nedeniyle ihracaat daralmasından minimum derece de etkilenmesi.
    Sizce bu hisse Nereye gider. Uzun vadede çok güzel yorumlar Vr.

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by erixkar Yazıyı Oku
    Sizce bu hisse Nereye gider. Uzun vadede çok güzel yorumlar Vr.

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Al sat tut fiyat vermek spk kurallarına göre yasak. Ama orta ve uzun vade de sirketin iyi olduğu temel analiz verilerine göre az çok belli ediyor kendisini. Ben borsayı yatırım aracı olarak gördüğüm hisseleri takip ve alım yaparak para kazanılacak yer olarak gördüğüm için bu hisseyi her acıdan gelecek vadeden bir şirket olarak gördüğümü söyleyebilirim. En olumlu kriteri ise sürekli büyüyen ve kar eden bir şirket, ürettiği malların katma değeri yüksek, medikal sektöründen, otomotiv sektörüne kadar bir çok sektörde kullanılan vasıflı üretim yapması, dis implantindan motor kalıbına kadar her türlü çeliği üretip satıyor. Ve bütün sınırların kapalı olduğu bu donemde yerli tedarikçiden aldigi hammade yi işleyip yine yerli müşteriye satabiliyor olması en büyük avantajı ve krize rağmen yurt içinde % 14 lük pazar payını ve liderliğini devam ettiriyor olması. YTD

8. Şirket açıklamalarına göre işler yolunda...Nitelikli çelik olduğu için talep ve ciroda önemli bir düşüş beklenmiyor. Aslında medikal sektörüne de ürün tedariği var ama piyasa görmek istediğini görür. Ceo- şirket bu konuda açıklamalar yaptı KAP ta ve medyada. Sanayi firmaları çıkışa geriden tepki veriyor. Bu da eski fiyatları bulma çabasında. Orta vadede önü açık gibi ama piyasalar ve global ekonomi buna müsade ederse. Sektör olarak Avrupa’da üretim tarafı sekteye uğradığı için talep açıklarının da Türkiye tarafından kapatılabileceği söylendi geçen hafta. Mali tarafta zaten sorun yok, alacaklar sigortalı ve dbs ve TM ile de zaten garanti altına alınıyor. Burgan Perşembe 160 bin lot alım yaptı, 1-2 gündür alımları var. Ben çok büyük aksilik olmaz ise 3 aylık sürede değerinin çok daha fazla artacağını düşünüyorum. Normalleşme süreci hızına bağlı olarak daha hızlı tepki verebilir. Karar sizin, sabır önemli. Ayrıca bedelsiz de yolda. Aslında çıkış için şartlar müsait ama ne zaman görülürse. Hayırlı kazançlar. Kesinlikle ytd değildir. Kendi değerlendirmenize göre karar verin lütfen. Her şeyin başı araştırma.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 33/96 İlkİlk ... 2331323334354383 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •