Sayfa 24/96 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon
Arama sonucu : 761 madde; 185 - 192 arası.

Konu: YKSLN - Yükselen Çelik A.Ş.

Şirket 2018'de 33 milyon TL favök ve 24,2 milyon TL net kar yazmış yani net kar/favök oranı kabaca %70 diyebiliriz. Yatırımcı sunumunda 2020'de 49,4 milyon TL ve 2021'de 63,4 milyon TL favök beklentisinden bahsedilmiş. 2018'i baz alırsak sırasıyla 35 milyon ve 45 milyon TL net kardan bahsedilebilir. Şirket 31.12.2020 mali döneminden itibaren 3 dönem boyunca net dönem karı esas alınarak hesaplanan dağıtılabilir karın üzerinden asgari %30 nakit kar payı ödemesini planlamakta bu durumda yukarıdaki net kar ve %30'u baz alırsak 2021 ve 2022'de sırasıyla hisse başı 0,24 ve 0,32 TL temettü ödemesinden bahsedilebilir. Bu rakamlar da mevcut hisse değeri üzerinden %3 ve %4 lük temettü verimlerine işaret etmekte.
    Tüm bu hesaplamalar 2018 verilerinin kıyaslanması ve yatırımcı sunumu beklentilerine uygulanması sonucu muhtemel temettü verimleri hakkında kabaca fikir vermesi için yapılmıştır. Tabi ki genel ekonomik koşullar, şirketin kar dağıtım oranı, büyüme stratejileri, sektörel gelişmeler gibi pek çok etken şirketin net karı ve kar dağıtımı konusunda belirleyici olacaktır.
    Diğer taraftan zaten şirket büyüme vizyonu ve beklentileriyle dikkat çekmekte ve Eregl, Tuprs, İsyat, Vesbe, Psdtc, Pagyo... gibi faiz yerine muhtemel yüksek temettü veriminden faydalanayım diye bakılan şirketlerden değil. Esas hikaye büyüme ve ürün geliştirme, çeşitlendirme iken bir de buna temettü eklenirse yatırımcının o şirkette uzun vade beklemesinde daha da etkili oluyor.
    Yazdıklarım, çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi olmayıp bilgi ve düşünce paylaşımlarından ibarettir.

2. Şöyle yerimizi alıp 5-6 ay bekleyelim bakalım adam olacak çocuk bu sürede kendini belli eder..

3. Bende geliyorum bakalım

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    risk ve kar bana ait kimseye yatırım yönlendirmesi olmasın.Yatırım danışmanı değilim kendi bacağımdan asılırım.
    Nakit kraldır.

4. Halka arz en geri kalan bu hepsi uçtu buda inşallah gider ya

risk ve kar bana ait kimseye yatırım yönlendirmesi olmasın.Yatırım danışmanı değilim kendi bacağımdan asılırım.
    Nakit kraldır.

5. Güzel citi 300 bin lot 9.02 maliyet
    Yatırım f 300 bin lot 9.28 maliyet
    Kahraman 8.60 maliyet

Nakit kraldır.

6. Hisse 9.30 olmuş halen yazan çizen yok..Demek ki temkinli olmak için vakit henüz erken.Ne zaman ki takipçi üye ve izleyen sayısı çok artmış satış zamanı gelmiştir

7. baba demir çeliklerin karı %50 erimiş bunu da vurmaz inşaALLAH ondan MI NE ZORLA GİDİYOR zorla gidiyor

8. Ben bugün 9.38 vedalaştım ama yabancı sürekli topluyor . Hayırlı olsun kalanlara dün aynı hareketi yaptı süzülür dedim olmadı ...Bu sefer inşallah gider

Nakit kraldır.

Sayfa 24/96 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •